şükela:  tümü | bugün
 • manchester united'den önce yönettiği en önemli kulüp aberdeen. transfer olduğu takıma ilk 6 sezon şampiyonluk yaşatmamış. şimdi düşünün bakalım trabzonspor 30 sezondur şampiyon olmamasına rağmen hocası 6 sezon üst üste şampiyon olamadan takımda kalabilir mi?
  hem de bu 6 sezonda 2-3 kez şampiyonluk sözü verip 11. falan olmuş.

  oynattığı oyuna bakalım. var mı efsane bir özelliği? şunu en iyi yapardı diyebiliyor muyuz?

  dünyanın en büyük kulüp kupası şampiyonlar ligi şampiyonluğu değil mi. yeni yetme zidane da iki kez almış, 27 sezon manchester united'i çalıştıran ferguson da.

  yine aynı kupayı ancelotti 2 kez, itin götünden hiç çıkmayan mourinho ferguson'un yarı kariyerinde 2 kez almış.

  e premier ligde aldığı puan ortalaması da 6*7 sezon yönetmiş mou'nun aşağısında.

  naapmış bu adam, brian cloug gibi ikinci ligden takım çıkartıp şampiyonlar ligi mi almış? mou gibi tercümanlıktan hocalığa dönüp porto ile iki senede iki avrupa kupası mı almış?

  ha tabi wenger'den iyi hoca. ama bir tane harkulade adam arıyorsanız, eğer manchester'i onun döneminde başarılı buluyorduysanız hayran olmanız gereken kişi her sene 11. olmasına rağmen ferguson'a 7 sene üst üste şans veren yönetimdir. manchester'ın başına yılmaz hoca'yı koysanız 7 senede o da bir kere premier ligi alır.
 • bir troll beyanatı. 26 yılda 716 milyon euro ,38 kupa,894 galibiyet. 14.980 sakız. ondan sonrası ise koca bir hiç.
 • :)
 • arkasında mitin elemanları ve dönemin içişleri bakanı olmasa iskoçya ikinci ligindeydi şimdi. solskjaer gibi adamı yıllarca yedek bıraktı cak cak sakız çiğneyen bu hadsiz.
 • başlığı okuyunca owencan geldi aklıma. hey gidinin owencan'ı.

  yalnız başlık yanlış açılmış. doğru jargon şöyle olmalıydı.

  (bkz: alex ferguson abartılmış balon bir teknik direktördür)
 • katıldığım önerme.

  (bkz: gülmekten)
 • görüyorum ki troll olmayan birinin iddiasi. o yüzden açıklamaya çalışacağım. bi kere bu adamla yolu kesişen herkes dünya yıldızı oluyordu. david beckham, eric cantona, giggs, scholes, cristiano ronaldo, wayne rooney. dünya üzerinde bir futbolcunun çalışmak isteyeceği bir numaralı isimdi.

  bir diğer husus da bu adam inanılmaz sağlam saha içi sistem kuruyordu. man utd yıllarca premier gibi bir ligi domine etti. bir manchester united ekolü oluşturdu. emekli olduğu sezon da ilgili turnuvanın en taş takımıydı. bizim tetikci cüccük nani'yi atmasaydı senin sikik mou'nun dünya yıldızı kadrosu evine dönmek üzereydi. ha o sırada manu'nun kadrosunda da öyle yıldız yoktu. mou da "en iyi takım elendi." demiştir o turdan sonra saygısını beyan ederek.