şükela:  tümü | bugün
  • önemli sayıda olduklarını düşündüğüm güruh. şöyle ki; ya bu alex dediğiniz adam fenerbahçede oynadığı 9 sezonda 4 şampiyonluk kazanmış 3 defa son maç şampiyonluk kaçırmış 3 tane türkiye kupası finali kaybetmiş bir adam. ki kazandığı şampiyonlukların da sadece ikisinde başrol oyuncusu konumunda. 2012-2013 sezonu öncesinde aykut kocaman’ın kendisine seni artık eskisi kadar çok kullanmayacağım yeni bir sistem planlıyorum zaman zaman oyundan alacağım zaman zaman da yedek başlatacağım dediği ve onun da kabul ettiği bir ortamda lig başladığında oyundan alınınca tribüne çıkan diğer maç oyundan çıkarken ya ben mi çıkıyorum diye el kol hareketi yapan bir adam. kusura bakmayın da alex dediğiniz adam oynadığı süre boyunca takımda en çok parayı almış en çok itibarı görmüş ve karşılığında fenerbahçe’ye tarihsel ortalaması kadar başarı kazandırmış bir oyuncu. fanatik bir fenerbahçeli olarak benim gözümde bir pierre van hooijdonk bir tuncay şanlı hatta daha da ileri gidiyorum bir marco aurelio bile değildir. renktaşlarıma da bu romantiklikten sıyrılıp gerçeğe dönmelerini öneririm
  • değildir.

(bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)
  • onun ben amına koyayım dediğimdir.
  • (bkz: aykut kocaman ve 7 ön liberolar)

onun dışında nadirdir diye düşünüyorum. galatasaray taraftarıyım ve ne zaman biz kazanacağız diye umutlansam bu adam gelip yazdı bir tane ama yine de ben bile seviyorum.
  • ne kadar sayıda olduğu önemli olmayan güruh.

alex'i sevmeyen fenerbahçeli güruh aykut kocaman'ın zamanın ötesindeki futbolunu seviyordur. mehmet topal'ın rakibe verdiği şık asistlerini ve maç boyunca orta-şut atamayan aatıf şeyşu'yu izliyordur. alex döneminde en sevdiği oyuncular selçuk şahin, baroni, emenike'dir bu güruhun. bilica'nın penaltı noktasını kazmasını izlerken keyfine diyecek yoktur. ona göre maldonado ve josico ortalama üstü ön liberolardır. kaleci volkan adam gibi adamdır ona göre, kaptandır. bekir irtegün fenerbahçe tarihinin en iyi stoperidir, ondan fazlasına gerek yoktur.

alex'i sevmeyen fenerbahçeliye, ali koç, ersun yanal, obradovic, zico fazladır arkadaşlar. alex'i sevmeyen fenerbahçelinin başkanı aziz yıldırım'dır.

bunları düşünerek, eğer karşınıza bu ''önemli sayıda'' olan güruhtan biri çıkarsa, muhatap olmayın. gülün geçin.
  • alex'in oynadığı dönemlerde fenerbahçe kadro değeri olarak, mali yapı olarak rakiplerinin çok çok önündeydi ama ligde hiçbir zaman fenerbahçe dominantlığı hissedilmedi. galatasaraylı olarak alex iyi ki fenere gelmiş diyebilirim.4 yıl türkiye'de kalan melo ile alex'in şampiyonluk sayılarının eşit olması bile bunu gösteriyor bence.
  • aynı zamanda ali koç’un başkan olmasını istemeyen fenerbahçelidir.

aykut kocaman’ın çok iyi bir taktisyen, aatıf şeyşunun da çok iyi bir takım oyuncusu olduğunu savunuyordur.