şükela:  tümü | bugün
  • 2011 avustralya açık tenis turnuvasının son 16'ya kalan bir diğer sürpriz ismi. az önce tsonga'yı kortta lime lime etti. milos raonic ile birlikte turnuvaya renk katmaktalar..
  • ağzım açık izliyorum şu anda kendisini, şaka gibi vuruşlar yapıyor soderling'e karşı.
  • az önce sona eren maçta 3. turda tsonga dan sonra soderling'i de aynı skorla 3-2 geçen 7 kasım 1988 doğumlu sürpriz vuruşları olan ve en önemlisi zıplamadan attığı servisleriyle dikkat çeken ukraynalı genç oyuncu..
    çeyrek finalde muhtemelen geçen yılın finalisti andy murray ile karşılacak bu genç, takip etmekte fayda var..
  • çok enteresan bir adam. siz ''aha şindi nah çıkartır bu topu'' diye düşürken adam gidiyor, çakıyor winner'ı. ayrıca kort içinde oldukça hızlı ama vuruşları biraz yumuşak kalıyor. henüz 22 yaşında olduğunu hatırlatarak bu açığını kapatacağını vurgulamak istiyorum.
  • kendisinin kan hastaligi vardir. o nedenle, ozellikle kendini kotu hissettiginde "ya hep ya hic" tarzi bir oyun oynar.
  • 3 yaşından beri tenis oynayan ve o yaştan beri büyük turnuvalara hazırlanan ukraynalı tenisçi. gerçi tenis dünyasında başarılı olan herkes eline ilk raketi bebekliğinde almış ama anladığım kadarıyla dolgopolov efsanelerle birlikte çalışmış. en önemlisi henüz 22 yaşında olmasına karşın mükemmel derecede mental güce sahip olması. moralini bozmuyor, sanki poker oyuncusu gibi hislerini asla belli etmiyor. sakin kalabiliyor. teniste çok büyük erdemdir bu ve büyük oyuncu ile basit oyuncu arasındaki farkı gösterir. bence önümüzdeki birkaç sene boyunca kendini ilk 5 arasına atacak. soderling ve djokovic'in korkulu rüyası olacak.
  • izlemesi keyif veren bir tenis stili var. elbette federer olmasına pek olanak vermiyorum ama ustalar yaşlanırken, genç yetenekleri de keşfetmemiz gerekiyor.

(bkz: 26 ocak 2011 andy murray alexandr dolgopolov maçı)
  • kendisi bu yeteneğiyle turda istisnasız herkesi yenebilir, ama bu istikrarsızlığı ile de istisnasız herkese yenilebilir. böyle garip bir adamdır işte.
  • tipiyle de, stiliyle de tenisin tuncay şanlı
  • back hand leri şitefi gıraf a benziyor hatta tipi bile,yetenekli tabi,möriyi mi izlemek istersin,bu adamı mı, felisyano lopez ya da gaskeyi mi dersen möri olmaz cevap.

(bkz: talent)