şükela:  tümü | bugün
 • alex s. jones pulitzer ödüllü bir gazetecidir. daha çok derin devlet tabir ettiğimiz ilişkiler, komplo teorileri üzerine araştırma yazıları yazar. çeşitli üniversitelerde medya ve yayıncılık adına konferanslar veren saygın bir gazeticidir. en son 11 eylülolayları hakkında fahrenheit 9 11 tadında, 911 the road to tyranny adında, bir belgesel hazırlamıştır. bu belgeselin düşük çözünürlükteki kopyalarının internette dolaşmasını izin vermiş *, hatta bunu ilk kendi sitesinden mirror'lar vererek başlatmıştır. ikinci bir micheal moore vakası gibi görünse de kendisi moore'dan daha az şova yönelik sunumu ile farklılığını göstermektedir. internette 911 the road to tyranny'nin fahrenheit 9 11'den çok daha iyi olduğu şeklinde yorumlar bol miktarda mevcut. ama bu belgesel tabiki moore'un yaptığı gişeyi yapamıycaktır. yine de izleyiniz. *
  alex jones'in resmi internet sitesi;
  http://www.infowars.com/index.html
 • en buyuk icraati bohemian grovea gizlice sizip duzenlenen gudik ayinleri kayda almasidir.
 • komplo teorileriyle giderek unlenen amerikali gazeteci, televizyoncu. 11 eylul olaylarinin perde arkasini, amerikanin demokrasi ve ozgurluk kisvesi altinda giderek bir polis devlete donusmesini cesur bir sekilde ele almaktadir. teksas aksani ve hamasi tavri benim hosuma gitmese de tam amerikalilarin anladigi dilden konusmaktadir.
 • 11 eylul de norad in dick cheney tarafindan susturuldugunu, kerry ile bush un kuzen oldugunu*** bagira cagira soyleyen texasli radyocu. benim anlamadigim ufacik bir cessna ucus planindan sapinca 30 saniye icinde uyari gelir, cevap vermezsen f 16 lar pesine takilir, bu kocaman ucaklarin 48 dakika ucmasina neden kimse karismadi diye merak edilmez. (bkz: medyanin gucu)
 • http://www.prisonplanet.com/ adresinden takip edebileceğiniz şahsiyet.
 • http://video.google.com/…3607579389947&q=full movie adresinde de hazirlamis oldugu terrorstorm adli belgeseli izlemeniz mumkun. belgesel icinde, ikinci dunya savasinda nazilerden yola cikilarak gosterilen orneklerle' devletlerin; ajax operasyonu, vietnam savasi, 9/11, 7/7 ve dolayisi ile irak savasi vb. olay ve sonuclari nasil hazirladiklarina dair iddialar ortaya atiliyor. bugune kadar bize pek bahsedilmeyen ayrintilarin bulunmasinin yani sira, bu tip belgesellerin buyuk medya organlarinda yayinlanmamasi ayrica dikkat edilmesi gereken bir konu. keza internetin hala kamuoyu olusturabilme yetisi rustunu ispatlayamadi televizyon karsisinda. netekim internette dolasan bir cok belgesel hala genclerin ve hastalikli beyinlerin hazirladigi komplo teorileri olarak goruluyor. izleyin efendim.

  not:yukaridaki link calismaz ise "terrorstorm" adi ile google videoda arama yapabilirsiniz.
 • http://www.infowars.com/ adresinden de takip edilebilen şahsiyet..
 • zeitgeist filmlerinin* * yaratıcısı peter joseph ile röportajında peter joseph'in yanında "amerikalılığı" ve "muhafazakarlığı" öne çıkmış araştırmacı. bütün program boyunca "filmde çok güzel şeyler anlatılıyor" "anlattıklarının çoğuna katılıyorum" diyip zeitgeist'in bütün anlattıklarına karşıymış izlenimi veren sorular sorması ve peter joseph'in sözünü sürekli kesmesi sinir bozmuştur. her şeye rağmen bir tartışma ortamında, filmlerin yaratıcısının ağzından zeitgeist felsefesi hakkında daha fazla şey duymak gayet güzel olmuş.

  röportaj için:

  http://www.youtube.com/…pc--9zclwnk&feature=related

  4 bölümden sonra röportaj şurdan devam ediyor:

  http://www.youtube.com/…y83cezfwa_8&feature=related
 • sanırım radyo programı sunmasından dolayı kazandığı bir alışkanlıkla çok hızlı bir şekilde konuşur, kısa bir süre içerisine o kadar çok bilgi sığdırır ki son cümleyi kafanıza toparlamaya çalışırken konuşmaya nereden başladığını unutabilirsiniz.

  kendisi amerikalı olduğu için şanslıdır, bunu da bilir. terrorstorm belgeselinde 9 11 enkazının bulunduğu cadde üzerinde, polis barikatının arkasında onlarca kişiyle birlikte elinde megafonla "9 11 was an inside job" (11 eylül -devleti kastederek- içeriden tezgahlanmış bir komploydu) diyerek bas bas bağırıyordu. bu kadar insanın üzerine hiç mi biber gazı sıkılmaz? hiç mi bir cop sallanmaz? hiç mi uzaklaştırmaya çalışılmaz? hiç mi "dağılın lan" diye geri püskürtülmez? adam alenen devleti, başkanını, yöneticilerini cinayetle suçluyor ve bu düşüncesini de ortalık yerde bağırarak yayıyor.

  ...derken uyandım ki güzel ülkemdeyim, televizyonda yerel seçim mitingleri, birbirlerine hakaret eden parti başkanları, onların yalakalık yarışına giren yağdanlıkları, kendilerini beğenmeyenleri gözaltına aldırmaları. aman be dedim, bu gavurlar ne anlar demokrasiden.
 • radyo programında karşısında sakin yaradılışlı peter joseph'i bulunca her lafa atlayan bir kişidir ama daniel estulin gibi işin mutfağında yetişmiş bir adam karşısına çıkınca süt dökmüş kediye dönmüştür.