şükela:  tümü | bugün
  • artık din ve gelenek de hükmünü kaybediyor ama.
    yüzlerce yıldır
    çocuklarına osman adını vermez, ömer asla vermez, bekir adını koymazlar.
    ayşe ise hiç sevmedikleri isimlerden biridir.
    neden mi?
    anlamak çok mu zor?
  • ömer, bekir tercih edilmez; ancak ayşe isminde çok fazla alevi tanıdığım bulunmakta.

edit: imla uyarısı için kici kokan maymun arkadaşımıza teşekkür ediyorum.
  • (bkz: yavuz)
    bunlar hep yavuz sultan selimden ötürü
  • ey gidi kutsal bilgi kaynağı eyy. ayşe ismini sevmezlermiş de anlamak çok mu zormuş da. sorarsan bilgi veriyor pezevenk. ayşe isminde de tanıdığım aleviler var.

şimdi napalım yani? sünniler çocuklarına hangi isimleri vermez diye başlık mi açalım? kemal ismini sevmezler.
    sonuna da neden mi? anlamak çok mu zor panpiş? mi diyelim?

bir deist: not
  • recep
    tayyip
    fetullah...
  • aşye
    ebubekir
    ömer
    osman
    yavuz
    koyulmaz. sevmeyiz.
    bunlara ek olarak
    abdullah, seyfullah, fetullah, feyzullah vb. isimler de koyulmaz.
    en önemlisi çocuğu aşağılayacak satılmış tarzı isimler de koyulmaz.

edit: bazı arkadaşlar mesaj atmışlar. saydığım isimlerde alevi tanıdıkları varmış.
    onlar olsa olsa alevi görünümlü ermenilerdir. büyük resmi görün lütfen! çok safsınız..

edit2: gelen mesajlar sonrası yaptığım ermeni yorumunu açmak istiyorum. genellikle kürtler, aleviler vb azınlıkların sistem ile ters düşenlerine ermeni asıllı yakıştırması yapılır. mesela kürtlerin dağa çıkanları sünnetsiz ermenilerdir diye bir algı oluşturmaya çalışırlar. onu tiye almak istedim ama pek becerememişim sanırım.
  • oguzhan, emirhan, cengizhan vs..
  • (bkz: ökkeş)
  • ben ben alevi olsam tayyip ismini vermezdim :) ;) :l :\ :o
  • klasik dinci safsataları yüzünden oluşan bir listedir. gel gelelim bırakın millet evladına istediği gibi isim koysun. ismimi aleviler sevmez. bunu açıkça söyleyen de oldu. çok da sikimde oldu :)