şükela:  tümü | bugün
  • spotify'da tesadüfen dinlediğim genç yetenek. şarkıları fena değil, özellikle "dünya" isimli eserini beğendim. ilk albüm adının "yer altında 7 yıl" olmasının sebebi albümü 7 yıl önce çıkarmak istemiş ancak olmamış (kaynak: spotify biyografisi).
  • dün kendisinin albümünü dinleme fırsatı buldum, malum ankara küçük hemen yayılıyor bu tarz şeyler. şu açık, kendisi iyi bir vokalist. hiçbir parçada autotune kullanılmamış, sadece döngü şarkısının nakaratında bir efekt var ama o da sesin doğallığını bozmamış. albümde genel olarak değindiği konular çok hoşuma gitti, boş kafayla yazılmamış. anlattığı birçok şey var ve bazı mesajlar çok net. sesini iyi kullanması bir yana, çok iyi nakaratlar yazmış ve okumuş şu an aklımda dönüyor çoğu. türkçe rapte nakarat çok problemli bir konu ve bunu iyi yapan az kişi var. alezer’in albümündeki neredeyse tüm nakaratlar çok iyi olmuş, sadece kendime gülüyorum şarkısındaki nakarattaki tekrarlar fazla. başarılar kendisine, iyi bir söz yazarı ve vokalist izlenimi verdi bana ilk albümünde. bu ikisi olunca da gerisi gelir gibi zaten.

“seçmemek seçilmemek yeryüzüne gelirken
    yolcuyken biter yaşam kervanımı ararken
    insanoğlu utanmamış köle alıp satarken” dizelerinin sahibi.

https://youtu.be/2e6dexloy8s