şükela:  tümü | bugün
1505 entry daha
  • 4 senede 6 derbi golü (3 penaltı) atan hagi ve 22 derbi golü atan (4 penaltı) alex.

sadece türkiye de oynayabildiği için 2008 şampiyonlar liginin asist kralı alex.

barcelona ve real madrid ile tek başarısı olmayan hagi..
    arda turan hala barcelona oyuncusu onu bi hatırlatmak istedim.

arkadaşlar kariyer değil, türkiye performansı konuşuyoruz. derbi golü sayısını o yüzden yazdım. bu arada alex 22 tane (4 penaltı), hagi 6 tane (3 penaltı) atmış.
    en uzaktan gol atan, en iyi oyuncuymuş onu da öğrendik bu yaşta.
    al sana uzaktan gol!
    e bu da gol!
    hagi kupa kazandırır diyen arkadaşlar, barcelona ve real madrid gibi takımlarda 4 sene oynayıp kupa kazanamama sebebini açıklarsa sevinirim.
    kariyer kıyası yapacaksak, bu toprakların gördüğü en kariyerli ve popüler oyuncuyu buraya bırakıyım. sabaha kadar rakip arayın (bkz: roberto carlos)

edit: ulan zehirli ok atmışım resmen..
  • bütün galatasaraylıların, tarafsız olanlarının tamamının ve fenerlilerin yarısının hagi dediği versus. başka söze gerek yok
  • alex takım zordayken attığı gollerle takımı kurtarmıştır. hagi ise sadece kendini kurtarmıştır.
  • doktor varken başkasına gerek yok.
  • banane abi ya şu mutluluğu yaşatan adam benden bile önemlidir... fenerbahçemiziiinnn golüüüü de soooouuzaaaaa alexxxxxx de souzaaaaa aleeexx
  • düşünmeden alex dediğim karşılaştırma. düşünürsem hagi demek zorundayım.

not : lefterspor
  • bu soru da alex ismi geçse gullit " alex mi o da kim? yoksa chelsae'da oynayan alex mi" der.
  • ikisi de harika topçulardı.

alex de souza koşmuyordu, koşmadığı için istediği her takımda oynayamıyordu. çok efendi ve temiz topçuydu, fenerbahçe'de galiba 2 kırmızı kart gördü. o pozisyonlar da istem dışı yapılan fauller sonucu gelen kartlardı.

gheorghe hagi, çok hırslıydı, çok yenetekliydi, asabiydi, temiz topçu değildi, hakeme falan tükürdüğü maçlar vardı. istekli ve hırslıydı. mükemmel vuruyordu toplara, olağanüstü bir yetenekti.

ikisini izleyebildiğim için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. hagi'nin yozgatspor'a attığı harika aşırtma golü ölsem unutmam, kalede gökhan vardı galiba. dün gibi aklımda. alex de souza'nın samsunspor'a attığı röveşata gol keza öyle.

ikisini kıyaslamak çok zor ama ben, gheorghe hagi diyorum.
  • real madrid ve barcelona'da oynamış, dünyanın en iyi 50 futbolcusu listesinde ismi bulunan, karpatların maradonası lakaplı hagi ile oynadığı en büyük takım parma olan (orada da 6 maç oynayabilmiş) alex'in karşılaştırması. bence komik.
  • ikisi de çok kıymetli futbolculardır. hizmetleri unutulmaz.
134 entry daha