şükela:  tümü | bugün
 • cso nun acilis konserinde beethoven in 9.senfonisini yoneten iran asilli orkestra sefi...
 • boyu 1.55 cm civarinda olan insan,küçük dev..gerçekten çok disiplinli ve çok iyi çalistirmayi bilen bir seftir..
 • gerçek adi ali alexander rahbari .1948 iran-tahran dogumlu.1980 yilinda salzburg easter festivalinde karajan'in asistanligini yapmistir.bir çok kayitlar yapmistir...5 çocuk sahibidir,avusturya da yasamaktadir.ingilizce,fransizca ve almanca yi çok iyi konusur.ayrica bu gece itibariyle crr senfoni orkestrasini ilk defa senfonik anlamda [cidden]güzel olarak tinlatmayi basarmis seftir...inanilmaz bi müzik bilgisine sahiptir..küçücük seyler söyleyerek kocaman problemleri çözmeyi basarir....

  (a.r.: you know i love to teach..*)
 • 1948’de tahran’da doğdu. gottfried von einem, hans swarowsky ve karl österriecher’in öğrencisi olarak viyana’da eğitim aldı. iran’a döndüğünde, tahran müzik konservatuarı’na yönetici olarak atandı ve ülkesinin kültürel gelişimine büyük katkılarda bulundu.

  şef olarak kariyerinin başlangıcından beri çeşitli ödüller kazanan rahbari, 1977’de avrupa’ya taşındı. aynı yıl, besancon uluslararası şefler yarışması’nda altın madalyayı, cenevre yarışması’nda ise gümüş madalyayı kazandı. bu ödüller ve diğer çalışmaları sayesinde herbert von karajan’ındikkatini çeken rahbari, karajan’dan berlin filarmoni orkestrası’nı yönetmek üzere davet aldı. orkestrayla yapığı bu başarılı başlangıçtan sonra, 1980, 1982 ve 1984’teki çeşitli projeler birbirini izledi. karajan, 1980 yılında salzburg easter festivali’nde de rahbari’den asistanı olmasını isteyerek rahbari’yi onurlandırdı.

  1985 yılında, çek filarmoni orkestrası’ndan daimi konuk şef olmak üzere davet aldı. işte bu sıralarda, çek filarmoni’yle gerçekleştirdiği olağanüstü çalışmaları sayesinde dvorak madalyası’na layık görüldü. 1994’te belçika besteciler derneği tarafından orkestrayla yaptığı başarılı çalışmalarından ötürü fuga trophy ödülü ile onurlandırıldı. 1996’da virtuosi di praga’nın müzik direktörü oldu. şeflik ve 1992 yılında kurduğu uluslararası koch discover kurumunun müzik direktörlüğü yanında, birçok solist ve topluluk keşfetmiş, bu sanatçıların ilk albüm kayıtlarını yapmalarında ve uluslararası platformda seslerini duyurmalarında katkıda bulunmuştur.

  1997’de amerika, avusturya, belçika, fransa, almanya, hollanda, ispanya, isveç ve isviçre’den 60 iranlı müzisyeni bregenz’de toplayan rahbari, iran uluslararası filarmoni orkestrası’nı kurdu. sonuç, rimsky korsakov ’dan “şehrazad”, aram haçaturyan’dan “keman konçertosu” ve rahbari’nin 19 yaşındayken bestelediği “nohe khan” isimli, oryantal ögeler içeren eserlerin uluslararası koch discover kurumunun direktörlüğünde kayıt edilmesi oldu. hem “şehrazad” hem de kendi bestesi olan “nohe khan”, iran balesi’nin repertuarı arasında yer almaktadır.
 • d marin uluslararası klasik müzik festivalinde crr senfoni orketrasına şehrazad yorumlatmıştır.
  orketrayı havada girdap oluştuturcasına yöneten sohbeti tatlı, kaprissiz maestrodur.
 • 19 mart 2010'da istanbul devlet senfoni orkestrası'yla birlikte itü'nün maçka kampüsünde boy gösterecek olan şef.

  program şöyle olacak:

  c. r. rey : güneş manzaralari
  r. schumann : viyolonsel konçertosu
  j. brahms : 1. senfoni

  soloistimiz de leonard elschenbroich
 • oha dedirtecek mütevaziliğe sahip maestro.

  ayrıca, 19 mart'ta idso ile beraber verdiği konserin son bölümü brahms'ın 1. senfonisi idi. sağlam alkış aldı. teşekkür etti birçok kere ve sahneden ayrıldı. fakat izleyenler ayrılmak niyetinde değillerdi, ufak bir şeyler daha bekliyorlardı. yine geldi, teşekkür etti ve yine gitti. alkış susmayınca tekrar geldi ve

  "sürpris müpriss yok!" diyerek bitirdi konseri.
 • nota deftersiz senfoni orkestrasını ezbere yöneten orkestra şefidir.
 • 6 ekim 2017 tarihinde antalya devlet senfoni orkestrası ile konser verecek olan maestro.

  namı kendinden çok önce önce geldi.

  biletlerimizi aldık sabırsızlıkla beklemedeyiz.