şükela:  tümü | bugün
 • 2011'de 159'un yerini alacağı söylenen alfa romeo modeli.

  edit: 4 sene gecikmeyle de olsa tahmin tutmuş bence.
 • alfa romeo'nun efsaneleri canlandırma projesine paralel olarak 2012 yılında karşımıza çıkacağı modeli.

  giulietta'nın yumuşak hatlarından sonra tekrar gerçek alfa çizgilerine sadık kalarak tasarlanan araç alfa romeo 159'un yerini alacak.
 • şöyle bir tasarımı olacağı söylenen otomobil.
 • ön tasarımı böyle olacaksa hiç 159'un yerini almasın bence. cücük gibi duruyor bu dizayn. kim yaptıysa kesin feminen yapıya sahip bir totoştur.

  edit: son gelen resimler iyiymis. ha soyle ibnelik yapmayin.
 • üretimi 2012 yılında sona eren "front wheel drive" ve "our wheel drive" alfa romeo 159 un yerine 2016 yılı içerisinde satışına başlanacak "rear wheel drive" ve "four wheel drive" bir premium sedan olacak. yılda toplam 2.000.000 adet kadar satan audi a4, bmw 3 serisi, mercedes c serisi ve jaguar xe modellerini hedefleyen otomobilin yılda 200.000 adet kadar satacağı düşünülüyor.
 • eğer cla serisi gibi kustah bir fiyat politikası ile girmezse turkiye pazarında hatrı sayılır bir satıs rakamına ulasacagına inanıyorum.
 • http://2.bp.blogspot.com/…012-alfa-romeo-giulia.jpg

  eğer gerçekten türkiyeye kısa süre içinde gelecekse ve fiyatları abartmazlarsa olay olur bu. yani şu arabayı gördükten sonra giulietta garip geldi gözüme birden.
 • "it's a looong loong story" moduna bağlayan, alfa romeo 159 halefi..

  nşa'da en geç bundan 3 yıl önce piyasaya sürülmesi gerekiyordu ancak fga'nın içinde bulunduğu mali kriz sebebiyle ertelendi de ertelendi. bekle allah bekle, sıkmaya başladı artık, heves edenler gitti 3 serisi* aldı, piyasadan alfa'nın adı silindi nerdeyse..

  tüm bu ahval ve şerait içinde dahi, chrysler operasyonunun tamamlanmasıyla yeniden hızlandırıldı. önümüzdeki bir kaç ay içinde alfa'nın açıklayacağı yol haritasının kilit noktası olacağı bekleniyor.

  artık doğal bir afet olmazsa, ne biliyim kıyamet falan kopmazsa, önümüzdeki yıl tanıtılacaktır. arkadan itişli olacağı neredeyse kesin, büyük bir ihtimal yeni chrysler 200 tabanlı olacak.

  özetle 3 serisine en sağlam rakip geliyor.

  edit: ben bu mesajı yazdıktan bir kaç ay sonra platformun ghibli baz alınarak, maserati desteğiyle alfa'ya özel olarak hazırlanacağı açıklandı, chrysler 200 senaryosu gerçekleşmedi..
 • tasarımı ilk gördüğü anda vurulmuşa çeviriyor, nihayet güzel bir ön görebildik. yalnız hakkaten çok güzel, alınabilir bir fiyattan satışa çıkması halinde ilk arabam olacak gibi. ben 1 liralarımı biriktirmeye devam edeyim, yalnız hakkaten güzel lan.

hesabın var mı? giriş yap