şükela:  tümü | bugün
  • bünyesinde alfa yayınları *, artemis yayınlari, everest yayinlari, kapi yayinlari ve büyülü fener yayinlarini barindiran yayinevi grubu. kendileri ayni zamanda büyük çapta kitap dağitimi da yapmaktadirlar. firma akp'li bir milletvekiline aittir.

    http://www.alfakitap.com/
  • bünyesinde altı yayınevinin (everest, artemis, alfa, kapı, büyülü fener ve mona) bulunduğu, 100'den fazla çalışanın olduğu, ayda ortalama 50 kitap basan, 8000 çeşit kitabı olan ve genel yayın yönetmenliğini mustafa küpüşoğlu'nun yaptığı 25 yıllık bir yayın grubu.

    "alfa ana omurga olarak kuruldu, yemek kitabından bilime, kişisel gelişimden tarihe, edebiyata çok geniş bir yelpaze. kapı, geçmişten günümüze açılan bir kapı, divan edebiyatı da var, iskender pala, beşir ayvazoğlu, dücane cündioğlu gibi alanında çok takip edilen yazarlar da var. everest’te saf edebiyat yapıyoruz, edebiyat ve düşünce. artemis, başlangıçta fantastik edebiyattı, giderek güncel ve spiritüel gelişim eklendi, genç yetişkin serileri ve artemis çocuk’ta yaptığımız lisanslı warner bros, dream works, winx club, sarah kay gibi okul öncesi serilerimiz var. mona’yı yeni kurduk, orada kişisel gelişimin tüm katmanları ve yeni enerjilerin peşindeyiz. büyülü fener ise çocuk kitapları üzerine, okul çağı çocukları. "
  • feynman fizik derslerini türkçeye kazandırmışlardır.