• los ángeles, hollywood hills'te aylığı yaklaşık 20bin dolara bir malikane kiralamış haberi çıktı geçenlerde gazetelere. bu kızın kim olduğu ya da neden haberinin yapıldığı gibi sığ bir soru sormayacağım, malum türkiye gibi gazeteciliğin vasat ötesi bir meslek olduğu bir ülkede yaşıyoruz. benim merak ettiğim bu ünlü kızımızın nasıl bu kadar paralar kazanabiliyor olduğu daha ziyade. aylık 20000 doları sırf kira için gözden çıkarabiliyorsanız inanılmaz bir servet sahibisinizdir demektir. bu kız nasıl ve neden böyle bir servete sahip olabiliyor?
  • cadılar bayramı için instagram’da 6 fotoğraf paylaşmış bir şarkıcı.

fotoğraflar için: 1, 2, 3, 4, 5, 6
  • mahallesi maltepe
  • 1 milyar kişi tarafından dinlenmiş bir kızı, bu kız kimdir, bu parayı nereden ve nasıl kazanıyor diye eleştirenleri görmemize vesile olmuştur.

bu kızı dinleyen biri değilim ancak dinleyen ve beğenen milyonlarca kişi var olmasa, 1 milyar kez izlenmiş neden olsun?

başarı ve popülarite en kolay paraya dönüştürülen şeydir. dolayısı ile bu kızın harcadığı paranın kaynağı bellidir. tutup da bu kızı kerimcan durmaz, danla bilic gibiler ile kıyaslamak ağır saçmalamak olur.

bir insanın yasal yoldan zengin olması da takdire şayan bir durumdur.

herkes memur olmak, taşeron işçi olmak, 40'lı yaşlarda emeklilik peşinde koşmak veya kartı çıkmasına rağmen kpss kovalamak zorunda değil.

loser özelliklerini normalize etmek yeni nesillere yapılacak en kötü şeydir.

bu kız winner. en azından şimdilik. bir terslik çıkmazsa üzerine koyarak ilerler. hatta uluslarası başarılar bile gelebilir.

türkiye'deki yengeç sepetine girmez ve gençliğini, yeteneğini ve yaratıcılığını kullanarak abd'de bir şeyler yapmaya kalkarsa eğer.
  • düzenli takip etmediğim ama arada youtube ve ekşi'ye adını yazarak haberlerini aldığım kardeş.

yürüyedur sevgili çocuk.. bakma içinde pedofili, özenti, fantazi falan geçen cümlelere... eğlenedur çocuk, gül gülebildiğin kadar... hayat sana hep güzel olsun :)
  • daha 14 yaşındayken fıstık gibi, dupduru bir güzelliği var. bu kız nasıl ünlü olmuştu diye baktım. yetenek sizsiniz'deki performanslarına bakayım dedim. 1.turda insan gibi konuşuyor, 2.turda o egosunu 14 yaşındayken bize ilk defa gösteriyor. yarı finalde eleniyor falan. bugün 19 yaşında. bu 4-5 senede binbir tane bu kızın lafını duyduk magazinde. şarkıları yazın radyolardan düşmedi, kızın ailesinde tahminimce para yokken kendi parasını kazandı. geçenlerde bir haber okudum babasına 300 bin liraya bir dükkan açmış. müzik eğitimi almak için amerikaya gitmiş. o 4 senede normal yaşıtları anne/babadan harçlık alırken bu kız konsermiş reklam çekimiymiş gitti senin belki ömründe kazanamayacağın parayı kazandı, hiç elde edemeyeceğin eğitimi kız şu an amerikada alıyor. bu yönden bu kızı takdir ediyorum. her ne kadar burnu dik, egosu şişik, kendini bir halt sansa da başta kendisi sonra ailesi için bir nimet. zaten ülkede en sevilen sanatçılara bak hepsinde bu özellikler var o yüzden bu ülkede yabancılıkta çekmiyor. lakin bugün bir fotoğrafına denk geldim. bildiğin pavyondaki fahişelere benzemiş. daha öncede okul kıyafeti giymişti tabi mini okul eteği hayatımda görmedim. bu kızın amy winehouse gibi ani genç yaşta şöhretten bir ölüm bekliyorum. gittiği yol yol değil. ailesi de besbelli bu kadar para kazanıyor diye kendi haline bırakmış.
  • bence şarkıları güzel.
  • uykusuzlukla birlikte iyice kayışım koptuğundan mıdır nedir bilmiyorum ama bu ve şu tweetler ile altındaki yorumlar sayesinde 10 dakikadır gülmeme sebep olan sanatçı.
  • konserleri iptal olan bir şarkıcı ile dua lipa'yı karşılaştırmak ve sonradan memeye geçiş yapmak.

16 yıldır müzik sektöründeyim böyle analiz yapamadım.

aleyna dünya starı olabilirdi fakat türk mantığı yol izleyerek bir an önce parayı vuralım derdine düşen çevresindeki ve onu yönlendiren insanlardan uzak olmalıydı. hala geç değil ama zaman çok hızlı akar.
  • meme konusunda dua lipayla benzer hacme sahip bir şarkıcı. muhtemelen aynı beden giyiyorlardır. ses olarak doğru düzgün şarkılar söylediğinde dua lipayı sollar. o ses türkiye zamanı türkülere getirdiği yorumlar çok iyiydi. sonradan kim akıl verdi bilmem, işi paraya döktü, popüler şeylere yöneldi. kendisi için iyi, bizim için kötü oldu.

ancak surattan ağır kezbanlık akıyor, o noktada selena gomez ile yarışır.
hesabın var mı? giriş yap