• bende kullandığım arabamı 2010 yılında aldım. şu an 200.000 km de. çok şükür bugüne kadar ne serviste ne de arabadan yana bir sıkıntı yaşamadım. başlığı görünce bende arabamı kontrol edeyim dedim. çok fazla belli olmasa da sanki hafiften şişmiş gibi duruyor. anlaşılan o ki zamanla o şişlik daha da büyüyecek. benim arabanın 9 yıl boyunca diğerleri gibi şişmemesinin nedeni ev de ve iş yerinde bunca yıl içinde hep kapalı garajda durmuş olması olabilir. ne olursa olsun böyle saçma sapan bir olay insanı rahatsız ediyor.
  • sözlükte açılan underrated rezaletlerden biridir. bir alfa romeo kullanıcısı olarak böyle bir hatanın kullanıcıya yıkılmasına üzüldüm k aynı problem benim de başıma gelecek gibi duruyor. 2015 model giulietta aracımın da yolcu hava yastığı kısmı ciddi derecede şiş duruyor.
  • bu sorun alfa kullanıcıları tarafından o kadar kanıksanmış ki; aracını sahibinden’de satışa çıkaranlar hava yastığı olayını yazmıyorlar bile. meraklı bir alıcı iseniz fotolardan anlamaya çalışıyorsunuz. baktığım birçok ilanda görülüyor sağ hava yastığı şişmesi.

aynı problem benim araçta da mevcut. yakın arkadaşımdan satın almıştım. notere giderken gösterdim (almadan nette araştırmıştım). eşi de kullanmasına rağmen fark etmemişler bile. makaramızı yapıp yola devam ettik.

benim de umurumda değil pek. bu yaştaki araca servis desteği vereceklerini sanmıyorum. tahminimce sanayide maksimum 1000 lira civarına tamir edilir. ankara’da yapanlar varmış. yalnızca şişme varsa 500; çatlama da varsa 1000 liraya tamir ediyorlarmış. araştırmak lazım. 500 tl gayet uygun rakam.
  • klasik bir fiat rezaleti. nasıl bir malzeme kullanılıyorsa fiat punto ve bravoda da airbag şişmesi, çatlaması gibi sorunlar kroniktir. giulietta da bravonun platform kardeşi olarak üstün fiat kalitesinden nasibini almış görünüyor.
hesabın var mı? giriş yap