şükela:  tümü | bugün
 • alfa romeo'nun 2017'in ilk aylarında satışa sunulması beklenen suv'u.
 • 2.0 lt ve 2.9 lt benzinli, 2.2 lt dizel olmak üzere 3 motor seçeneği sunulacak. 4x4 veya 4x2 çekiş sistemleri tercih edilebilecek.

  rakipleri glc,x3,q5,xc 60, f-pace gibi modeller olacak. 2016'nın son çeyreğinde tanılıp, siparişlerin alınması bekleniyor.
 • en yeni alfa romeo prodüksiyonu, "alfa romeo stelvio quadrifoglio" adı altında lanse edildi ve 2016 los angeles otomobil fuarı'nda gösterime girdi. yepyeni stelvio bir asırı aşkın süredir birbirinden ateşli otomobiller üreten markanın tarihindeki ilk suv modeli olma ünvanını gururla taşıyor.

  segmentin tüm kriterlerini karşılayıp yer yer ötesine geçen yeni model, otantik alfa romeo ruhunu, ve onu otomotiv sahnesinde dünyanın en cazip markalarından biri haline getiren beş maddeyi içeriyor: belirgin şekilde italyan tarzı; yenilikçi, son teknolojiye sahip motorlar; kusursuz ağırlık dağılımı; benzersiz teknik çözümler; ve olağanüstü güç-ağırlık oranı.

  alfa romeo'nun italya'nın spor otomobil vadisi'nin merkezinde yer alan modena'daki prestijli mühendislik merkezinde geliştirilen stelvio suv, kısa süre önce yenilenmiş cassino fabrikasında, en yeni alfa romeo modellerine özel üretim hattında üretilecek - çarpıcı giulia da dahil olmak üzere markasını, devrimci stil, spor kullanımı ve teknolojisi ile 2015'te yeni bir döneme sokuyor. yeni sınıf bir otomobil için özel olarak hazırlanmış aynı malzemeler, saf alfa romeo spor stilini, birinci sınıf performansı ve teknik ve teknolojik ekipman seviyelerini premium küçük eşitler olmadan eşit olarak sunan birinci sınıf stelvio suv'da artık geri döndü. suv segmenti.

  alfa romeo'nun yeni suv ismi ile başlayan, en heyecan verici ve başarılı sürücüleri bile şaşkına çeviren, heyecan verici bir sürüş deneyimi yaşatılması garantiliyor. stelvio geçişi, italya'nın en yüksek dağ geçidi (ve avrupa'nın ikinci en yüksek noktası) ve onu aşan 20 km'lik yol, 75 bükme, nefes kesen manzara ve irtifada baş döndürücü yükselişe ve 2.758'e kadar uzanıyor metre. yıllar geçtikçe, bisiklet şampiyonları ve motorsporları burada savaşa girerek rota tam teşekküllü bir spor efsanesi haline geldi. geçen yüzyılın savaş yıllarında önemli bir ulaşım arteri olan bu sarma yolu şimdi önemli bir turizm cazibe merkezi haline geldi. kendini ya da arkadaşları ve ailesi tarafından bu benzersiz tecrübenin keyfini çıkarmak ve zevk almak için tadını çıkarmak için tadını çıkarmak için tadını çıkarmak için eşsiz bir sürüş keyfi kombinasyonu sunan tek bir suv var, italyan stil ve çok yönlülük: bu alfa romeo stelvio.

  çarpıcı alfa romeo stil ve temiz konturlar

  alfa romeo stelvio, miras, hız ve güzelliğin mükemmel bir karışımıdır; ve onun büyülü simya, yüzyılı aşan bir geçmişe dayanan markanın tarihinin ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor. bu karışımı elde etmek, geçmişte olduğu gibi, italyan tasarımının üç özel malzemesini birleştirmek için bir yetenek alır: orantı, sadelik ve en kaliteli yüzey kaplama. bu aynı malzemeler, yeni alfa romeo kriterleri ve markanın geleceğinin habercisi olan giulia'yı teşvik etti ve bunları bir spor uygulamaları araçunun tamamen farklı hacimlerine uyarlamak için yeniden tasarlandı.

