şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://www.youtube.com/watch?v=zt0rt3f9h4u

  ercan taner'i haliyle kendinden gecirmi$ bir goldur.. ye$il sahalarda gormek istedigimiz hareketlerdendir.

  edit: bu entry'nin zamanin otesinde entry'leri kategorisine 1. siradan nasil giri$ yaptigini sorumlu $ahislardan ogrenmek icin yanip tutu$uyorum.

  ulan alt tarafi bir link, 2 de siradan cumle. link ba$likta anlatilmak istenilen golun videosu, entry'i kotuleme sebebi olma ihtimali du$uk. e ercan taner de kendinden geciyor, evet. herhangi bir ki$isel yorum yok. ki$isel yorum kismi ye$il sahalarda gormek istedigim hareketlerden olmasidir ki aklima gelen tek neden de bu.. ba$ka $eyler gormek istiyor bu arkada$lar anla$ilan ama bir zahmet ne gormek istediginizi bildirin de ogrenelim biz de..
 • görüntüsüne olmasa da sesine canlı şahit olduğum goldür.

  maçın oynandığı sıralarda haydarpaşa'da, karşıya geçmek için motorun gelmesini bekliyordum. tam o esnada cep telefonuma bir bilgi mesajı geldi. samsunspor 1-0 öne geçmişti. taraftarı olduğum futbol takımı* için geri kalanı vahim bir şekilde geçen sezonun o maçında gönül fenerbahçe'nin puan kaybetmesinden yanaydı. zira ligin başlarıydı ve bizim takımın da iddiası vardı ligde, neyse.

  samsunspor'un golü attığını yazan bilgi mesajına bakıp "ahanda lan gol atmış samsun" cümlem nihayete ermeden, olayın cereyan ettiği ve bulunduğum noktadan kuş uçuşu yaklaşık 1750 metre uzaklıktaki (google earth'ten hesapladım az önce, yoksa ne elimde mezurayla uçacak ne de o mesafeyi uçmuş kuşa soracak imkanım var) stattan net anlaşılır bir şekilde "gooallhh" nidası yükseldi. "mnı skym iki dakka dayanamadılar" yorumlarım eşliğinde bir taraftan motora adım atıyor, bir taraftan da elimde cep telefonu gelmesi muhtemel mesajı bekliyordum. gelen bilgi mesajı golü alex'in attığını yazıyordu. bi iki saat sonra, istanbul'un nalet (lanet değil) trafiğinde varacağım yere ulaşmaya çalışırken bindiğim otobüste maçı tv'den izlemiş iki fenerli, ulan ne gol attı alex diyordu. bu sözlerin de merakıyla eve vardığımda ilk işim golü yayınlayan bi kanal aramaktı. çok fazla zaman geçmeden özetleri veren bir yer buldum. o akşam istanbul semalarına yükselen "gooallhh" nidası, golü izledikten sonra benim "vay amına goyiim o ne lan" nidamla çoktan birleşmişti.

  öyle bir goldü yani.
 • hıncal uluçun hakkında o golü daha iyi görebilmek için o golü yiyen kaleci olmak isterdim dediği goldür.

  http://arsiv.fotomac.com.tr/…yaz1290-50160-110.html
 • canlı izlediğim için kendimi şanslı hissettiğim gol.
 • her hatırladığımda içimi titreten goldür. bazı kendini bilmezlerin yaptığı talihsiz ''alex efsane değildir'' açıklamalarına karşılıktır yıllar öncesinden gelen. ayaklarına kurban doktor.
 • bu golü mükemmel kılan özelliklerinden biri ters ayakla atılan bir rövaşata golü olmasıdır. henüz ters ayak ile atılan bu kadar temiz rövaşata hala görmedim. hayatında bir kez olsun halı saha maçı yapmış biri, kafasında bile canlandıramaz ters ayak ile rövaşata vurmayı ama alex bunun pratikte uygulamıştır. helal olsundur.
 • samsunsporumuz tekrar super lige ciksabilsede yine boyle guzel goller yese gam yemem...
 • canlı canlı seyrettiğim için kendimi şanslı hissetmemi sağlayan muazzam gol.
 • alex'in önce sol ayağıyla vole vurmaya hazırlanırken önündeki samsunsporlu elemanın topu sektirmesi sonrasında("top sekti" ile "ikinci pozisyon" arasına denk geliyor) sağ ayağıyla röveşata/vole karşımı vuruşunu yaptığı goldür.

  bu pozisyonu izlerken yukarıda bahsettiğim ilk solunu hazırlarken "ulan voleyi koyacak" derken önünüdeki eleman topu sektirince "sktr ya" demiştim; sağ ayağıyla o vuruşu yaparken de içimden "işallah gol olur da boşa gitmez bu hareket" diye geçirdiğimi hatırlıyorum.

  evet.
 • gol değil 3'lüktür.