şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilk perdede gülerken gözümden akan yaşları durduramadım. ırmak bahçeci'nin özgün ve çok akıllı bir çatışmadan yola çıkarak kaleme aldığı, yıldıray şahinler'in parlak bir reji ile sahneye koyduğu; tuğçe kıltaç, bahtiyar engin, levent üzümcü, cem davran ve erkan can'ın rol aldığı bu oyunu izleyiniz, izletiniz.
 • dün denizli' de oynanan oyun. levent üzümcü sağlık sorunlarından ötürü denizli' de de yoktu. oyunculuklar müthişti. cem davran' ı canlı seyretmek büyük zevk. erkan can ise değişik rollerde iyiydi. hasan' a selam olsun. lakin tüm bunlara rağmen senaryo yer yer baydı, desek yalan olmaz.
 • levent üzümcü'nün sağlık sorunlarını geride bırakıp bomba gibi döndüğü, erkan can başta olmak üzere tüm oyuncuların mükemmel döktürdüğü, senaryosu çok sağlam olan oyun. kaçırmayın.
 • yaratıcı düşünce ve dehanın sahnede ete, kemiğe, söze, mimiğe büründüğü, çok başarılı bir oyun. ben bu oyunu izlerken cem davran'ı ilk defa kanlı canlı izlemenin tadına vardım, levent üzümcü'ye hayran kaldım, bahtiyar engin'in kıymetini anladım, erkan can'a içten içe saygı duydum. dolu dolu, çıtayı yükselten bir komediydi. senaryo kuvvetli, oyuncu seçimi mükemmel, oyunculuklar zaten süper. ve iki buçuk saati katıla katıla gülerek geçiriyor insan, hikayenin tüm trajikliğine rağmen. e daha ne olsun?
 • "mesaj vermeliyiz biz" kaygisi biraz rahatsiz etse de, erkan can'i lale hanim olarak gormek paha bicilmezdi gozumde.
 • bu akşam enka açık hava tiyatrosunda izlediğimiz oyun, eğlenceli bir üslup ve iyi oyunculuklarla, inançlarını kendi seçen bir insanın, yaşamaya hatta ölmeye çalışırken nasıl dogmatik bataklıklara gömüldüğünü, toprağa çakıldığını anlattı.. nasıl anlaşılmadığını; başkalarınca anlaşılmamak üzere dinlendiğini ve baştan savılıp küçümsendiğini.. özgürce oluşturduk zannettiğimiz kimliklerimizin altındaki dayatmayı...
  yazara ve yönetmene de buradan fazladan tebrik!
 • 2 kasım 2010, saat 20:00'de sabancı üniversitesi gösteri merkezi'nde sahnelenecek oyun.
 • sabancı üniversitesi, mezarlık gezme sahnesinde:

  b.e.: mensur, oğlum burda iki tane boş mezar var.
  l.ü. : onları burslulara ayırmışlardır.
 • yer yer absurd ve her zaman politik. çoğunluk filmiyle yan yana izlenmeli.
 • iş nedeniyle bulunduğum samsun'da dün akşam sahnelendiğini öğrenmemle beraber, hemen bir şekilde bilet ayarlayıp gittiğim, kesinlikle ve kesinlikle, üstelik utanmadan şiddetle, hatta ve hatta yüzsüzce istanbul'da sevgiliyle tekrar gitmeyi düşündüğüm, herkese de gitmesini salık verdiğim oyundur efendim. uzun zamandır bu kadar anırarak gülmemiştim. tek şikayet ettiğim nokta hemen arkamda sevgilisiyle oturan kızdı sözlük. hani oyun da bir 3. perde olsaydı sanırım elimin tersi arka sıraya doğru kısa ve acısız bir yolculuğa çıkacaktı. insan bir oyundaki bütün espirileri yüksek sesle tekrarlar mı? bıkmadan, usanmadan.. hani arkanızda bir duvar var ve 3 sn gecikmeli yankı yaptığını düşünün. bir surround sistem var lakin arka hoparlörler 3 sn gecikmeli çalışıyor. o kadar etkisinde kaldım ki hatunun, şu an bile yazdıklarımı biri arkamdan 3 sn gecikmeli tekrar ediyor. korkuyorum...