şükela:  tümü | bugün
  • gözden düştükçe saçma sapan işlere bulaşan ünlüler zincirinin sonlara yakın bir halkası. amerika'da mr. t gibi telefon reklamlarında oynuyor. veya kukla olduğu için oynatılıyor. garibim kukla ya, yok "reklamda oynamam", yok "sanatsal filmde oynarım" gibi istekleri olamıyor. bu bağlamda kukla (aslında kostümdü galiba) bir gün çalınsa bunu porno filmde de oynatırlar.
  • uzaydan gelen, evin hanımına asılan, kedisever tüylü yaratık.
  • geçenlerde ilk bölümünü tekrar izlediğimde gülmekten çok gözlerim nemlendi. alf'in gezegeni toz zerrecikleri haline gelmiş; o güne kadar tanıdığı hemen herkes, yaşadığı hemen her yer, yani neredeyse tüm anıları da birer tozdan ibaret kalmıştır. ve o kendini, hiç bilmediği bir gezegende, hiç tanımadığı canlıların, insanların arasında bulmuştur. herşeye rağmen, şoku atlatıp da gözünü açtığı andan itibaren bardağın dolu tarafına bakmasını, gülümsemesini bilir alf. zaten görür ki kainat da ona gülümsemiştir; onu bulduğu gibi nasa'ya teslim edecek yan komşu ochmonek'lerin ya da herhangi bi başkasının garajına değil de böylesine garip görünüşlü bir uzaylıyı ailelerine kabul edecek kadar pırlanta kalpli tanner'ların garajına düşmüştür uzay aracı. bölümün sonunda alf çok ufak bir ihtimal olduğunu bile bile, ümidini yitirmeden, willie'nin telsiziyle uzay boşluğunun erişebildiği daracık frekans bandına "ben iyiyim, beni merak etmeyin, çok iyi bir ailenin yanındayım" mesajları yollar; belki geride kalan dostları duyar diye. bilmiyorum, belki çok yüzeysel ve bayat gelmiştir size bütün bunlar. lakin benim aracım da 12 kasım 1999 sonrası ...'ya düşmüştü ve ...'nın fırın yürekli insanları benim gibi bir uzaylıya ...'yı ikinci evi yapmışlardı. bu yüzden çok hüzünlendim o bölümü seyrederken; geçmişi yad ettim, şükrettim, her zaman dolu tarafa bakmayı hatırlattım kendime.
  • cocukken bayıldığım her seferinde koşarak televizyon karşısına geçmeme vesile olan ilginç bir yaratık.zamanında oyuncakları bile yapılırdı.biraz çirkince bir görünümü olsa da gene de sevdiğim bir karakter.
  • - biz malmeklilerin 11 önemli organımız vardır, bunların 7'si midedir.
  • kedi çağırmak için "kedıaaaaa pıs pıs pıss" diye bağıran uzaylı kişi.
  • küçükkken pazar günleri erkenden kalkmamı sağlayan, dublajları son derece başarılı tv dizisi
  • zamanında kahküllü erkekleri izleyip, belki birisi alftir umuduyla yüzünün kenarında da beni olup, gözleri parlayan birini aramama sebep olmuş kahramanım. müşfik kenter olmasa bu kadar özlenir miydi bilinmez ama, dizi başlarken kısacık boyuyla yürüyen, en son olarak da poposu görünen bu karaktere nasıl da kendimi yakın hissetmiştim...
  • kendisine tavuk yemesi telkin edildiğinde o yiyeceğin yiyeceği ben yiyecek * istiyorum diyen ürkünç yaratık.

hesabın var mı? giriş yap