  stelvio'nun oranları, özellikle, mütevazi 468 cm uzunluğunda, 165 cm yüksekliğinde ve 216 cm genişliğinde, sağlamlık, dinamizm ve kompaktlık oranlarını ifade ediyor.

  yan görünüm, önten başlayarak arkaya doğru gelişen kompakt bir otomobil ve azami aerodinamik performans için bir spoyler ile kaplanmış dik eğimli bir arka kapakta biten bir kabin bulunduğunu düşündüren bir taslak ile bu izlenimi teyit ediyor - önemli bir husustur bu kadar yumruk paketleyen bir arabada.

  alfa romeo stilinde, ciltler arasında zengin ve uyumlu yansımalar içeren yüksek kaliteli yüzey uygulamalarında ekspresyon buluyor. sonucu, örneğin stelvio'nun yamacında, ışığı yakalayan yüzeyler ile gölgede kalan yüzeyler arasında kesin kontrastlara neden olan bir heykel şekli var. temelde, aracın yanlarının "kas sistemi" ön ve arka kanatlarını vurgular.

  los angeles'ta açılan quadrifoglio versiyonunda ayrıca karbon izine sahip gövde renginde bir yan etek bulunuyor ve bu da aracın sportif karakterini daha da vurguluyor. stelvio quadrifoglio, ön ve arka tamponlar ile güçlü tarzdaki tekerlek-kemerlerinin birleşimi ile birlikte bu gövde ile aynı renkteki bu özellikler, bu segmentteki geleneksel bir suv'dan çok bir spor salonu gibi görünüyor.

  alfa romeo tarzının üçüncü yönü, sektördeki en karmaşık yaratıcı süreçlerden birini maskeleyen "sadelik" tir: bir araba tasarımı. stil, italyan yapımı ürünlerin şıklığını ve zevkli sofistikeliğini vurgulayan basit, doğal çizgiler yaratmanın uzun ve karmaşık görevini gizleme işine sahip. ve bu aynı yaklaşım, kendisini her zaman temiz, gergin çizgilerle ifade eden alfa romeo tasarımının tüm geçmişine yayılıyor. bu yüzden stelvio, otomobil stilinde belki de en ünlü ve tanınabilir özellik olan yonca kolu önü gibi birkaç seçkin özellik etrafında kurulmuş güçlü bir kimlik sahibidir.

  stelvio quadrifoglio'nun ön yüzü ayrıca, intercooler'lar için özel havalandırma deliklerine ve kalkan şeklindeki ızgaranın çevresindeki klasik açıklıklara "sinüzit" yüzey oluşturması sayesinde güçlü bir güç ve saldırganlık ipucu da sunuyor.

  stelvio'nun arka yüzü, alt egzoz uçlarıyla karakterize edilen sportif görünümü ve arabaya benzersiz ve karakteri veren "kamm kuyruğu" tarzından dolayı göz alıcı bir şey. alfa romeo'nun tarihe saygısını da veriyor - çünkü bu ayırıcı tasarım, en prestijli performans odaklı modelleri ve yarış arabalarıyla da öne çıktı.

  aynı sportif ilham, tüm sürüş stillerine uyacak şekilde tasarlanmış olan küçük, direkt direksiyon üzerindeki tüm kumandaların gruplandırılmasından da görülebileceği gibi, tamamen sürücü merkezli olan stelvio suv'ın temiz ve düzgün iç mekanında bir başka görünümü ortaya koyuyor. ancak hepsi bu kadar değil. sürücü konumu, çapraz tünel ve hafif dalgalı gösterge tablosu ile sürücünün etrafında şekillendirildi; ve özenli işçilik ve birinci sınıf malzemelerle, ısmarlama bir takım gibi "uyarlanmış": karbon elyaf, ahşap ve kumaşlar görsel ve dokunsal çekicilikleri için seçilmiş ve elle tutulur bir insan sanatı hissi vermek üzere bir araya getirilmiştir.

