şükela:  tümü | bugün
  • sir unvanli teknik direktor. gelmis gecmis en iyi teknik direktor denilebilecek basarilara imza atmistir. manchester takimini o yaratmistir denilebilir ve bugunku basarinin ve kaliteli futbolun yaraticisidir. cok sessiz sakin gorunse de oldukca serttir ve disiplinsizlige izin vermez. liverpool'un ingiliz futbolundaki mutlak egemenligine son vermistir. bu sebeple antipati beslesem de yine de saygi duymaktayim.
  • manchester united'den önce aberdeen'de teknik direktörlük yapmıştır... ayrica futbol yaşamında da başarılı sayılır, forvet oynamış, bol bol goller atmıştır... kendisi ibrox'un elli metre uzağında büyümüş, ve en sonunda hayal ettiği şekilde glasgow rangers'a transfer olmuşsa da orada mutlu olamamıştır...
  • beckham'ı yedege çekmesi aslında straterijik olarak mantıklı bir hareket.beckham'ın bu sene sonunda mukavelesi bitiyor ve sözlesmesini uzatmak icin astronomik rakamlar istiyor hem takımın beckhamsız da olabilecegini göstererek beckhamın burnunun sürtüyor hemde muhtemel bir satış işlemi için taraftar baskısını azaltıyor..
  • sene sonunda ayrilma kararindan vazgecmi$ sir. beckham'a yapilanlar kucuk hakan'a yapilan sebeple aynidir, ama tek fark beckham 'in sozle$mesi gelecek sene bitecektir. bu amcamin futbolcular uzerinde ozel bir etkisi vardir (eh olsun o kadar). sevmeyeni ya da saygi duymayan yoktur. gak dediginde milyon paundlara veron alinir, guk dediginde ise jaap stam satilir. man. uni. da para bok gibi oldugu icin istedigini yapar, ve bildigim kadariyla en yuksek ucret alan teknik direktor/manager dir. bir ozelligi de eskiden iyi bir sosyalist olmasiymi$.
  • old trafford efsanesi,futbolda istikrarın sembolü. kasım 1986'dan beri manchester unitedı çalıştırmaktadır. 16 yıl içinde takımına 7 adet lig şampiyonluğu kupası, 4 adet fa cup, 1 adet league cup, 1 adet kupa galipleri kupası ve tabii ki 1 adet cl kupası kazandırmış ve bu başarıları kazanması için bayağı bir zamana ihtiyacı olmuş,kraliçeden sir ünvanı alıp muradına ermiş olan teknik adam. big boss.
  • arsenal yenilgisi sonrası david beckhamın kafasını fırlattığı kramponla yararak bir başka alanda da tarihe geçen futbol adamı.(bkz: 12den vurmak)
  • david beckhamin kasini yarmasi olayini da "aptal bir kazaydi" seklinde tanimlayip, bir daha olmicak diyerek de pekistiren teknik direktor. sen git sinirinden krampon firlat, o da gitsin yildizinin barismadigi* futbolcunun kasini yarsin, hatta 2 de dikis atilsin. vallahi gorunmez kaza.
  • maç sırasında hiç durmadan ağzını aça aça sakız çiğneyen insan.
  • ka$ yarilmasiyla sonuclanan krampon olayından sonra "o kramponu david beckhamın kafasına bilerek atsaydım $imdi sahada frikikleri ben kullanıyor olurdum" gibi bir aciklamasi vardir kendisinin.