• dinamik ve hücum pres yapan ileri hücum hattına ilişkin olarak kafasındaki 11'i oluşturma adına aykut kocaman'ın yaptığı beyanat.

gayet te yerinde bir düşünce. spartak gibi çok koşan, takım oyununu iyi beceren bir takıma karşı onların anladığı dilden konuşmak gerekecektir.ileride krasiç, kuyt ve sow'un geçtiğimiz maçta zaman zaman hücum presi güzel uyguladıklarını gördük. bunu maçın geneline yayacaklarını düşünüyorum ve bu bakımdan spartak karşısında fb'yi tura yakın görüyorum.

ancak şunu da biliyorum ki fb'nin turu atlamasını, kocaman düşmanları turun ileri hücum hattının şahsi becerisine bağlayacaklardır.

bir de onlardan bir ricam var. aykut'u beğenmiyorlarsa teknik direktör adaylarını yazsınlar özelden. bakalım tahminim doğru mu?
  • aykutun kendini batıran açıklaması.sen teknik direktörsün taraftara yenilirsek de uefa avrupa liginde oynarız diye tesellide buulunmak ne demek? fark mı yedik ki hemen pes ediyorsun, zamanında mustafa denizli değil miydi galatasaraydayken isveç takımına onlar bizi orda 3-0 yendiyse biz de burada 5-0 yeneriz diyip, cidden 5-0 yenip turu geçen..
  • "gol yemediğimiz her dakika tur bize daha yakın olacak. ben de takımımı bu bilince yakın tutacağım. gol yememek çok önemli. bunu da taraftarlarımızın bilmesini çok istiyorum. taraftarlarımızdan destek bekliyorum." diyerek her zamanki mantık hatasını yapmıştır. mantıklı olan gol atmamız sayın aykut kocaman, çünkü skor olarak geride olan biziz. sen bir gol atarsın, ondan sonra gol yememeyi düşünürsün. ama benim cm ve fm oynayarak düşünebildiğim bu taktiği sen düşünemiyorsun ve her maça defans parolasıyla çıkıyorsun ya; işte ondan kaybediyorsun. ve sırf bu yüzden hiçbir zaman taraftarının sevgisini kazanamayacaksın. saygısını belki kazanabilirsin ama sevgisini hem alex'i kopardığın için hem de kendinden korktuğun için asla kazanamayacaksın.
  • yarın maç skoruna göre kişilerin yorumlarını çok değiştirecek açıklama. eğer fenerbahçe iyi bir futbol oynayıp net bir skorla maçı kazanırsa herkes geçmişten bir entry çıkararak bak ben demiştim alex her şey demek değil diyecek. yok yine vasat bir futbol oynayıp elenirse yine aynı kişiler geçmişten başka bir entry çıkarıp bu aykut'tan bir bok olmaz ben demiştim diyecek. biz böyle taraftarız işte skora göre yorum yapan bir dediği bir dediğini tutmayan. bir bitin artık kardeşim ya bende inanılmaz beğenmiyorum şu an fenerbahçe'nin oynadığı futbolu bende taparcasına seviyorum alex'i ama o takımın başında bir hoca var ve en azından verdiği kararlara saygı duymak zorundayız!
  • bir kafam kadar gülşah beyanatı.
  • şimdi sorun alex'in teknik direktörün kafasındaki kadroda olmaması değil. sonuçta o adam orada tek sorumludur. ve alex'i oynatıp oynatmamak tamamen onun insiyatifinde ve sorumluluğundadır. biz eleştiririz "yav niye oynatmıyosun" diye. ama sonuçta yine kendisi bilir.

