şükela:  tümü | bugün
  • helal olsun denilecek adamdir.
    benim boyle bir arkadas var.
    adam saygili adam.
    selam vermez ama alir.
    aslinda farzi yapıyor haberi olmadan.
    çünkü malum selam vermek sunnet sanirim almak farz yanilmiyorsam.
    isin garibi de bu gizliden gizliye müslüman midir nedir anlamadim.*
  • sadece inceliklere sahip kişidir ve merhaba dediğinde merhaba denilmesini ister,karşılıklı anlayış iyidir.
  • merhaba denildiğinde sırıtarak "aleyküm selam" diyen orospu çocuğunun örnek alması gereken insan.
  • henuz siyasi ateizm olmadigi icin normal. soyle herkes bi el atsa yapariz aslinda bunu. sacma sapan kurallar uydurup bunlara butun benligimizle inandigimiz anda bu da hallolur.

bizim de bi ideolojimiz olsun, yeter biktim valla dincilerle onlarin sacmaliklari uzerinden tartismaya. hayir neye kafayi taksak bilmiyorum ki? persembeleri kutsal gun mu ilan etsek? tirnak kesmeyi yuceltip toplu tirnak kesme torenleri mi yapsak?
  • aleyküm selam = selam(ım)/barış-huzur üzerinde olsun ... inançla ne alakası var bunun. whatsup man ? fine and you ?
  • takmaz böyle şeyleri. aleykümselam der geçer. ben ateistim merhaba demeliyim diye kasmaz kendini yani. çünkü inanç hayatının merkezinde olmaz. evrene bakış açısı olarak fikri bu yöndedir sadece.

tebrik ediyoruz efendim.
  • ateistliğinden bir şey eksilmemiş kişidir. bu kafayı da anlamak mümkün değil ha.

aleyküm selam dini anlam içeren bir ifade değil, yalnızca *ibranice kökenli bir kelime grubu. selam alıp-vermek hoş bir şeydir, dini kaygılarınızı toplumun her noktasına sokup da her şeyin bokunu çıkarmasanız çükünüz düşer zaten.

"aleyküm selam diyen ateist mi olur euheuhuehuehe" diyen tipler muhtemelen şurada burada arapça bir kelime duyduklarında el açıp anlamadığı cümlelere amin amin diyen tiplerdir.

edit: imla.
  • bazen inşallah, bazen maşallah, bazen maazallah dediğine de şahit olunmuş ateisttir.
  • selamün aleyküm yahudilerden gelen ve selam üzerine olsun gibi bir anlamı olan, dinsel anlami olmayıp içinde allah kelimesi bile geçmeyen bir kadim geleneğin tezahür etmesidir. kullanılır bir güzel. dinsel örtü kaldırır üzerinden.
  • ne yapsın adam allahın selamını da mı almasın?