şükela:  tümü | bugün
 • fransız basketbolcu. 2.14 boyunda olup power forvet pozisyonunda oynamaktadır. 1988 doğumludur. 2006 avrupa genç erkekler basketbol şampiyonası'nda yarı finale yükselen fransa milli takımında fazla ön plana çıkamasa da uzun vadede gelişerek bu yaş grubunda avrupa'dan çıkan en önemli oyuncu olacağı düşünülmektedir. yetenekleri itibariyle kevin garnett'a benzetilmektedir. yine de şu anda çok zayıftır, güçlenmemesi halinda jonathan bender'ın kaderini paylaşabileceği düşünülmektedir. çok uzun boyuna rağmen vücut dengesi, ve uzun ellerine rağmen parmak hassasiyeti mevcut. ayrıca 3 sayı çizgisine kadar uzanan şut menzili var. isminin al-ex-i a-jin-sa şeklinde okunduğunu da belirtelim, ileride lazım olabilir.
 • bu sene nba draftına girecek olan oyuncudur. workoutlarda çok iyi performans göstermekte olmasına rağmen aşırı ince oluşu soru işaretlerine neden olmakta. muhtemel bir 2. tur steali olacak bu eleman da..
 • dallas mavericks oyuncusu.
 • eurobasket 2013'te izlediğim kadarıyla (bkz: kazma)

  nba'de falan oynamış ama bu turnuvaya kadar haberim yoktu bu adamdan.
 • twitter'da türk hayranlarıyla yaptığı sohbetlerle yaran basketbolcu.

  http://imgim.com/4876incij1355552.png

  http://imgim.com/3326inciw5514084.png

  fenerbahçe ülker'de oynamak ister misin sorularına ise gülücük atarak,lol yazarak ve görücez diyerek cevap verdi ayrıca.
 • new orleans pelicans'la anlaşan pivot. ismi de tam olarak al-ex-i a-jan-sa olarak okunur.
 • gecenin en güzel hareketlerini izlerken karşıma çıkan, ne ara pelican olduğunu anlayamadığım oyuncu. efes'e gelmesini çok isterdim, zira semih erden'in eline bakan bir takımda çok büyük fark yaratırdı.
 • bacakları güçlendi mi acaba? hatta sadece bacaklar değil, üst gövdenin de güçlenmesi gerekiyordu. yalnızca bir sefer canlı izledim o da efes'e karşıydı; tam da böyle efes'e transferi ihtimalinin konuşulduğu dönemlerdi. açok konuşayım ikinci bir stanko barac olacağını düşünmüştüm. sonra adam nba yaptı, oradaki vaziyeti nedir bilmiyorum ama dünya şampiyonası oynayan fransa milli takımı kadrosunda göremedim. kendi mi gelmedi yoksa tercih mi edilmedi bilemiyorum. her durumda çok faydalı olacağını düşünmüyorum.

  bakalım yıllar ne gösterecek.
 • sene 2017, herhangi bir yerinin güçlendiğine ben pek inanmıyorum, hatta hala "hem zayıf hem yavaş bir zenci nasıl olabilir?" sorusunun derdindeyim. biraz şutu var, biraz potayı kapatabiliyor, biraz ribaund yapabiliyor, her şeyi biraz yapabilen 7'2'' boyunda bir adam olarak öylece kaldı. ölmüş avrupa'ya koyarsan tabii ki iş yapar, hatta arkasından da çok yönlü diye entry girerler.

  biraz stratejik düşünebilse seviye atlayacak bir adam aslında. zaten yavaşsın, bari kas yap be adam. kevin durant bile hızını kaybetmeden kas yaptı, güçlendi. sen hala çırpı gibi bacaklarla, kollarla nba'de oynamaya çalışıyorsun. böyle devam ederse bir süre sonra nba'den şutlarlar bu adamı, avrupa'da güzel bir kontrat kapar.

hesabın var mı? giriş yap