şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zach braff'in abc'de yayınlanacak olan yeni komedi dizisi.

  https://www.youtube.com/watch?v=j91fk6k-8dg&t=4s
 • 2016 yılında start up ismiyle tanıtılan (senaryo start up isimli podcaste dayandığı için herhalde) dizi. bu yılın mayıs ayında da bu isimle tanıtıldı ancak "çok yakında" diye diye aylardır bekliyoruz. sosyal medyada çekimlerinin devam ettiğine dair görüntüler var en azından başlamadan bitme durumu yok.

  senaryosu biliniyordu ancak trailerını izleyince acaba wish i was here veya going in style gibi indie bir film mi çekseydi diye düşünmedim değil. çünkü açıkçası "her kesime hitap edelim"* oyuncu kadrosuyla abc'den dönüş yapması biraz riskli bence. dizi iptal edilirse kırkından sonra sakal bırakıp aksiyon filmlerini denemesinden veya "friends laneti" yaşayıp hayatı boyunca bir daha jd rolünden çıkamamasından korkuyorum.* bilmiyorum belki de dizi sırf komedi gibi geldi. iç sesli olmayan, hüzünlü tarafı bulunmayan bir karakterin jd'den sonra pek yakışacağını zannetmiyorum; umarım ya bilgi kısmında ya da yargı kısmında yanılıyorumdur.

  dizinin iyi yönlerine gelecek olursak:

  - bir defa zach braff. yapımcı, yönetmen, başrol kombosuyla geliyor. cougar town'a katlanan ben* her ahval ve şeraitte diziyi izleyeceğim.

  - matt tarses. scrubs'ın 80 bölümünde yapımcılığı, 8 bölümünde senaryo yazarlığı bulunan tarses dizinin yapımcısı ve aynı zamanda yazarı. yani yapımın başında scrubs seyircisinin ne istediğini bilen biri var.

  - hooch.* zach fotoğraf paylaşmış. setten olduğunu düşündüm. sanırım gözükecek. ve tabii ki arada bir görünme ihtimali olan tüm scrubs oyuncuları.
 • trailer'ı yayınlanmış dizidir. ilk bölümü 28 mart'ta.

  scrubs'tan ted de konuk olacakmış.
 • olm çok kötü lan fragmanı. bitince bu entry'yi girerim dedim ve acı çekiyorum 2:50 dakikalık fragmanı bitirmek için o kadar yani.

  ''zach braff de kimmiş'' diyen biri değilim, scrubs'ın tüm bölümlerini 5 kere falan izlemiş biriyim bu arada, yani çok sevinirim bu dizi tutsa, zach tv ekranlarına dönse.

  ama bi bok olmaz bu diziden. espriler inanılmaz zorlama, karakterler sıradan. ilk sezon bile bitmeden iptali gelirse şaşırmayın.
 • ilk bölümü zor da olsa kendini izleten dizi. scrubs hatırına bir iki bölüm daha şans vereceğim.
 • daha yayınlanmadan öngördüğüm gibi (bkz: #74158105) iptal almış dizidir, yani samimi olarak anlamıyorum, ''bi deneyek'' mi diyosunuz arkadaş, onlarca insan belki son 1 yıldır bu dizi için çaba gösterdi, bi yapımcı çıkıp da ''bu ne lan, mal mısınız, böyle dizi mi olur?'' diyemedi mi yani?

  resmen kan verdi, enerji verdi iptali. amk salakları...
 • zach çok çalıştı bu iş için. biraz da kanala güvenerek daha ilk bölüm yayınlanmadan çektiler dizinin çoğunu. ben zach braff varsa bir işin içinde o işin kötü olamayacağını düşünüyorum. diziyi izleyince de nette dolaşan yorumlar kadar kötü olmadığını gördüm. daha ilk bölümden olayın içine girip merakla diğer bölümleri beklemeye başladım. zaten yıllardır bekliyorum diziyi, biriksin bölümler de izleyeyim dedim. hop iptal olmuş.

  internet hayatımıza girdiğinden beri şu internet mecrasında yazılanlara çok takılıyor insanlar. film tarihinin en iyi filmlerinden biri hakkında "bu ne lan yarrak gibi film" yorumunu bile görebiliyorsunuz.

  emin olun seinfeld, friends gibi efsaneleşmiş diziler şu dönem başlasaydı belki ilk belki ikinci sezondan sonra iptal edilirdi. çünkü kanallar dizileri belli test gruplarına izlettikten sonra yayınlıyordu. bu test gruplarını oluşturan insanlar belli kesimden seçmece insanlardı. belli dönemler tekrar göreve çağırılıp yorumlarına göre dizi yeniden şekilleniyor, hoşlanılmayan karakterler çıkartılıyor ya da değiştiriliyordu. internet yaygınlaştığından beri kanallar bu test gruplarına gerek duymayıp internette yorumları okumaya başladı.

  günümüzde herkes bir yorum belirtme ihtiyacı duyuyor, diziyi izlemediyse bile "pok gibi ehiehi" deyip geçiyor. herkes herşeyi söyleyebiliyor artık. amerikan izleyicisi de ülkemizdekiler gibi tüketmeye o kadar alışmış ki, the godfather'ı gömüp kurtlar vadisi ayarında şeyleri övebiliyor ya da dünyanın en iyi filmi "esaretin bedeli"dir diyebiliyor.

  diziye gelirsem bence oyuncular çok iyi seçilmişti, zach o kadar yakışıyordu ki diziye etrafında beyaz bir ışık var bu adamın. her filmini, her yapımını izledim. tamamen samimiyetiyle götürüyor olayı. instagram'da arada canlı yayın açıp insanlarla konuşuyor.

  umarım yeni bir film yapar da kendine gelir ya da diziyi netflix gibi bir ortama satmayı başarır da yeni bölümleri izleriz.