şükela:  tümü | bugün
 • bugün nedense birden bire aklima gelen onlarca seylerden sadece biri.kendilerine hicbir statü vermeyen ve nerdeyse görmezden gelen bir adami neden bu kadar seviyorsunuz ve onun kurdugu partiye oy veriyorsunuz anlamiyorum.

  yanlis anlamayin anketci,dilenci veya atatürk düsmani degilim kesinlikle.aksine sempati duydugum pek yönü vardir ama aleviler konusunda tek bir icraati olmayan bir insandan bahsediyoruz.bana mantikli bir aciklamasini yapin arkadas.cemevine statü tek maddelik bir isti esasen.seküler bir insan olan atamiz neden alevileri görmezden geldi ? birde dersim(tunceli) olayi varki onu hic acmayayim bence.
 • alevilerin her “kusuru” bitti, atatürk sevgilerine mi laf edesiniz geldi?

  taş düşsün aleviler kadar kafanıza!
 • sünniler, ateistler veya deistlerdeki atatürk sevgisinden farklı olduğunu düşünmediğim sevgidir.
 • 1. dersim olayıyla aleviliğin alakası yok. hitler sırf alman olduğu için öldürüldü demekle aynı şey. seyit rıza bir feodal ağaydi. devlete baş kaldırdı. 33 asker öldürdü ve isyanı bastırıldı.

  2. laikliğin olmadığı sünni alevi karışık ülkelerde yaşananlar, iç savaşlar(ırak, suriye) ortada. dolayısıyla azınlık olan alevilerin laiklik ilkesi dolayısıyla ataturke minnettar olmaları gayet doğal.

  bir sıkıntı görmediğim sevgidir .

  ayrıca not duseyim, bunları sünni kökenli olan ama mezhepleri pek sallamayan birisi olarak yazıyorum. alevi dostların genel düşüncesi gördüğüm kadarıyla böyle.
 • sevgi değil de korku vardı. şimdi o yok. aleviler ya da örgütleri diyelim şimdi hdp seçmeni. bu onların tercihi miydi değil tabi. chp saadet ittifakı alevileri hdp ye sevk etti. kemal ve muharrem de partinin mezhepçi imajı ile anılmasına izin vermiyeceğiz diyerek mesajı verdiler
 • alevileri severim ve mezhep muhabbetlerini hiç sevmem fakat onlarda ki atatürk sevgisi bana hiç samimi gelmiyor nedense.

  edit: 1 kisi ‘insan’ gibi sebebini sordu, digerleri kufur kiyamet vs. iletisim kurmayi bile beceremiyor... bu ulkenin kurucusu olan ataturk’e minnet nasil duysun ki...
 • samimiyetsizdir. belki de zamanında rejimin sebep olduğu korku şiddet ortamından dolayı yalakalık yapma duygusudur. bu şekilde kendilerini daha güvende hissetmiş olabilirler.

  öyle ya, hangi millet kafasına bomba yağdıran adama aşık olur ki!?
 • tanım: dayak yediği kocasına çıkışan komşulara "size ne kocam değil mi, sever de döver de" diyen kadının duygusu ile aynı duygudur.

  bazı kaynaklara göre dersim tarihteki en büyük alevi katliamıdır. tarihteki diyorum...
 • genelde dinle kafayi bozmamis insanlar olduklari icindir. esimden biliyorum okumusundan, koyden cikmamasina kadar hepsi ataturku sever sayar. azcik zekasi olup araplara ozenmeyen biri icin ataturku sevmemek icin bir sebep yok.
 • çünkü osmanlıda alevilere zulüm vardı.

  aleviler; laikliğin ve cumhuriyetin temel taşıdır. atatürk'e körü körüne tapmazlar. atatürk'ü bilirler tanırlar. hemen hemen hepsi ilericidir.
  dağda dahi bir yaşam kursalar modern yaşam tarzına en uygun topluluktur. kültürün,ilimin,bilimin,çağdaş yaşamın savunucularıdır..

  insan ayırmazlar. haksızlığa boyun eğmezler.