sıkıntı şurada: alex'i düşünmüyosun, eyvallah. ama sow varken kuyt'ı forvet; stoch varken sow'u ya da krasic'i sol kanat oynatma hocam artık. bırak bu adamlar en verimli oldukları yerde oynasınlar. yani bu adamların tamamını sen getirdin, sen transfer ettin. adamları izlemeden mi aldın hocam? nasıl oluyor da bu kadar doğru transfer yapıp bu kadar yanlış oynatabiliyorsun?
    kendi sahamızda bari mahkum oynatma bizi. kafanda bir düşünce var: "bütün oyun boyunca oyuna biz hakim olamayız. elbette ki rakibin de istediğini yapacağı dönemler olacak" diye. buna da eyvallah. ama top ya da kontrol rakipteyken biz resmen sahada yokuz hocam. ne bir pres yapan var ne bir oyunu soğutayım diyen, ne bir sorumluluk alan. varsa yoksa gelen atağı savuşturup o anı kurtarmak ve rakibin gol atıp topun tekrar bize geçmesini beklemek. yahu biz fenerbahçe'yiz, ankaraspor değil artık çalıştırdığın takım. tamam, sonuçta şampiyonlar ligi'dir. kendi sahandaki lig maçına tek ön libero çıkmaya korkuyosun, şampiyonlar ligi'ne çift ön libero çık. ama 3 çıkma be hocam! galibiyet lazım gol lazım, 3 ön libero nedir yahu? üstelik bunlar m.topal-selçuk-baroni olacak ki aralarında bir tek baroni birazcık ileri giden biri. diğer 2si full savunma, başka bir şey yaptıkları yo (ki onu bile yapabildikleri muallak)

en fenası da ve bütün herşeyin başlangıcı da şu: "fenerbahçe başarırsa şampiyonlar ligi'nde olmazsa da avrupa ligi'nde olacak." eyvah ki ne eyvah! sen 1 hafta sonrası için ne planlıyosun hocam ya? yani şu cümleye bakıyorum, ya bir planın yok, ya da kendini avrupa ligi'ne hazırlıyosun. yahu senin aklında avrupa ligi'nin ne işi var? 1 tek düşüncen olmalı, yenip şamp.ligi'ne gitmek! gerisi fasa fiso! zaten mağlup olduğunda biz de biliyoruz avr.ligi'ne gidileceğini. o cepte zaten, onu aklından çıkar! sen şamp.ligi'ne gitme planını yap hocam, bırak öbür tarafı.

sorun alex değil hocam. oynarsa verimli olamayacağını mı düşünüyorsun? eyvallah. hoca sensin, futbolcularını tanıyan sensin. planın başkadır, oynatma. ama o plan sadece ama sadece galibiyet olabilir hocam. bunu da unutma. başka yolu yok bu işin. yok avrupa ligi'ymiş, boşver sen onu. o zaten garanti. bırak herkesin gördüğünü yap önce bi. çalışmazsa o zaman fantastik şeyler ara.

kale-4 savunma-2 ön libero (baroni+topal)
    stoch-krasic kanat
    kuyt-sow forvet

şöyle bir çık canımı ye ya! yeter ki şöyle çık da kaybet! ama biz bilelim "bu adamın tek amacı şampiyonlar ligi'ne gitmek! bu adam alex'i kesiyorsa takım daha iyi oynasın diye kesiyor, kendi hırsı için değil" diyelim.

şu maça 3 ön liberoyla çıkma hocam! 3. önliberoyu koymak için kesme alex'i!
  • alex'in yerine alex kadar iyi bir futbolcu koyabilecekse eyvallah ama bunun pekte mümkün olmadığı bu kadar açıkken aykut kocaman ne yapmak istiyor diye düşünmüyor değilim. fenerbahçe'nin menfaatlerini düşünmemiz istenirken, kendi egosu için spartak moskova'nın menfaatlerine daha uygun bu hareketi yapan antrenörü kınamak, elenirsek hiçbir anlam ifade etmeyecektir. neyse bekleyip görelim.
  • cümleyi anlamayan alex'e yardım yağıyor.

alex: what does hodja mean? kafamdaki?
    çevirmen: he says he doesn't give a shit about you.
    alex: amina koydugum.
    ç: nasıl da anladın bak ehehe.
  • kişisel kaprisler sonucu söylenmiş talihsiz bir söz. söyleyen kişi de bizim kafamızdaki teknik kadroda yok. anaokulunda senin çikolatanı mı çaldı bu alex diye sorarlar adama.
hesabın var mı? giriş yap