şükela:  tümü | bugün
 • 2014 yılı sonu, 2015 yılı başında piyasaya çıkacak, alfa romeo 4c modelinin roadster versiyonu. daha piyasaya çıktığı gün efsane olmuş olan lotus eliseye muhteşem bir rakip ve muhteşem bir mirascı olacak.
 • düzeltme: yeni nesil (7. nesil) alfa romeo spider'la karıştırılmaması gereken model. 2015'te çıkacak olan yeni spider modeli ise (görünüşe göre o da sarkacak..) mazda mx5 (miata) şasisi üzerine alfanın dizayn ettiği tamamen yeni bir karoser üzerine inşa edilecek. öncen motorlu, arkadan itişli bu model 159 tbi ve giulietta qv'de olduğu gibi, 4c'de de kullanılan 1750cc'lik turbo beslemeli motoru taşıyacak. mazda ile ortak olarak japonya'daki mazda fabrikasında üretilecek modelin tahmini ağırlığının skyactive şasi teknolojisi sayesinde 1000kg civarı kuru ağırlığı olması bekleniyor.

  düzeltme: şu haberle 4c spider'ın olabileceği, hatta büyük ihtimalle olacağı konusunu kesinleştirdik gibi. (haberi yazan kişi benim.)

  http://www.alfaturk.com/…-casus-fotograflari-sizdi/
 • porsche boxster s ve lotus elise s rakibi alfa romeo 4c spider tabiki üretilecek. kim demiş olmayacak diye, 4c lansmanında ingiliz gazeteciler*** sordular spider olacakmı diye ceo kendisi söyledi 8c spiderı ürettik ve çok başarılı oldu 4c spiderı da mutlaka üreteceğiz dedi tarih bile verdi 2015 de mutlaka satacağız dedi..

  evet mazda mx-5 ile birlikte ile birlikte geliştirilen alfa romeo spider da yaklaşık aynı tarihlerde piyasaya çıkacak ama o araba front engine ve rear wheel drive yapısıyla audi tt, bmw z4 ve mercedes slk modellerine rakip olarak üretilecek ve 4c spider'a göre biraz daha lüks ve konforlu, yığın üretim bir model olarak satılacak(yılda 30.000 adet üretilmesi planlanıyor), 4c spider ise mid engine ve carbinfiber şasili handling odaklı bir sınırlı üretim(yılda 1.000 adet) olarak.
 • buraya çok şey yazardım ama neyse.. sonuç itibarı ile 2015 yılı başında piyasaya çıkacağı kesinleşmiş alfa romeo modeli.

  https://www.youtube.com/watch?v=k8ezuvjrkf4

  bu arada bu da ktulu isimli sözlük yazarına (bkz: features a canvas soft top) o biliyor mevzuyu.
 • alfa romeo gibi hastası olduğum bir markanın yeni tapılası modeli.

  şu araç insanı insanlıktan çıkaracak bir tasarıma sahip ve alfa bu konularda fena fena gelmeye başladı.

  (bkz: ağlamak istiyorum)

  2015'te arabanın piyasaya çıkacağı düşünülürse, o zamana kadar oynanacak çok sayısal/süper/milli piyango oyunu olduğunu söylemek isterim.
 • sanırım bundan daha üstün özellikleri olan, daha ulaşabilir, daha mükemmel tasarımlı bir otomobil daha 50 yıl gelmez..
 • geçen sene frankfurt oto fuarında direksiyonuna ilk oturduğumda vasat altı iç tasarımını görüp biraz yüzümü ekşiten, sonra arabadan duyduğum

  "mal herif, sana vaadim o mu aq? konfor istiyorsan git porsche'ye bin zati, dolanma çevremde.. in lan direksiyonumdan!"

  fırçasıyla kendime getiren 4c'nin üstü çıplak versiyonu. çıplak dediğim, tavandaki yarım metrakarelik kısımı elle çıkartıp kenara koyuyorsunuz, gazlıyorsunuz.

  mustafa sandal'dan geliyor..

  farkında değil misin herkes peşinden koşuyor
 • paylaşmadan edemeyeceğim. bu otomobil aynı zamanda son dönemde gördüklerim arasında en başarılı arka tasarıma sahip otomobildir.

  4c spider
 • kağıt üzerinde canavar gibi göründe de sürüşü o kadar da etkileyici değildir. turbo lag ve bol bol understeer içerir.

hesabın var mı? giriş yap