  510 hp 2.9 litrelik v6 biturbo benzinli motoru'ndan heyecan verici performans

  en son teknoloji ürünü, yenilikçi motorlar, orijinal bir alfa romeo'nun bir başka damgasını oluşturuyor. bu nedenle stelvio quadrifoglio, hem teknoloji hem de performans açısından eşsiz bir enerji santrali kuruyor: 850 vitesli otomatik şanzıman ile 510 hp 2.9 litrelik v6 biturbo benzin.

  ferrari teknolojileri ve teknik bilgisi ile esin kaynağı olan 6 silindirli biturbo benzinli motor, özellikle ön aks üzerinde aracın ağırlığını azaltmak için tamamen alüminyumdan yapılmıştır.

  dahası, olağanüstü torku ve beygir gücüne rağmen, 510 hp 2.9-litrelik biturbo benzin, elektronik olarak kontrol edilen silindir devre dışı bırakma sistemi sayesinde yakıt tüketimi bakımından son derece verimlidir. ve tüm alfa romeo'nun yeni nesil motorları gibi, stelvio quadrifoglio'nun 2.9 litrelik v6 biturbo benzinli elbette, tabii ki, performansı tamamlamak için ayırt edici alfa romeo motor notunu sunacak.

  son olarak, 8 vitesli zf otomatik şanzımanı, yarış modunda sadece 150 milisaniyede vites değişimi yapmak için özel olarak kalibre edilmiştir. şanzıman ayrıca, vites devreye girince, sürücüye dişli ivmesi konusunda güçlü bir his vermek için bir kilitleme kavramasına da sahiptir. alfatm dna pro seçicisiyle ayarladığınız moda bağlı olarak otomatik kutu, şehir genelinde dahil olmak üzere tüm ortamlarda akışkanlığı, konforu ve sürüş kolaylığını optimize eder ve yakıt tüketimini ve co2 emisyonlarını daha da artırır. direksiyon sütununa monte edilmiş, alüminyum kanatlı kaydırıcılar standart olarak da mevcuttur.

  alfa romeo, quadrifoglio kamuflajlarına özel bu 510 hp birimin yanı sıra, stelvio serisindeki diğer motorların 8 ileri otomatik şanzımanlı 280 hp 2.0 litrelik turbo benzini de içereceklerini doğruladı. bu, 5,250 rpm'de 280 hp ve 2,250 rpm'de 400 nm'lik maksimum tork sağlayan bir all-aluminum 4 silindirli ünitedir. multiair elektrohidrolik valf çalıştırma sistemine ek olarak, bu motorun ayırt edici özellikleri arasında "2'inci-bir-bir" turbo sistem ve 200 bar'lık yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon sistemi bulunmaktadır; bu enjeksiyon sistemi, hızlandırıcı girişlerine özellikle hızlı tepki vermektedir. rev aralığı, artı birinci sınıf yakıt verimliliği.

  yenilikçi, özel teknik çözümler

  alfa romeo'nun teknik geleneklerine uygun olarak, elektronik yardım asla asla müdahaleci olmamalı, sadece tutkuyla ve özenle tasarlanmış şasi ve süspansiyon sistemi sayesinde canlandırıcı sürüş deneyimini kolaylaştırmalıdır. los angeles'da açıklanan stelvio quadrifoglio, bu felsefeyi onaylıyor, çünkü yapısal olarak benzersiz ve çekici ancak yine de aracın altında yatan teknik mükemmellik tarafından sağlanan sürüş deneyimini - daha da heyecan verici hale getiren çok sayıda sofistike sistem sunuyor.

  alfatm dna pro

  stelvio quadrifoglio ayrıca, sürücünün hangi moda göre seçeceğine göre aracın dinamik tepkisini değiştiren yeni alfa dna pro seçici ile donatılmıştır: dinamik, doğal, gelişmiş verimlilik (enerji tasarrufu modu) ve yarış (maksimum performans için idealdir).

  dört tekerden çekiş ile q4 teknolojisi

  alfa romeo stelvio quadrifoglio, sürücü dağılımını gerçek zamanlı olarak yönetmek için birinci sınıf performans, verimlilik ve emniyet sağlamak için tasarlanmış, q4 teknolojisine sahip yenilikçi bir dört tekerlekten çekiş sistemi monte eder. özetle şunu söylemek gerekirse, alfa romeo'nun yeni suv üzerindeki q4 sistemi, tüm tekerleklerden çekişin tüm avantajlarını, artı yakıt tasarrufunu, tepki veren performansı ve arkadan çekişli bir otomobilin tüm sürüş keyfini sağlar.

