şükela:  tümü | bugün
 • ön edit: "her şeyi kapitalizm'e bağlıyor" diyerek kendince yapanlar tarikatı birazdan burada olur. şahsiyetlerine karşı argüman sunmalarını tavsiye ederim. aksi taktirde böyle ciddi bir konuda tüm eleştirilerin içi boş olacaktır nezdimde.

  birbirlerini besleyen üç unsurun ilişkisidir. buradaki "aleyna tilki" figürü ne yazık ki sadece bir örnektir.

  kapitalizm toplumları en temelde iki aşamada sömürür:

  1-toplumları uyuşturmak.

  toplumun mücadele gücünün kırılması gerekir. hiçbir koşulda hiçbir dayatmaya itiraz etmeyen, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan, haksızlık karşısında boyun eğen hatta eğerken dahi eğmediğini sanan milyonlarca budala: yani bir tüketim toplumu! (bkz: consumer society)

  peki bu nasıl yapılır?

  -insanların duyarsızlaşması için topluma içi boş bir duygusallık dikte edilir. (bkz: arabesk kültürü)
  -toplumdaki hastalıklı bireylerin sayısı artırılır lakin bu bireyleri daima eleştiren çoğunluk kitle de var olmaya devam eder. böylece insanlar astronomik işsizlik rakamlarından ziyade çocuk tecavüzcülerine yöneltirler eleştiri oklarını.

  2-uyuşmuş olan tüketim toplumunu sömürmek.

  farkındalığını kaybetmiş olan toplum (bkz: pavlov'un köpekleri) sömürülürken, o toplumdaki uyuşukluğun devamlılığı garantiye alınmalıdır. bunun için insanlara tıpkı the matrix'teki gibi bir özgürlük hissi sağlanır.

  -insanlar sosyal medyada che guavera'nın paylaşımlarını yaparlar.
  -fight club'ı izleyip sisteme isyan ederler.
  -youtube'den videolar izleyerek genel kültürlerini (!) artırırlar.

  tüm bunları yaparken özgür olduklarını hissederler ancak tüketim toplumu olmaktan bir türlü kurtulamazlar. bu kısır döngü yıllar boyunca devam eder.

  işte söz konusu tüketim toplumu oluşturulurken insanlara bir moda algısı dayatılır. bu algı ise bir takım rol modellerle (bkz: medya maymunu) toplum tarafından benimsenir. işte kaptalizm'in hastalıklı bireyler yaratmak için ortaya koyduğu bu moda algılarının son trentlerinden biri maalesef pedofilidir.

  aleyna tilki denilen şarkıcıyı şahsen tanımam. hatta kendisi dahi bu durumun farkında olmayabilir. ancak bu farkında olmayış asla ama asla söz konusu eylemi meşrulaştırmaz.

  (bkz: instagram'da çocukları paylaşan hesap)
  (bkz: instagram'da çocukları taciz eden orospu çocuğu)
  (bkz: türkiye'de çocuklara yönelik taciz ve tecavüz)

  bu gibi başlıklardaki tüm failler ani bir temizlikle toplumdan ayıklanabilirler elbette ancak bunun kalıcı olacağını düşünmek pek safça olacaktır.

  cinsel eğitimin zaten fazlasıyla sorunlu olduğu toplumdaki bireylerin zihinlerine bir de kapitalizm; bazı medya maymunlarını kullanarak, cinsellik ile çocukluğu özdeşleştiren ögeler dayatınca, insan çıldırmaktan kendini alamıyor.

  konuyla ilgili ekşi şeyler sayfası

  aleyna hanım hadi eski klibinde acemiydi de yeni çıkan klibinin bahanesi nedir? yalnız çiçek

  klipte:

  -kız çocuklarının tercih edeceği kıyafetler giyerken cinsel kimliği vurgulanan bir kadın, bir çocuğa ait olduğu her halinden belli olan oyuncakların arasında oturuyor. üstelik tek bir sahnede de değil...

  -bir başka örnek: üç tane adam bir kızı yaka paça, içinde oyunca ayı olan bir arabaya sokuyor.

  biraz saflaşıp aleyna tilki'nin tüm bunları isteyerek yapmamış olmasını düşünmek istesem dahi şimdiye kadarki eleştirileri pekala göz ardı ettiği belli. pedofililerin taciz ve tecavüz haberlerini okuyup hep beraber küfredelim. ancak temelinde yatan sebep kavranmadığı taktirde bu haberleri duymaya devam edeceğimizi de akıldan çıkarmamak gerek!