şükela:  tümü | bugün
  • en azından sosyolojiyi ve siyaset bilimini iki gram bildiğinin farkında olanların tespitidir.

coğrafya kaderse, aç bak bakalım dubai, katar, şarm el şeyh denen coğrafyaların 20 sene, 30 sene önceki fotoğraflarını. adamlar sinek içinde, toprak yollarda tozarken birileri gelip sizin petrolünüz var dedikten sonra ne hale geldiler. demek ki coğrafya değil akıl kadermiş. sen deve sidiği için çöllerde gezerken altındaki petrolden haberin yok. varsa da nasıl işleyeceğinden haberin yok. düşün batı petrolünü alıp sana sadakasını verirken dahi nasıl bir görgüsüz zenginlik içindesin. ıma cığrafya kıderdir. sen boşver kafanı aleynalara yor.
  • aleyna tilki 2000 doğumlu. akp 2002'de başa geldi o tarihten itibaren anti atatürkçü bir politika izledi. yani bu çocuk o anti atatürkçü dönemde yetişti büyüdü ve bu hale geldi. yani siz akplilerin eseri bu çocuk.
  • cevabımı yazdım yazdım yazdım...

sonra sinirlendim sildim. ama yine de çok sayın osmanlıcı yazar dönsün bir uygur, hun,göktürk gibi eski türk devletlerini incelesin sosyolojik açıdan, milli birlik duyguları açısından sonra konuşsun kim, tam olarak hangi kökenlerinden kopup neye evrilmiş, aslında bizim kökenlerimiz nelermiş...
  • evet dogrudur, hem de ustune ustluk kemalizm'in kalesi konya'dan cikmistir (!)
  • 2 gram bilgisiyle konuşmaya çalışan bir çomarın tespitidir.

çomarların da en iyi olduğu şey zaten bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak.
  • dün geceki ay tutulmasını kemalistlerin yaptığı gerçeği ile aynı gerçektir. yersen.
  • ha ama bu tezi savunan tip " işid " i, canlı bombaları , el kaide ' yi , kafa kesmeleri , bombalamaları " islamiyet " in ortaya çıkardığı gerçeğini sittin sene kabul etmez.

sikik bi işidli çıkacağına dans edip şarkı söylemeye çalışan bi kız mı çıkmış kemalizm yüzünden (!) .

ne mutlu bize.
  • "ışid'i islamın ortaya çıkardığı gerçeği" diye başlık açılsa "gerçek islâm bu değil" "değerlerimize hakaret ediliyor" falan diye ağlamaya başlayacak olan bir yazarın beyanı.
  • hadi diyelim, aleyna tilki'yi ortaya çıkaran kemalizm. ne güzel dinliyoruz işte kızı. peki orta doğuda, bu kızın yarısı yaşındaki sübyanlarla evlenmeyi hangi akım/inanç ortaya çıkartmıştır ? o yaştaki kızlara şehvetle bakan hangi kesimdir ?