şükela:  tümü | bugün
  • aykut kocaman beyanatı:

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…por/futbol/21325805.asp)

- - - - - alıntı - - - - -

fenerbahçe teknik direktörü aykut kocaman, yarın oynanacak spartak moskova maçının kadrosunda alex de souza'yı düşünmediğini söyledi.

aykut kocaman basın toplantısında şunları söyledi:

"biraz sonra antrenman yapılacak. sonunda da kadro asacağım. spartak moskova'yı çok iyi inceledik. oyuncuların durumlarına göre kadro belirlenecek. şu an için alex kafamdaki kadroda yok. alex'in kafasının karışıklığı bu tercihte kriter oluşturacak."

volkan da kadroda yok

kocaman, sakatlığı bulunan volkan demirel'le ilgili de şunları söyledi: "volkan yarın için kadroda yok. çok önemli bir maç ama bu maçla hayat bitmiyor. fenerbahçe başarırsa şampiyonlar ligi'nde olmazsa da avrupa ligi'nde olacak. akıl ve mantık doğrusunun volkan'ın kadroda olmaması gerekitğini gösteriyor."

destek bekliyoruz

"gol yemediğimiz her dakika tur bize daha yakın olacak. ben de takımımı bu bilince yakın tutacağım. gol yememek çok önemli. bunu da taraftarlarımızın bilmesini çok istiyorum. taraftarlarımızdan destek bekliyorum."

- - - - - alıntı - - - - -

yorum hakkımı kullanıyorum:

benim kafamdaki fenerbahçe'de de size yer yok sayın aykut kocaman.

kerameti kendinden menkul kafanızdaki fenerbahçe'nin nasıl bir takım olduğunu anlayamayan biz zavallı faniler, sizin muhteşem dehanızı anlayamadık, kusura bakmayın.

inşallah bir daha kapısının önünden bile geçemeyecek şekilde uzaklaşırsınız fenerbahçe'den.

ama yine de teşekkür ederim size; sayenizde bu yıl sevgili fenerbahçemin basketbol maçlarını izleyeceğim. bir gün takımın başından defolup gittiğinizde yeniden futbol izlerim belki.

bir tanım daha: hiçbir işe yaramayan kıskanç bir sözde spor adamının takımının en iyi oyuncusuna yönelik yıpratma politikasının son halkası olan beyanat.
  • birçok fenerbahçelinin "kafandaki kadroyu..." şeklinde başlayıp güzel güzel devamını getirmesine sebep olan cümle.
  • içinde geçen "gol yemediğimiz her dakika tur bize daha yakın olacak. ben de takımımı bu bilince yakın tutacağım. gol yememek çok önemli." bölümü ile yine beraberliğe endeksli bir oyun yapısının sinyallerinin verildiği aykut kocaman demeci. sonra "niye kanser olduk" diye düşün dur.
  • çok değerli!!! teknik direktörümüz aykut kocaman tarafından dile getirilen saçmalık. mağlup olunmuş bir maçın rövanşına, her zamanki gibi defansif kafa yapısıyla çıkmak istediğini de anlatmıştır.
  • dobra insan beyanatı.

şu anda masamda alex'in bobblehead oyuncağı var. yıllardır "ben bu adamın jübilesinde kendime hakim olamam, ağlarım" diye düşündüm. ama aykut-alex mevzusunda kimin haklı olduğu tartışmaya açık değil: aykut haklı, alex haksız. defansif performansın daha önemli olduğu bir deplasman maçında yedek kaldı diye twitter'dan antrenörü için "kıskanç" diyorsa alex, o noktada "galiba bu adamın götünü fazla kaldırdık" derim. aykut kocaman dirayetli bir duruş sergilemiş ve takdirimi kazanmıştır. gaziantepspor maçında iyi oynayan kadroyu bozup da alex'in ilk 11'e monte etmeye çalışsa esas o zaman eleştirirdim kendisini.
  • alex'in en geç ocak ayında memleketine dönmesiyle sonuçlanacak hadiseler zincirinin yeni halkası.
    o değil de lincoln de coritiba'da. 10 numara giyiyor. fena karışacak orası!
  • alex, elenirsek uefa avrupa ligi var diyen adamın kafasında olamayacak kadar büyüktür!
  • aykut kocaman beyanatı. "gol yemediğimiz her dakika tur bize daha yakın olacak. ben de takımımı bu bilince yakın tutacağım. gol yememek çok önemli." kısmı ilk maçtaki o 2. golü yemeseydik %100 doğru bir önerme olurdu fakat şu anda o durumda tur bize yakın olmuyor. benim önermem ise "gol atamadığımız her dakika tur bizden daha fazla uzaklaşacak". 85 dakika yan paslarla, baskısız ve pozisyonsuz oynayıp 0-0 giden maçta son 5 dakika sahte bir baskı ile şans golü aramak pek mantıklı bir taktik gibi gelmiyor bana. inşallah beni yanıltırlar.
  • dinamik ve hücum pres yapan ileri hücum hattına ilişkin olarak kafasındaki 11'i oluşturma adına aykut kocaman'ın yaptığı beyanat.

gayet te yerinde bir düşünce. spartak gibi çok koşan, takım oyununu iyi beceren bir takıma karşı onların anladığı dilden konuşmak gerekecektir.ileride krasiç, kuyt ve sow'un geçtiğimiz maçta zaman zaman hücum presi güzel uyguladıklarını gördük. bunu maçın geneline yayacaklarını düşünüyorum ve bu bakımdan spartak karşısında fb'yi tura yakın görüyorum.

ancak şunu da biliyorum ki fb'nin turu atlamasını, kocaman düşmanları turun ileri hücum hattının şahsi becerisine bağlayacaklardır.

bir de onlardan bir ricam var. aykut'u beğenmiyorlarsa teknik direktör adaylarını yazsınlar özelden. bakalım tahminim doğru mu?