507 entry daha
  • 11 ayda 12 bin kilometreyi beraber aştığımız güzellik. cogu sehirici olan bu 12 bin kilometrede ortalama 6.2lt/100km yakmis. ortalama hizim 35km/saat.

alirken bmw 1.16, audi a3 ve kendisi arasinda kalmistim, eger digerlerinden birini alsaydim hala ilk gunku gibi her parkettigimde arkama bakip "ne guzel seysin sen ya" diyebilecegimi pek tahmin etmiyorum.

bu surecte birkac kez dynamic mode'a aldim, arabanin gucunu gercek anlamda o zaman hissediyorsunuz. istanbul trafiginde uzun sure bu modda kullanmak pek mumkun degil ancak kisa surelerde insani mutlu edebiliyor. ayrica all weather modunda karda kista daha rahat yolculuk ediyorsunuz.

on koltuklar sedan arabalardaki kadar genis ve rahat, arka koltuklara bir iki defa oturdum, biraz dar. hemen her hatchback arabada durum boyleymis, yapacak bir sey yok.

yolda baska bir alfa romeo ile karsilasinca bazen karsilikli selamlasiyoruz, cok guzel his.
  • genelleme yapmayi sevmem fakat bir insanın, bir otomobili neden almasi gerektiğini ve ondan ne bekleyebilecegini iyi analiz etmesi gerektigi düşüncesindeyim.

ayni gun 2500 km yol yaparsaniz, giulietta gibi limitleri yuksek bir arac isinizi kolaylastirir. yorgunluk hatalarinizi affeder ve sizi evinize rahatca ulastirir. fakat suna emin olun yaninizdakiler devamli şikayetçi olacaktir. çünkü alfa lar maalesef şoförü icin imal edilmislerdir. dibidipli bidibit ozelligi olmayabilir.

diger örnek ise her gün arabada az km yapıp (100 km s alti hizlarda ilerleyen trafik) fakat uzun sure geciren icindir. alfa icinde uzun zaman duragan gecirilebilecek bir araba diildir. çünku basitlesir. dibidipli bidibit yoktur...

uzun yol yapan adam alsin, tadını cikarsin. yok yapmiyorsaniz almayin alfa...

yazar: 159 kullanicisi.
503 entry daha
hesabın var mı? giriş yap