şükela:  tümü | bugün
  • büyük halk sanatçısı aleyna tilki'nin günden güne demet akalınlaştığını gösteren hareket. fakat birini kovarken bile asaletinden hiçbir şey kaybetmemiş '' gideceksen git; ama çok şey kaybedersin ''

--- spoiler ---

önceki gün yalova'nın çınarcık ilçesinde konser veren aleyna tilki bir skandala imza attı. büyük bir kalabalık olan konser alanında aleyna tilki, hayranlarıyla sohbet etmeye başladı. bu sırada izleyicilere 'beraber şarkı söyleyemeye devam edelim mi ? ' diye sordu. aldığı cevapla önce neye uğradığını şaşırdı, ardından bir skandala imza attı.

aleyna tilki'nin bu sorusuna izleyicilerden biri 'hayır' diye cevap verdi. aleyna tilki, bunun üzerine 'ne demek hayır. dinlemeyeceksen buyur...' diyerek çıkışı gösterdiği izleyiciyi konserden kovdu. aleyna tilki'nin daha sonra 'gideceksen git; ama çok şey kaybedersin' dediği öğrenildi.
    --- spoiler ---

...
  • herhangi birinin aleyna tilki'nin konserine gitmesi kadar acıklı bir durum değildir.
  • gitmek istiyorum diyen birine git demek gibi olmuş, bana doğal geldi. gerçi "yaaaaa dinlesene lüffeen" dese yine haber olucaktı. habercilik "ünlü şarkıcı şarkı söyledi" gibi bir şeye dönüştü son yıllarda.
  • "bir insan aleyna tilki konserine neden gider?" sorunsalından daha ilginci "aleyna tilki konserine gitmeyen bir insan neler kaçırabilir?"dir.

neyin kafasında anlamadım. bir iki saçma sapan şarkı söyleyeceksin, nakarat kısmında kendin gibi ergenlere mikrofonu uzatıp onlara söylettireceksin yani...

kafalar pırıl pırıl.
  • sözlükteki am salaklarını göstermiş hebe. adam buradan aleyna'ya naz yapıyor. sanki aleyna da burayı okuyup işte gerçek aşkım diye bu malların peşine düşecek.

yaw bi gidin amk ya. aleyna'nın yerinde olsam bu malların suratına bile kusmam.
  • tamam bu kıza bende bayılmıyorum ama sabah akşam kötü pr yapacağım derken de sıçıp batırmayın be kardeşim.

sahnedeyken şarkıcı sana şarkı söyleyelim mi demiş, sen de bozmaya çalışmışsın o da istemiyorsan buyur demiş.

ne demesini bekliyordunuz? "he tamam söylemeyelim o zaman." mı?