şükela:  tümü | bugün soru sor
 • psybient, ethno-electronic, electronic music ve fusion ortamlarında "cell" isimli projesiyle bilinen fransız prodüktör.

  84 yılında elektronik müzikle ilgilenmeye başlamış bu arkadaş. 10 yaşında ebeveynlerinden ilk müzik aleti roland juno 106 sını almış. conservatoire of chambéry bitirmiş.

  elektronik müziğe olan ilgisinden dolayı kraftwerk, tangerine dream, pink floyd, john cage, peter gabriel… gibi isimleri dinlemiş. müzik stillerinin kaynaşmasının gerekli olduğunu düşünüp pop-electro fusion ile ilgilenmeye başlamış sonrasında.

  birçok grup ve projede klavye ve arranjör konumunda elektronik sesleri pop-rock atmosferlerine mixlemek için bulunmuş. akustik mühendislik öğrenimi sonrası sadece elektronik müziğe yoğunlaşmış. bilimum compilation albümde şarkıları mevcut.*

  claviers magazine dergisinin eski eleştirmenlerinden, bir müzik okulunda öğretmen olarak çalışmakta ve geleceğin ses mühendislerine ses sentezi, ses dizaynı ve makina* kullanımı üzerine değişik teknikler öğretmekte. hayatını tutkuyla yeni sesler ve atmosferler bulmaya adamış bi insan, ki şimdiye kadar dinlediğim en iyi atmosferik müzik yaratan insanlardan biri.
 • uzun zamandır beklenen albümü phonic peace ismiyle indica music'ten (2005/mayıs) çıkmış bulunan prodüktör.

  http://www.indicamusic.com/