şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle alfredo stroessner 'ı tanıyalım.

  1954 ve 1989 yılları arasında paraguay’ı yöneten askeri diktatör. latin amerika’da 20. yüzyılın en uzun süren diktatörlüğünü kurmuştur. 4 mayıs 1954’te başkan federico chavez’i devirdi. ardından yalnızca kendisinin aday olduğu bir seçimle devlet başkanlığına geldi. bir yandan kırsal kesimdeki yoksullar ile kent işçilerinin huzursuzluğunu yatıştırmaya çalışırken, bir yandan da büyük toprak sahiplerinin ve işadamlarının çıkarlarını kolladı.

  meclisi ve mahkemeleri yandaşlarıyla doldurdu. altı kez art arda başkan seçilmesini meşrulaştırmak için 1967 ve 1977’de anayasa iki kez değiştirildi. rejim karşıtlarına ağır baskılar uyguladı. 1983 ve 1988’de iki kez daha devlet başkanlığına seçilen stroessner, şubat 1989’da bir askeri darbeyle yönetimden uzaklaştırıldı.

  darbeden sonra bir sonraki on yedi buçuk yıl sürgünde yaşayacağı brezilya’ya kaçtı. ölümünden önce ülkesine dönmek istedi ama hükümet izin vermedi. 16 ağustos 2006’da öldü.

  https://i.hizliresim.com/pd1ljq.jpg

  http://www.portalguarani.com/…oto portalguarani.jpg
 • insan gerçekten hayret ediyor.
  rte'nin babası muhtemelen paraguay'a bir ara uğramış olmalı.
 • bir bitin dedirten fetöş başlığı.

  ben de fetöşü hummel logosuna benzetiyorum.

  https://www.ulkemgazetesi.com.tr/…revden_alindi.jpg

  http://idora.gazetevatan.com/…-korkusu-3639586.jpeg
 • aslında ikisi de cia'in elinde cenin şeklinde bir sürü bulunan sr1107 kodlu klondur. cia bu klonu istibdat temeline dayalı bir diktatörlük kurdurmak istediği ülkeye 50 yıl önce yerleştirir. gerekli kazanımları elde etmesini sağlar, bu arada klon bulunduğu ülkenin kültürüyle birlikte yetişir ve cia 'in görünmez kontrolünde kalır. nihayetinde iktidara getirilir ve misyonuna başlar.