• ülseraktif kolit ve ibs için gastro hekimi tavsiyesi ile başladığım takviye ürün. yaklaşık 14 aydır düzenli kullanıyorum. ilaç değil gıda takviyesi olduğu için ibs başlığında yazan kişilere özelden tavsiye alıp-verirken bahsediyorum. balık yağı ile birlikte aldığım zaman daha etkili olduğunu düşünüyorum. alflorex ile alkolü bir arada almadım ve alkol ile alınmaması gerektiği fikrindeyim. kullanacaklar için alkol ile neden alınmaması gerektiğini kendi fikrimce açıklamak isterim.

2005-2019 yılları arasında her gün içtim. bu dönemde ibs atakları zaman zaman aşırılık gösterirken ülseraktif kolit sadece 1 kere (2012 yılı) alevli döneme girdi. alkol bazı hastalıkların gelişmesine izin verirken semptomları saklıyor ve ön lobu kapadığı için fazla düşünme ve yorumlama imkanı da imkan vermiyor.

alflorexe başlamadan yaklaşık 1 yıl önce alkolü bıraktım. probiyotikler hem kabız hem ishal için tavsiye edilen ürünler(düzenleyiciler) bu bakımdan alkol ile alınması masum görünse bile alkol ile alınmaması gerektiği fikrindeyim. alkolün sindirim sistemi üzerindeki etkisi sadece florayı yorması, şeker ve maya ile bağırsaktaki bakteri sayısını aşırı artırması değil aynı zamanda alkolün su ile her oranda karışabilmesi ve hücre zarından kolay geçmesi sebepleri ile alkolün bedeni susuz bırakması. bu büyük bir handikap. alflorex ile aldığınız yararlı bakterinin alkol ile etkileşime girerek florada aşırı kirliliğe neden olurken su kaybı yüzünden yaşanacak kabızlık durumunda bağırsakta aşırı duyarlılık ve gaz semptomları gelişebilir.

özetle, bilinçsiz antibiyotik kullanımı nasıl bağırsak floranızdaki yararlı bakterileri öldürüyorsa probiyotik ile alkolün birlikte alınması da çok fazla bakteri oluşumu ve sindirim mukozasına zarar vermesi anlamına gelebilir. sadece yorum olarak ekliyorum. bir süre daha alkol almayı düşünmüyorum. alkol ile alflorex alacak olursam burayı editlerim. tabi hatırlayabilirsem.
  • 157 tl fiyatı var eczane de..

edit: 2 haftadir her sabah aç karnına içiyorum, sıfır fayda. ne gaza ne şişkinliğe iyi geldi bende. parayı çöpe atmış olduk.
  • 125tl lik fiyatla beni benden alan probiyotik.
    inş işe yarar

edit 125 tl yi yesem daha çok işe yarardı herhalde
  • biocodex firması tarafından üretilen 30 kapsüllü bir probiyotik mikroorganizma içeren takviye edici gıda. eczacımın tavsiyesi üzerine eczaneden aldım; fakat kutu içeriğinden herhangi bir prospektüs/kullanma talimatı çıkmadı. defalarca kez firmayı aradım, yetkili kişi sizinle görüşecek dediler; ama hiçbir şekilde geri dönüş yapmadılar. benim için çöp niteliğinde bir probiyotik. ne demek içine kullanma talimatı/prospektüs koymamak?
  • yaklaşık 7 aydır (neredeyse) düzenli kullandığım probiyotik. ıbs-d problemi olan birisi olarak kesinlikle etkisi olduğunu düşünüyorum. özellikle aksattığım zamanlar yokluğu kendini gösteriyor.
  • eczacının yoğun önerisi ile kullanmaya başladım. kanımca negatif durumları: tek suş içermesi, bakteri miktarının azlığı, titanyum dioksit gibi kanserojen madde içermesi. suşun kimliğinin olması ve eczacının olumlu görüşleri ile denemeye değer buldum. sonuçları editlerim.

edit: az miktar fayda sağlasada beklediğim etkiyi göstermedi. tekrar almayı düşünmüyorum.
  • ciddi anlamda etkisini gösteren kullandığım en iyi probiyotik.
hesabın var mı? giriş yap