şükela:  tümü | bugün
 • siz bir url giriyosunuz, o da size o url hakkındaki -ortalama ziyaretçi sayısı, iletişim adresi ve o site hakkında yazılmış görüşler gibi- bilgileri sunuyor. insanda, o siteye girip birinci gözden siteyi incelemek varken neden duyduğumla ilgileneyim duygusu uyandırabilecek bir site. verdiği bilgiler yinede bikaç kişinin işine yarayabilir görüşündeyim. ayrıca 'alexa knows the web' gibi ukalaca bi sloganı var.
 • türkiye'de en çok ziyaret edilen 100 site araştırmasında sözlüğü 35. sırada gösteren şey.

  35. sour times
  çeşitli mizah yazıları ve özgün çalışmalar.
  www.sourtimes.org - site info

  gibi bi açıklama da yok değil.
 • (bkz: alexa toolbar)
 • eğlence ve yaşam kategorisinde ekşisözlüğü en çok ziyaret edilen ilk beş içinde iki kez göstermiş olan site

  http://www.alexa.com/browse/categories?catid=33152
 • alexa, imdb.com gibi bir amazon.com i$tirakidir. alexa toolbar yukleyen kullanicilarin girdikleri siteleri track ederek hitlerin sonuunda sitenin popularitesine gore yakla$ik olarak haftada bir kere sitenin rankini gunceller. eger kendi sitenize surekli giri$ yapan bir ki$iyseniz ve alexa toolbar browser'ınıza kurulu ise rankinizin hizli yukseli$ine aldanarak gotunuzun tavan yapması i$ten degildir.
 • avg. review for sozluk.sourtimes.org:
  traffic rank for sourtimes.org: 4,905

  (bkz: http://www.alexa.com/…ils/?url=sozluk.sourtimes.org)
 • gece vakti yapacak bir is bulamayinca girilebilen site. eh girmisken sozluge bakmamakta olmazdi.

  traffic rank for sourtimes.org: 2,488

  (bkz: issiz gucsuz sozlukcu modeli)
 • reklamverenler tarafından ciddiye bile alınmayan istatistik şeysi. bilinen belli başlı büyük (ek$i sözlük gibi) siteler dışında tüm istatistikler yanlıştır, tüm gün sitesinin başında refresh yapan site sahibinin toolbarının hilesidir. üzerinden fayda sağlamaya çalışan en büyük site de habertürktür.
  (bkz: oh be)
 • habertürk tarafından internetin agb'si olarak lanse edilen servis. bu nasıl oluyor diye sormak geliyor insanın içinden.. zira internet üzerindeki ölçümleme methodlarının henüz bu kadar kesin olmadığı bir zaman diliminde yaşıyorsak..

  alexa gibi servislerin server teknolojisi üzerine kurulu bir ölçümleme metodları vardır. ancak bu yeterli değil tabii ki. bir makineden kaç değişik kişi siteye giriyor, sitede ne kadar vakit geçiriyor ve en önemlisi hangi dikkat düzeyinde siteyi inceliyor, bunlar önemlidir. bu yüzden server teklonojilerinden alınan datanın, offline yöntemlerle elde edilen datayla çaprazlamasından oluşan bir yöntem, geçerli olarak kabul edilmektedir.

  bir siteye sadece giren çıkanı sayarsanız, haberturk de birinci çıkar tabii.