• futbolcu ölçü birimi.

(bkz: alex'ten iyi)
    (bkz: alex kadar)
    (bkz: alex'ten kötü)
  • (bkz: alex de souza)
  • şu anda beyaz'da konuk ve beyaz'ın sünnet oldun mu sorusuna yok,kestirmedik onu daha şeklinde cevap verdi.soranı da cevaplayanı da tebrik ediyorum gerçekten.
  • etimolojik olarak insanları koruyan anlamına gelen böylesine zengin ve soylu bir ismi burgess kahramanına öylesine vermemiş.müziği seven alex, adi bir kötülük timsali değil, ama kötülüğü seçen özgür iradesi devlet tarafından sürekli yargılanan bir anti kahraman.isminin de yapılan bir incelemeyle şöyle çelişkili ve ilginç anlamlara gebe olduğu ortaya çıkmış :

a (ingilizcede bir anlamında) + lex (latince kanun) = kendi kanununu koyan

ya da

a (yunancada yokluk bildiren ön ek) + lex = kanunsuz

ya da

a (bir) + lex (is) = kelime haznesi (sadece kendine ait olan özgün kelime haznesi)
  • demokrasi paketi sonrası çocuğumuzun adını koyabileceğimizi merak ettiğim isim :(
  • çeşitli sanat ve beceri oyunları ile çocukların yaratıcılıklarını geliştirmesini sağlayan, alsancak'taki mağazasından yeğenime boyanabilir ve yıkanabilir tavşan alarak keşfettiğimiz, eğlence sanatı temalı bir oyuncak firması.
  • yakın zamanda kaybettiğim oğlumun ismi. nasıl da özledim hayırsızı be sözlük, anlatamam. hani derler ya kaybetmeden değeri anlaşılmaz diye öyle değil o laf, değerlidir aslında ama kaybedince daha da değerli olur. yanımda olsaydı şimdi birlikte baksaydık ekrana ya da ben film izleseydim o da yanımda uyusaydı. rüya görüp heyecanlansa, yağmurdan korkup yanıma sinseydi yine. çok güzeldi be, korunmaya muhtaç ama aynı zamanda koruyan bir yanı vardı benim oğlumun. ali'm, aliko'm, alex'im... çok özledim seni, umarım gittiğin yerde mutlusundur.
  • aşk senin adın adlı yunan müziğinden esinlenerek yapılmış, sözlerinde insanı etkileyen bir alan bulunan şarkının sahibi.
  • unisex bir isimdir.
hesabın var mı? giriş yap