  q4 sisteminin mimarisi, yüksek tork seviyelerinin hızlı yanıt yönetimini kompakt, hafif kurulum ile sağlayan, alfa romeo'nun spesifik teknik gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış bir aktif aktarma kutusu ve ön diferansiyel içerir. transfer kutusu, iyi yakıt ekonomisi ile kombinasyon halinde olağanüstü dinamik bir sürüş sağlamak için gelişmiş aktif debriyaj teknolojisini kullanıyor. yeni nesil entegre aktüatör, seçilen alfa dna pro sürüş modu ayarına uygun olarak yüksek tepki hızı ve hassas tork dağıtımı sunar.

  q4 sistemi, otomobilin ne yaptığına ve tekerleklerin altında ne kadar tutuşa sahip olduğuna göre iki aks arasındaki tork dağılımını optimize etmek için sayısız parametreyi sürekli olarak izler. bu teknoloji yanal ve uzunlamasına ivme, direksiyon simidi açısı ve yalancı sensörlerden aldığı verileri işleyerek yaklaşan kayıp kaybını öngörebilir. normal koşullarda, q4 sistemli stelvio quadrifoglio, arka aksa gönderilen torkın% 100'ü ile arka sürüşlü bir araç gibi davranıyor. tekerlekler kavrama sınırına yaklaştıkça sistem, torkun% 50'sine kadarını özel bir transfer kutusu aracılığıyla ön aksa aktarır. maksimum hız ile tork dağılımını modüle etmek için sistem, iki aks arasında yüksek bir mekanik kayma oranı (% 2.5'e kadar) kullanıyor ve viraj alırken çekiş ve yön dengesi bakımından sınıfın önde gelen kontrolüne dönüşüyor.

  alfatm tork vektörleme

  alfa romeo'nun torque vectoring teknolojisi, ilk kez q4 dört tekerden çekiş ile birlikte stelvio quadrifoglio'nun sürücü dağılımını optimize eder ve sportif karakterini arttırır. arka diferansiyeldeki iki debriyaj, her bir tekerleğe ayrı olarak tork teslimini kontrol etmeyi mümkün kılar. aracınızı dinamik sınırlarına bile sürerseniz bile, güç, zemine daha etkili bir şekilde aktarılır. bu stelvio'yu istikrar kontrol sisteminden gelen müdahaleci girişlere başvurmadan her zaman güvenli ve eğlenceli bir şekilde sürmeyi sağlar.

  özel alfalinktm teknolojisi ile süspansiyon sistemi

  önde, stelvio quadrifoglio yumru filtrelemeyi optimize etmek ve direksiyon girişlerine hızlı ve hassas yanıtlar sağlamak için yarı sanal direksiyon eksenine sahip çift bir dilim sistemi sistemine sahiptir. viraj alırken tekerleğin temas yamasını sabit tutarak, bu özel alfa romeo kurulumu olağanüstü seviyelerde yanal tutuş sağlar. ancak, hız ve koşullardan bağımsız olarak, alfa romeo stelvio her zaman doğal, içgüdüsel bir sürüş sunar. arka süspansiyon, kazanılan bir performans kombinasyonu, sürüş keyfi ve konfor sağlamak için dört buçuk bağlantı sistemini (alfa romeo tarafından patentli) kullanıyor. elektronik olarak kontrol edilen bir sönümleme sistemi, anlık olarak sürüş koşullarına uyum sağlayarak, daha fazla performansa yönelimli veya konfor odaklı kullanım seçmenizi sağlar.

  entegre fren sistemi (ıbs) ve karbon-seramik diskler

  alfa romeo'nun kendine özgü entegre fren sistemi (ıbs), giulia üzerinde yerini alan stelvio quadrifoglio üzerinde şimdi kullanımdadır. bu yenilikçi elektromekanik sistem, kararlılık kontrolünü geleneksel bir servo fren ile birleştirerek, ani fren tepkisi ve kısa durma mesafelerini garanti eder; bu arada, ağırlık optimizasyonuna önemli katkı sağlar. stelvio quadrifoglio'nun fren sistemi alüminyum parçalar ve karbon-seramik disklerden oluşur.

