şükela:  tümü | bugün
 • robert orci ve j.j abrams la beraber hollywood mafyasi olduğundan şüphelendiğim şahıs. son zamanlarda piyasaya çıkmış ne kadar dizi film varsa altından bu ekip çıkıyor (bkz: http://www.imdb.com/name/nm0476064/?ref_=sr_1)bu adamlardan hafiften tırsmaya başladım
 • büyük bütçeli yapımlarda yer alan senarist, yapımcı ve yönetmen. teşekkürlerimi sunuyorum kendisine buradan.

  (bkz: alias)
  (bkz: the island)
  (bkz: fringe)
  (bkz: mission impossible iii)
  (bkz: transformers)
  (bkz: star trek)
  (bkz: the amazing spider-man)
 • hollywood'un vasat senaristlerinden. dizi piyasasında kalsa daha iyi olacak ama sürekli filmlere de sızmaya çalışıyor. niyeyse universal dark universe'ün mühendisliği için bu adamı seçti. amaç mcu benzeri bir evren yaratmaktı. birbirlerine bağlı, fantastik canavarlara odaklanan bir evren. ama bu adam beceremedi. tabii bunda illa ki universal'ın da hatası vardır, lakin bu adam daha yönetmenlikte kendisini kanıtlamadan büyük bütçeli the mummy'i adama teslim ettiler. neticede beceremedi ve ortaya berbat bir film çıktı, dark universe projesi de bu başarısızlıktan sonra rafa kaldırıldı. ilginçtir cbs kanalı bu başarısızlığı takmayıp star trek evreninin mühendisliğini kurtzman'a paslamış. bu günden itibaren cbs'e star trek'le ilgili mini diziler, diziler, animasyon dizileri hazırlatacak. bu projelerin hepsinde söz sahibi olacak.

  velhasıl kurtzman özellikle film piyasasında dökülüyor. the mummy, cowboys & aliens, star trek filmleri, amazing spider-man'ler, transformers, mission impossible 3, the island... bunların hepsi kötü filmler. bu adam dizi piyasasında kalmalı, sinemaya geçmemeli, belli ki olmuyor, iyi film yazamıyor. mesela star trek filmleri son derece berbattı. fakat bu adam berbat iki trek filmi yazsa da kalkıp dizi evrenini adama teslim edebildiler. ilginç kafalar var hollywood'ta. neyse ki trek fanı değilim ve dizilerini merak etmiyorum. çok gömdüm ama hakkını vereyim; fringe'in ilk sezonları fena değildi. sonra berbatlaştı ama ilk sezonları iyiydi. şimdi izlesem beğenir miyim bilmiyorum ama kanal d'de yayınlandığında hercule ve xena dizilerini de keyifle izlerdim.
 • her türlü bilim, kurgu, fantastik, gizem vb. ne kadar holyvud dizisi varsa altından yapımcı, senarist, yönetmen, çaycı, set görevlisi gibi bir şekilde çıkan şahıs.
  hangi diziyi izlesem sonunda alex kurtzman yazıyor.

  ya bende bir sorun(veya izlediğim dizilerde) var, ya da birileri bu adama euro ya kulum dedi.