şükela:  tümü | bugün soru sor
  • alevi ırkı

ırkçı mezhepçi sünni yobaz

(bkz: beyin.dll bulunamadı)
  • bu tür entry'lerin mutlaka samimiyetsiz olması gerekmiyor.

(bkz: alevilerin genelde iyi insanlar oluşu/@proust)
  • müslümanlığı sadece sünnilik olarak gören malların eleştirisine maruz kalmış kişi beyanı. bak bak madem alevilik bu kadar güzel neden hala müslümanlıktda kalmaya devam ediyorsun? ulaan dingil alevilik ne zamandan beri ayrı bir din oldu. ne zamandan beridir sadece sünniler müslüman olarak kabul edilir oldu. yakında haşa allah'ı da sahipleneceksiniz sadece bizim diyeceksiniz tövbe ya rabbi ya

edit:
    allah'a ve resulüne iman etmiş birine müslüman değil demek onu diyen kişiyi dinden çıkartır. bu durumda kime müslüman denmez sorusunun cevabını almış olduk. biz kimin müslüman olmadığını bildiğimize göre islamı müslüman biriyle konuşma hakkımız bizde saklı kalsın.
  • bdiablo kitap isimleri yazayım mı? buradan yanıtlayım mı 4 sorunu? ya da şöyle yapalım. bir ilkokula giden alevi çocuğunu çevir, anlatsın sana.
  • yıllardır sözlüğü takip ediyorum, ve yıllardır bu söylemle karşılaşıyorum. bunun samimiliğini test edecek değilim ama garip bulduğumu ve gerçekliğini kendi açımdan mümkün bulmadığını söylemeliyim. şimdi biriside çıkıp "ne kadar alevi tanıdıysam hepsi kötü kalpliydi.. yüzünüze gülüp arkanızdan iş çeviren, çıkarcı kişilerdi.." diye tespit yapsa onun da, inanılır ya da inanılmaz ama samimiyeti tartışılmamalı o halde. sözlükte gelenekselleşen "alevilerin bir tanesi mi kötü olmaz arkadaş yaa... edit sünniyim" şenlikleri olduğu gibi bunlara da izin verilmeli mi. tahammül diyorum çünkü bir ara gayet samimane hayatıma giren bu kötü kalpli alevilerden isim bile vermeden bahsedince, sanırım "sen nasıl muhteşem ırk alevilere böyle dersin" diye gg yağmuruna tutulmuştu. bahsedildiği gibi çok iyi kalpli alevilerle de karşılaştım. iyi müslüman ve kötü müslümanlarla karşılaştığım gibi.

iyi olan öğretilerdir, bir inanç ya da ırk kimseyi doğuştan ölüme mutlak iyi yapmaz. böyle bir inanış inançları da mezhepleri de yahudileştirir. zaten öyle bir şeyin mümkün olmadığını ıspatlayan en basit iki örnek;

(bkz: tuncel kurtiz'in defnine izin verilmeyen köy)

(bkz: recep tayyip erdoğan)
  • bugüne kadar anlatilanlardan kimse bişe anlamadığı için ve de cidden aleviliği anlamak için alevilerin yasam tarzlarinin gozlenmesi gerekir.aleviliği anlamak istiyorsanız, birkaç gün onlarla yasamalasiniz. tanıdığınız varsa alevi gidin misafir olun, konuşun tartisin yaşam tarzlarını inceleyin, zaten ırk mezhep gözetmeksizin herkesi kabul ederler.
  • "yaaaaaaaa! neden herkes alevileri seviyor laaaaan! neden herkes çok iyi olduklarını söylüyor olluum! değiller lan işte, değiller. onlar kötü, pis, kaka. ama biz sünniler çok süperiz bak!" şeklinde zırlayıp tepinen ergen bir yobazcığın ağlama duvarı.

bir de, "aleviliği anlat" deyince anlatılmadığı falan iddia edilmiş.

boşverin ey insanlar, anlatmaya falan da uğraşmayın.

etme sohbet cahil ile küstürürsün, alma taharet cam kırığı ile kestirirsin.
  • işsiz ve boş adamların sikimden hallice çıkarımlarından biri.

alevi sünni bilmem ama ziyansınız amk.
  • aleviler ve müslümanlar diye ayıran cahil söylemi. hayretle görüyorum ki aleviliğin gerçekten bir din olduğunu sananlar var. aleviler müslümandır. alevilerin inanışlarının simgesi olan cümle şudur; ''allah, ya muhammet, ya ali'' öncelik budur, sıralama budur. var mı daha ötesi. hz.ali müslümanlığa bağlı bir mezhep olan aleviliğin piridir. hz.muhammet peygamber, hz.ali önderdir. daha hala aleviler ve müslümanlar diyenleri de allah affetsin.
  • bu haşhaş bir harika dostum.