• sos manyagi amerikanlarin en cok sevdikleri soslardan biri. peynir ve krema tadi alinir.

    (bkz: fettucine alfredo)
  • tereyağını eritip üzerine yarım litre süt, rendelenmiş peynir (tercihan parmesan ya da hellim, o da yoksa labne filan da olur ), ezilmiş sarımsak (daha iyisi sarımsak tozu) ve iki üç yemek kaşığı kaymak ilavesiyle bunun en iyisinden yapabilirsiniz.
  • esas tadini peynir verdiginden cok iyi peynir bulmak gerekmektedir. oyle dandini parmesan'larla hicbir $eye benzemez. boyle durumlarda hazir soslara meyletmek iyi olabilir.

    (bkz: cibo naturals)
  • tereyagda kizdirilmis sarimsak ve sogan karisimina krema ve peynir (parmesan) eklenmesiyle elde edilen bir tarifi vardir. makarna, kremali sosu cekip yogunlugunu kaybettirecegi icin, sosu normal olcunun biraz daha uzerinde tutmakta yarar var.
  • 1920’li yılların başında, lokantacı alfredo di lello’nun meşhur yemeği “fettucine alfredo” için hazırlanmış, içeriği zengin bir sos çeşididir. klasik alfredo sos çiğ krema, tereyağı, rendelenmiş parmesan peyniri, tuz ve karabiber ile yapılır. fakat günümüzde bu karışıma yumurta sarısı, un ve sarımsak da eklenebilmektedir. makarna için keşfedilen bu sos artık tavuk ya da et yemeklerinde de sıklıkla kullanılmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap