şükela:  tümü | bugün soru sor
 • direkt olarak ferrari tarafından geliştirilmiş 2995cc v6 turbo bir motora, brembo fren kaliperlerine ve muazzam görünen carbonfiber aerodinamik gövde parçalarına sahip 510 beygir gücünde yepyeni alfa romeo modeli(bkz: alfa romeo giulia)+(bkz: quadrifoglio verde).

  buraya müsait bir zamanda gayet uzun bir edit gelecek bu arada.
 • %50-%50 ağırlık dağılımı ve 3.9 sn'lik 0-100 km/s hızlanma değeri ile m3'e alaycı bir selam çakan alfa mucizesi.
 • (bkz: bobo)
 • alfa romeo'nun imaj yükseltme politikası gereğince yapmış olduğu en önemli hamle.

  4c modeli'de modena'da üretiliyor ama büyük ölçekli üretim yapacak bir model, sedan bir model, kesinlikle daha çok satacak bir model, en üst seviyesinde ferrari yapımı bir motorla piyasaya çıkıyorsa o iş büyük iştir, büyük yatırımdır, büyük bir meydan okumadır.

  6 silindirli bu motor ileride maserati'ler de de kullanılır gibime geliyor.

  ileride bol bol görür, bol bol ağlar ve yazarız...
 • global otomotiv sektörünün en önemli benchmarkı olan nürburgring nordschleife pistini 7dakika32 saniyede dönmeyi başararak. gelmiş geçmiş en hızlı seri üretim sedan otomobil ünvanını kazandı.

  ayrıca 7dakika32saniyelik tur zamanı walter röhrl pilotajında bir porsche 911 turbo s ile birebir aynı süre iken. bu otomobilin en önemli rakibi konumundaki horst von saurma pilotajında bir bmw m3 de aynı pisti ancak 7dakika52saniye de dönebilmiş...

  http://fastestlaps.com/tracks/nordschleife
 • mercedes cls'den sonra gördüğüm en güzel otomobil modeli. her ne kadar cls kadar sanat eseri niteliği taşımasa da çok etkileyici bir tasarımı olduğunu söyleyebilirim.
 • santos'da oynayan sol açık wonderkid.
 • ruhsatı değil nüfus cüzdanı var gibi görünen araba.

  bonservisi yüksek belli ki .
 • her detayı çok ince düşünülüp kendi sektörlerinin lider üreticilerine imal ettirilmiş alfa romeo ve ferrari ortak yapımı şaheser.

  ferrari motoru sürekli dile getiriliyor ancak benim en çok hoşuma giden detay direksiyon üzerine konumlandırılmış ferrariye selam çakan kırmız start stop düğmesidir.

  karbon seramik fren diskleri, brembo kaliperler, karbon detaylar, muazzam konumlandırılmış difüzör, hıza göre otomatik açılıp kapanan ön spoiler ilk göze çarpan detayları.

  ayrıca koltukları sparco tarafından guilia için özel olarak tasarlanıp üretilmiştir.

  bu bir kaç detay bile ne kadar iddialı bir araç geldiğini bağıra bağıra söylüyor.

  umarım türkiye'de çok satıp abuk sabuk apaçilerin eline düşmez.

  kıymet bilen ellerde pamuklara sarmalayıp sarılır. *
 • bu sefer alfa romeo'nun başardığı araçtır. hele o nurburgring tur zamanı 7:32 ile alfa sevmeyen benim gibilerin bile aklını çelmiştir. ancak bazı kaynaklardan gelen haberlere göre daha yeni çıkan bu araçlarda şimdiden bazı sorunlar çıktığı bildirilmiştir. anlaşılan alfa romeo efsane güzel tasarımlı- müthiş hızlı-yol tutuşu mükemmel bu araçta bile sorunsuzluktan uzak olmayı başarmış.

  tıpatıp aynı aracı lexus çıkarsa alacak maddi durumun da varsa gider gözün kapalı alırsın. ama alfa olunca insan korkuyor işte. yepyeni aracı alıp sonra servislerde sürünmeyi kimse istemez çünkü.

  tanım: her şeye rağmen aşırı beğendiğim otomobildir. nurburgring zamanına ikinci kez dikkat çekmek isterim 7:32. yazıyla yedi dakika otuziki saniye. vay be alfa.

  ekleme: her kullanan bmw m3'ten daha iyi bir sürüşü olduğunu söylüyor. bunu söyletmek kolay bir şey değil.