şükela:  tümü | bugün
 • istanbul'un kurtarılmış bölgelerinden arnavutköy'de* inanılmaz tatlı bir cocktail bar. vakit olmadığından kısa süre bulundum ve sadece tek bir kokteyl denedim ama müzikler, dekorasyon vs direkt ruhu dinlendiriyor.

  ilk fırsatta müdavimi olacağım sanırım.*
 • terasina (bkz: elixir house) acilan mekan. gecenlerde elixir houseun 1. senesini kutladilar. ulkemizdeki alkol yasaklari sebebiyle dunyadaki (bkz: elyx house) larin adini kelime oyunuyla degistirip acmislar. cok guzel bakir bardaklarda (bkz: absolut elyx) kokteylleri servis ediyorlar. ozellikle hafta sonlari biraz kalabalik oluyor hafta ici gun batiminda daha keyifli olabilir.
 • bugün ilk kez geldiğimiz ve canımızın fazlasıyla sıkıldığı mekan.

  sadece 30 dakikalığına birer içki içmek için girdiğimiz mekanda, rezervasyon olan bir yere kalacağımız süre boyunca sorun olmaz diyerek bizi aldıktan 10 dakika sonra müşteriler erken geldi deyip kaldırmak istediler.

  zorluk çıkarmak istemedik ve yer vardır dedikleri için 3 kat yukarı tırmandık. maalesef yer olmadığını gördük. yerimizin olmaması onlar için önemsiz bir meseleydi ve umurlarında olmadı.

  demem o ki asla gelmeyin, gelecekseniz de rezervasyon yaptırın. tabii görevlilerin birinden duyduk ki bugün için fazladan rezervasyon almışlar ve bunu bize umursamazca söyleyip "artık bir şekilde sıkışacaklar" diyerek güldüler. o yüzden rezervasyonunuzun olması da hiçbir işe yaramayabilir. bilgilerinize.
 • (bkz: beyaz yaka)
  (bkz: instagram)
 • passiflora kokteyli içerdiği salatalık aromasıyla ne kadar başarılı ve popüler olsa da alice'in eline su dökemez bence. ayrıca beyaz yakalı habitatı olduğu konusunda hem fikirim, hafta içi akşamları takım elbiseli bankacı dolu oluyor mekan. tabi ben ne ara bu kadar alkol sever bir insan oldum orası tartışılır, hiçbir akşamı boş geçmiyorum üzerinize afiyet, karaciğerime sağlık.
 • terasdaki barmene bira istediğimi söyledim ' yalnızca garsonlardan sipariş alıyoruz ' diye reddetti pezevenk. ulan az önce kız arkadaşım birebir senden aldı ya. gittim benim hatuna söyledim saniyesinde bira ve kokteyl geldi. anlamıyorum böyle saçmalıkları. garsona söylersen ve erkeksen ' ekstra 5tl servis ücreti vermek zorundaymışız ' ama gidip hatun istediğini 2 dakikada alsın. böyle keriz işletmelerden nefret ediyorum.
 • bu tarz mekanlarda 3-4 kokteyl içip 300? hesap vermek, üstelik içtiğin kokteylde alkolün tadını bile alamamak biraz koyuyor be sözlük. o yüzden gitmiyorum.