  alfatm şasi alan kontrolü

  alfatm şasi alan kontrolü (cdc) sistemi, stelvio quadrifoglio'nun "beyin" i gibi davranır ve tüm otomobilin elektronik sistemlerini koordine eder. yeni alfatm dna pro seçici, q4 dört tekerden çekiş, alfatm tork vektörleme sistemi, aktif süspansiyon ve esc gibi çeşitli teknoloji sistemlerinin çalışmasını yönetir ve performans ve sürüş keyfi en iyi duruma getirir. temel olarak, cdc, alfatm dna pro modlarının haritalamalarını, sensörler tarafından tespit edilen ivme ve dönüş verisi temelinde dinamik olarak ayarlayarak, kasa geometrisini gerçek zamanlı olarak adapte eder. kritik durumlar, otomobilin elektronik sisteminde bulunan özel kontrol birimlerini önceden haber vermek suretiyle engellenir ve yönetilir: şasi, güç aktarma organları, süspansiyon sistemi, fren sistemi, direksiyon, hidrolik direksiyon ve eğrilerdeki diferansiyel.

  magneti marelli ile birlikte geliştirilen içerik

  alfa romeo serisinde diğer modeller olan stelvio suv, aydınlatma cihazlarından güç aktarma organlarına, süspansiyon ve egzoz sistemlerine ve connect 3d nav 8.8 "ınfotainment ünitesine kadar - magneti marelli ile işbirliği içinde geliştirilen bir dizi özelliği de onaylıyor alfa romeo ve yüksek teknolojili otomotiv sistemleri ve bileşenlerin tasarımı ve imalatında tanınmış uluslararası lider arasındaki karşılıklı işbirliği ve karlı işbirliği.

  mükemmel ağırlık dağılımı ve ideal güç / ağırlık oranı

  stelvio quadrifoglio'nun tasarımının ana hedeflerinden biri, maksimum sürüş keyfi sağlamaktı. bunun için en önemli katkı, iki dingil arasındaki mükemmel ağırlık dağılımı ve optimum güç / ağırlık oranıdır. bunların ilki, alfa romeo'nun yeni suv düzenini düzenleyerek ve en ağır bileşenlerin tümünü mümkün olduğunca merkezi bir yere yerleştirerek, ağırlık ve malzemelerin zeki yönetimi için gerekli oldu. bu arada ideal güç-ağırlık oranı, transmisyon şaftı için karbon fiber ve motor, süspansiyonlar, frenler, kapılar, tekerlek-kemerleri, kaput ve liftgate için alüminyum gibi ultra-hafif malzemeler kullanılarak elde edildi. azaltılmış ağırlık, aracın mükemmel gerilme koşullarında dahi dayanıklılığı, düşük gürültü seviyelerini ve birinci sınıf taşıma kapasitesini garanti eden mükemmel burulma rijitliğini etkilemez.

  seksi resimleri şurada.

  seksi videosu da burada
 • arabanin guzelligine laf yok, otv'si kac kayme olacak ondan haber verin?
 • 2.0 motora kadar her şey güzeldi..
  ah be alfa. nolur bizim gibi devleti tarafından sikilen vatandaşları düşünsen? 2.0 ve benzinli nedir olm? ona benzin yetiştirmeyi bırak 2.0 motor araba kullanıyorsun diye her yıl 2000 tl bayılıyorsun bu ülkede. biz buna nasıl vergi yetistiricez nasıl benzin yetistiricez. bak elin vosvogeni audisi çözdü 1.0 motor yapıyor. biz de biliyoruz bu arabanın hakkı güçlü motor ama devlet bize bunu reva görüyor
 • ilk görüşte aşk bu olsa gerek. arabayı kanlı canlı görmeden aşık oldum. türkiye'ye gelişini merakla beklediğim suv.
 • reklamının altında yazan yorum, kendisi hakkında herşeyi özetleyen suv;

  "first alfa romeo's suv, and already teach to others how to make it."

hesabın var mı? giriş yap