şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
14 entry daha
 • 20 yaşındaki kızın 40 yaşındaki adamla çıkması başlığında eleştiren insanlara eleştirilerinin doğru olduğunu kanıtlamak için elinden geleni yapan sözlük yengesi.

  garibim sözlük müdürü de kırılmasın diye favoriye almak durumunda kalmış. ablacım (abla diyorsak yaştan değil öyle olsa abi demen gerekirdi. senden 8 yaş büyüğüm sevdiceğinden de 12 yaş küçüğüm) burada insanlar dahil olduğunuz ilişkiye dair (size hitaben değil başlıkta sizden önce girilmiş 400 entry var çoğu aynı şeyi savunuyor) eleştirilerde bulunurken 20'lerindeki kişinin yeterince olgun olamayacağını belirtirken sen çıkıp da millete;

  "@sözlükkullanıcısı dilediğinizce kusabilirsiniz ama az ötede lütfen... ben "kalbim" diyerek seviyorum, siz başka türlü sevin tutan mı var? insanların içlerinden gelerek, tüm samimiyetleriyle sevdikleri kişilere hitap etmeleri sizi neden rahatsız ediyor? asıl ben sizin yerinize utanıyorum, konuşmuş olmak için konuşuyorsunuz; zaman kaybısınız.

  edit: yolun açık olsun paşam."

  yazarsan, başka bir entry'de "ilişkimizi anlatacağım" diye lafa girip "kanzuk kalbim iyiki seni tanıdım" diye facebook gönderisi paylaşırsan sadece onları haklı çıkarmış olursun. az sessiz sakin oturup beklemek lazım. kanzuk bu sözlük'ün sahibi tabii ki hakkında burada konuşulacak. iyice yeni türkiye'ye dönen sözlük'ü tümden tüme akp türkiyesi'ne çevirmenin lüzumu yok...

  kanzuk "sen neden artık yazar olmuyorsun?" derken bunları tahmin edemedi sanıyorum. kendisi hakkında neler neler yazılıyor sözlük'te ve kendisi sözlük'ün işleyişini, dinamiklerini "bir zahmet" bildiği ve olgunluğu nedeni ile sesini çıkarmıyor, hakaret vs. içermiyorsa (bazen içerenleri dahi) okuyup geçiyor çünkü burası "ekşi sözlük".

  keşke yazarlığını açarken önce bunlar hakkında bilgi verip senin de daha olgun davranmanı sağlasaydı. durduk yere yukarıdaki başlıkta yazanları haklı çıkarmazdın.

  son olarak mutluluklar diliyorum. sizin ilişkiniz için bizim ahkam kesme gibi bir lüksümüz yok. sınırları dahilinde eleştirir ya da olumlar geçeriz. durduk yere birebir polemiklere girip de tepki çekmenin de lüzumu yok...

  edit: yukarıda @sözlükkullanıcısı olarak bahsettiğim londonphile adlı suser az önce uçuruldu... uçurulma sebebi: görsel

  edit 2: (bkz: 5 ekim 2020 birgün'ün ekşi sözlük haberi)
 • kanzuk mahlaslı şahsın eşi, eş durumundan torpilli sözlük yazarı. malı, trollü eksik olmayan sitenin bir karen'ı eksikti, o da geldi şükürler olsun. tc simulasyonu tamamlanmış oldu, teşekkürler gençler.
 • insanların bu sözlüğe yazar olabilmek için yıllarca beklemesinin, birtakım şartları yerine getirmeye çalışmasının amacı yazarlığı, sözlük kurallarını özümsetmekken skandal bir torpille bir günde yazar yapılıp kuralları benimseyemediği için sözlüğü forum gibi kullanmasının açıklanabilir bir tarafı olmayan, özünde henüz çaylak olan yazar yengemiz.

  suçlu kendisi değil. yani benim de eşim sözlük sahibi olsa sözlük binasının önünden geçen yarı ünlünün yazar yapıldığı, parayı bastıranın kurumsal hesap aldığı bir yerde ben neden bekliyormuşum derdim. bu olay ekşi sözlük'teki yozlaşmanın nedeni değil, sonucu. bir günde bu hale gelmedi sözlük.

  öte yandan, kendisine gold digger falan diyenlere de gülüp geçseymiş keşke. burası ekşi sözlük, altın yumurtlayan tavuk olsanız neden elmas yumurtlayamıyor derler adama. işte bir günde yazar yapılınca sözlüğün acımasız yüzü sert bir şekilde yüzünüze çarpıyor maalesef.

  evlilik çok kutsal bir müessese. şu zamanda böyle bir karar almak cesaret istiyor. amacı sevdiği adamla hayatını birleştirmekten başka bir şey olsa bunu çok daha kolay yöntemlerle yapabilirdi zaten. evlenmeye karar veren, bunu başarabilen insanlar hiçbir şekilde karalamayı, aslı olmayan iftiraları hak etmiyor. böyle cesaret isteyen bir kararı alabildikleri için kutluyorum kendilerini. ömür boyu mutluluklar.
 • yani bana zorla diktatörlüğü savunduracaksınız. adam evlilik arefesinde, beraber aynı evde yaşayacağı hatuna doğal olarak jest yapacak. tasvip ediyor muyum, hayır. yazım tarzı liseli triplerinde mi, evet. ama hacı abiler, hele bi şu süreçte dediğini yapmasın, o adamı harcarlar. neticede kanzuk da insan, ben o yönden hak verdim lol.

  ayrıca;
  (bkz: diktatör olunca yapılacak ufak şımarıklıklar)
 • yakarsa ekşi sözlüğü çaylaklar yakar
 • yıllarca sıra bekleyip milleti ifşalamaya çalışan, mübadele falan isteyen tiplerden sonra sıra beklemenin bir önemi kalmadığının ispatı.

  sanki sıra bekleyenler nobelli yazar.

  ekşi sözlük çöpü işte. bence kızcağız burada yazmasın bile. ödül değil ceza.
 • (bkz: #113868561)

  kanzuk her tatlının son dilimini ablamıza bırakıyormuş da ne kadar romantikmiş. ablacım hiç düşündün mü neden tatlının yarısı değil de tek bir dilimi? adam yer ablacım. milet aç, aç. bir de bunu romantizm diye kakalamış iyi mi? ulan aynı şeyi biz yapsak ne ayılığımız kalır, ne görgüsüzlüğümüz. millet işi biliyor arkadaş. helal olsun kanzuk. dikkat ederseniz sadece tatlıların son lokmasından bahsedilmiş. dürümü son lokmasına kadar yiyor kanzuk orda bir sorun yok.
 • kaç tane ünlü hatta bazı az ünlüler sözlüğe pr için para verip direk yazar yapılırken sesi çıkmayanlar dürüm reisin müstakbel eşine yaptığı minik bir jestte hemen linç girişiminde bulunmuşlar. değişiksiniz.
 • torpilli yazar. ulan böyle sitede yazar olacağıma, torpile torpil, adaletsizliğe de adaletsizlik derim de içimde kalmaz. neyse, siz alışmışsınızdır ama bu tarz işlere, ondan bizleri anlamazsınız. formatı mikilmiş sözlüğünüzle mutluluklar...

  benim de, eş durumundan torpilli yazarın dediği gibi, yolum açık olsun, hadi eyvallah...
 • klerle esesciden, dürümle kalbim yengeye... entropinin ispatı yengem hoşgeldin.
838 entry daha