şükela:  tümü | bugün soru sor
 • internacional'in 18 yaşındaki yıldız adayı forveti. brezilya'nın pato branco şehrinde doğduğu için alexandre pato olarak da biliniyor. şöhreti brezilya'yı aşmış, ingiltere'ye ulaşmış ve hatta arsenal kendisiyle ilgilenirken kendisini 2009'a kadar internacional'de tutacak (tabii yine de minimum fee release clause koydurmayı ihmal etmemiş) anlaşmayı imzalamış. yine de bu ingilizlerin kendisine 'pato'* kelimesinin birebir çevirisi olan 'the duck' lakabını takmasını engellememiş. şimdiye kadar çok gol attı, ağları şöyle salladı, böyle salladı denmesine rağmen kendisini ilk defa dünya kulüpler şampiyonası yarı finalinde topu omuzunda sektirerek sürmesiyle gördüm. bu da şu açıdan ilginçtir ki, vatandaşı kerlon souza moura topu kafasıyla sektirerek top sürmeyi tercih ederken bu ademoğlu da omuzunu tercih etmiştir. korkum odur ki bir gün bir brezilyalı çıkacak ve nasılsa yasak değil diye indirecek şortu...neyse tövbe tövbe... böyle iyi oyuncudur, şöyle iyi oyuncudur.
 • bu sene büyük patlamasını en son olarak kıtalararası kulupler $ampiyonası yarı finalinde attığı gol ve kazandıkları kupa ile percinleyen, ünü brasiellero 2006 ödüllerine cıkmadan brezilya dı$ına cıkan, gidecegi lig icin $imdiden gel-gitler ya$ayan genc yıldız adayı. ya da genc yıldız..
 • 02/09/1989 doğumlu brezilyanın internacional takımında ve brezilya 20 yaş altı takımında oynayan forvet. ronaldinho kadar yetenekli olduğu söylenmekte lakin dün izlediğim brezilya-polonya maçında beni şimdilik hayal kırıklığına uğrattı. tabi bir futbolcunun 1 maçını izleyerek iyi veya kötü denilemez. bu kadar büyük klüp peşindeyse vardır bir bildikleri. lakin benim izlediğim maçta yetenekli bir adam varsa o da leandro lima'ydı.
 • idolünün ronaldo olduğunu belirten; 2007'nin sonunda ac milan'a gelmesi neredeyse kesinleşen yeni keşif..
 • 18 yaşını henüz doldurmadığından; ocak 2008'e kadar ac milan a takım kadrosunda göremeyeceğimiz genç yetenek.
 • real madrid 'e 1 ayda 120 milyon euro harcatan çok bilen predrag mijatovic 'in 2 milyon euro'ya almadığı futbolcu. "çok genç, bize uymaz" demiş..
 • adnan polat'in biraz daha paramiz olsaydi getirecektik dediği yildiz adayi.
 • yaklasan ilk resmi maci olan napoli mucadelesinde iki gol atacagini soylemis genc yetenek. bomba gibi bir etki yapmasini bekliyoruz.
 • an itibariyle 13 ocak 2008 ac milan napoli macinda gelecekte yapacaklarinin bir sneak peek'ini vermekte olan oyuncudur. yuzde yuzluk bir pozisyonda golu atamadi ama ilk macinda da o kadar olsun. ama paslari sutlari gercekten baya iyi.
 • kendisi 13 ocak 2008 ac milan napoli maçında %100 lük pozisyonda golü kaçırmış, fakat kaladze kazmasının ileri salladığı topu öyle bir kontrol edip kalecinin altından bırakmıştır ki, %15 lik pozisyonu ağlara gönderebilecek potansiyeli olduğunu bizlere göstermiştir. %100 golcü.

  buradan buyrun: http://www.youtube.com/watch?v=erumwyy1bmq