şükela:  tümü | bugün
  • kapasiteyi asma bakimindan recep cetin'in malmo macinda attigi golun yaninda sonuk kalmistir...adam zaten yetenekli attigi gol gayet normal..recep cetin'in golu milenyumun goludur, oyle kalacaktir...

(bkz: gol atan defans oyunculari)
  • canlı izlediğim için kendimi şanslı hissettiğim gol.
  • http://www.youtube.com/watch?v=zt0rt3f9h4u

ercan taner'i haliyle kendinden gecirmi$ bir goldur.. ye$il sahalarda gormek istedigimiz hareketlerdendir.

edit: bu entry'nin zamanin otesinde entry'leri kategorisine 1. siradan nasil giri$ yaptigini sorumlu $ahislardan ogrenmek icin yanip tutu$uyorum.

ulan alt tarafi bir link, 2 de siradan cumle. link ba$likta anlatilmak istenilen golun videosu, entry'i kotuleme sebebi olma ihtimali du$uk. e ercan taner de kendinden geciyor, evet. herhangi bir ki$isel yorum yok. ki$isel yorum kismi ye$il sahalarda gormek istedigim hareketlerden olmasidir ki aklima gelen tek neden de bu.. ba$ka $eyler gormek istiyor bu arkada$lar anla$ilan ama bir zahmet ne gormek istediginizi bildirin de ogrenelim biz de..
  • hıncal uluçun hakkında o golü daha iyi görebilmek için o golü yiyen kaleci olmak isterdim dediği goldür.

http://arsiv.fotomac.com.tr/…yaz1290-50160-110.html
  • görüntüsüne olmasa da sesine canlı şahit olduğum goldür.

maçın oynandığı sıralarda haydarpaşa'da, karşıya geçmek için motorun gelmesini bekliyordum. tam o esnada cep telefonuma bir bilgi mesajı geldi. samsunspor 1-0 öne geçmişti. taraftarı olduğum futbol takımı* için geri kalanı vahim bir şekilde geçen sezonun o maçında gönül fenerbahçe'nin puan kaybetmesinden yanaydı. zira ligin başlarıydı ve bizim takımın da iddiası vardı ligde, neyse.

samsunspor'un golü attığını yazan bilgi mesajına bakıp "ahanda lan gol atmış samsun" cümlem nihayete ermeden, olayın cereyan ettiği ve bulunduğum noktadan kuş uçuşu yaklaşık 1750 metre uzaklıktaki (google earth'ten hesapladım az önce, yoksa ne elimde mezurayla uçacak ne de o mesafeyi uçmuş kuşa soracak imkanım var) stattan net anlaşılır bir şekilde "gooallhh" nidası yükseldi. "mnı skym iki dakka dayanamadılar" yorumlarım eşliğinde bir taraftan motora adım atıyor, bir taraftan da elimde cep telefonu gelmesi muhtemel mesajı bekliyordum. gelen bilgi mesajı golü alex'in attığını yazıyordu. bi iki saat sonra, istanbul'un nalet (lanet değil) trafiğinde varacağım yere ulaşmaya çalışırken bindiğim otobüste maçı tv'den izlemiş iki fenerli, ulan ne gol attı alex diyordu. bu sözlerin de merakıyla eve vardığımda ilk işim golü yayınlayan bi kanal aramaktı. çok fazla zaman geçmeden özetleri veren bir yer buldum. o akşam istanbul semalarına yükselen "gooallhh" nidası, golü izledikten sonra benim "vay amına goyiim o ne lan" nidamla çoktan birleşmişti.

öyle bir goldü yani.
  • 2005 ağustos'unun son günlerinde, fenerium alt tribününün ve yeni sezonun kadıköy'deki açılış maçında taraftarları ayağa kaldıran bir güzellikti. oradaydım ama itiraf etmek gerekirse o an golü aurelio attı zannetmiştim. malum, saçları uzattığı için henüz yeni haline alışamamıştık.
  • mauro bressan'ın barcelona'ya attığı gole çok benzemektedir. alex'in fenerbahçe forması altında attığı en güzel goldür. hatta futbolu takip ettiğimden beri (1993'ten bu yana), bir türk takımı forması altında atılan en güzel goldür diyebilirim. daha güzelini izlediyseniz mesaj atın lütfen...

not: çok kötü butonuna basmadan önce lütfen biraz düşünün, objektif olmaya çalışın. lütfen dedim bak!
  • ne enteresandır ki, bu golün bire bir aynısını 1986-1987 sezonunda tanju çolak samsunspor formasıyla atmış. tabii arada sadece görüntü ve spiker kalitesi olduğunu belirtmek gerek.
    spiker demişken, bu iki golü anlatım olarak ele alırsak bir spiker bir golün içine ne kadar edebilirmiş onu da gördüm sayelerinde.

http://www.youtube.com/watch?v=kftl8bflbmo