şükela:  tümü | bugün
  • vatandaşın paralarınıı sıfırlamayı, haram lokma yemeyi kendine hobi haline getiren haramzadelerin ve onların yalakalarının böyle sikimsonik şeyler tartışmasını hazmedemiyorum ulan.

tanım: yenir.

edit:başlık başıma kalmış
  • ya xızır! ya xızır!

bence yemeyin cidden bak bir alevi olarak size önerim kesinlikle yemeyin.hatta mümkün mertebe önünden bile geçmeyin, yanında durarak altın değerindeki nefesinizi bile harcamayın ..ölürsünüz filan valla yanımızda ölürsünüz ona bile üzülürüm/üzülürüz yeminle. neticede her yezid ve yezid soylular (beyazıt-d) lar ölmesin.
    ölmesin ki dört dörtlük alevi onlar olsun.

biliyorsunuz aleviyim.
    ali'ye kurban olam!

---

ispiyoncuk : teuw hele şuna bak bak ispiyonlamış...allah seni davul etmesinde ne etsin!!!ma ben ne diyem .ne diyem sana
    zazaca yazıyorum olmuyor, kurmanci yazıyorum olmuyor, türkçe yazıyorum yine olmuyor.henüz yeni bir dil keşfedilmedi.olsun hemen yazarım aklın kalmasın.

he birde şu var ,

klamu van to dıma jé pepugu wanen derdo ...diyor ki....pepuk kuşu misali dertlerimi ötüyorum.

to şiya ez mendo
  • tokatlı alevi komşun olacak. bat yapacak. sen de yemeyeceksin.

(bkz: mal)

tanım: 21. yüzyılda sorulması dahi utanç veren sorudur.
  • bunu diyen adam antakya döneri yememiştir. net. bak diğerlerini saymadım bile.
  • hiç yenir mi!!! biz aleviler malumunuz abdest almayız, duş hele asla; el yıkamak mı o da ne??? pisiz o yüzden sakın ha sakın yemeyin, günah!
  • ama almanya'dan gelen çikolatayı yemekte beis görmeyiz, böyle bir milletiz işte. sirk gibi ülke amk

ispikcan editi: yukarıdaki cümleyi söyleten saçma soru

not: sünni
  • (bkz: ilk entry'si olmayan başlık)

kendimi tebrik ettim...

ispiyoncuya özel; son derece saçma olan soru. yazıklar olsun bu devirde halen böyle düşünen varsa.
  • cok eski bir tartismadir. kendinden baska hic kimseyi iman ehli gormeyen , kendilerini dinin sahibi goren ahmaklarin hayir yenmez fetvasidir.
    anlatilir ki şeyh said ayaklanma oncesinde taraftar toplama adina yolu dersime duser. dersimde buyuk insan seyyid riza, seyh said'in gelisi onuruna verilen 40 kadar kurban keser. ilginc olan ise seyh said'in bu kurban etinden yemedigi ve birlikte goturdugu heyetin de yemesine musade etmedigidir. efendim harammis evet. alevi yemegi yemek haram ama garibin fukaranin parasini yemek ana sütü.
    birde oldurdukleri mazlumlarin karnini desip, cigerini yemek de helalmis
  • alevilerin yaptığı yemeği yemeyen yaşam formlarını bir köşeye bıraktım, onlar için artık insan bile diyemiyorum ama bu soruyu sorgulayanlar için, alevilerin yemeğini yememeyi tercih edip aç kalmasındansa, yiyecek bir şey tavsiye ediyorum ;

(bkz: yarrak)
  • "kereviz yemeği hariç hapur hupur yerim hepsini" diye cevaplayacağım gereksiz soru. hele de etli yaprak sarma, mantı falan yaptılarsa bir tabak yerim, ikinciyi isterim. bu arada kereviz dinimde ya da mezhebimde haram değil, ben ağzıma sürmem.