• lafı g.tünden anlayıp yanlış algılamak.
  • oks anneleri isimli diziyi ogs anneleri olarak algilama ve adamlarin diziyi nasil cektigini hayal edip bogaz koprusu giselerinde kendilerini perisan eden anneler ile ilgili hayal kurma durumu.
  • x: abi "birer bira daa alsak mı" acaba?
    y: evet abi ya "birer birer daaılsak" ii olcak
  • seçici olmayı beceremedigim zamanlar sıgındıgım duraktır algıda sıçıcılık.
    öyle sıçmışlıklarım vardır ki bunlar yeni nesillere ibret verici bir hikaye olarak anlatılmış, bakın yemeginizi yemezseniz ona benzersiniz diye çocuklara korku dolu saatler yaşatmışlardır.
    üniversiteye başladıgım ilk haftaydı.zaten o dönem ruhumun geneline ait bir salaklık baskın,özgüvenim resesifti.
    binbir umutla gitmişim,zaten ilk seneden sonra yatay geçiş yapıcam,bir arkadaşa bakıp çıkıcam bok püsür hayalleri.
    daha derslikleri bile bulamıyorum,yatay -çift anadal benim neyime.tek başıma hareket etme kabiliyetim yok,bir sürüye koyun olmuşum neyleyim.

efendim o ilk hafta laboratuvar kayıtları yapılacakmış.zilyon tane adamı bir lab.a sıgdıramayacakları için ikiye bölüp gruplandırma yapmışlar.
    50ye kadar a,50den sonrası b grubu.
    ben de bundan haberdarım.normal şartlar altında bi boktan haberim olmaz,çoban gibi giderim ama o gün bi cingözlügüm tutmuş olacak herhalde.
    de haydin şu kaydı yaptıralım diyoruz..ya araya bir parantez giricem.birilerinin okula yeni başladıgını hani 10-15 kişi beraber gezmesinden anlarsınız ya onu yapıyoruz o sırada.böyle hacı kafilesi gibi.bir ihramlarımız eksik.
    üf hatırladım şimdi.zçöxçzöx....kapa parantez.

gittik hocanın odasına biz kayıt yaptıracagıdık diye adam işte adını soyadını,resmini ve de grubunu soruyor.millet yaptırdı kaydı çıktı.bir arkadaşla(talihsiz) ben kaldım.hoca sordu;
    -grubun ne?
    + o rh+
    -...???...???...

evet ulan kan grubumu söyledim.ahahah yanımdaki arkadaş arkasını döndü.tanımıyo artık beni.1 haftalık kankalıgımız sona erdi.
    hoca da espri yapıyorum zannetti ya.gülmedi bile.bi hasbinallah bakışı attı.

-lab grubun?
    +heeee..b

odadan çıktık.dedim sıçtın sen,4 sene yalnızsın bu kutsal topraklarda.(hani kafileydik ya)
    herkese söylediler,herkes güldü,sora başka herkeslere söyledir,başka herkesler de onu yaptı.
    -oha lan nerden geldi aklına kan grubun
    +neblim belki başımıza bişey gelirse lab.ta kurtarmak için
    -ahahahah

ama biliyordum bu ilk degildi ve son olmayacaktı da.
    olamadı da.
    okul bitti cv yolluyorum,dogum tarihim kaç benim?
    1895...ahahah işsizim.
    ayrıca bi uyanık da bi arkadaş ekolüyle bahsetmiş bunlardan; #11174170
  • sözlükte çok gördüm bunu yaşayan. bu bir hastalığın semptomu mudur yoksa sendromun kendisi midir anlaşılmaz çoğunda; ama izlediğini, dinlediğini, okuduğunu ortalama bir insan kadar algılayamayanda yoktur bir sorun, sözüm ona değildir. asıl sözüm algılayamadığı nesne, olay ya da kişiyi hatalı, suçlu veya yanlış ilan etmekten geri durmayan, tek fonksiyonu egzozluk olan beyinleredir.
    onun algı düzeyinde açıklamasını yaptığınız halde gurur, kibir ve beşeriyata özgü, anlaşılabilir bazı ilkel reflekslerle önce iflas sonra inkar ve nihayet seviyesiz ithamlarla, zihinlerindeki kapısı açık bırakılmış zindanlardan kötü ruhlarını serbest bırakanlaradır.
    işte o anda değişiverir enerjiniz, insanla ilgili tüm iyi niyetli tanımlamalarınız bir aptallık hissiyle zamanın çöplüğüne yollanır. hayatını bu enerji trafiği üzerinden yürüten packman'lerin sevimsizi olan bu troll ile karşılaşırsanız, sakın gözlerinin içine bakmayın!..
  • şu şekil; (bkz: #27036118).
  • yeni bir dondurma olduğuna karar verdiğim, içinde "sıçmak" fiilinden türemiş bir kelime olan bir dondurmanın ne kadar tutacağını düşünüp sonra da algıda sıçtığımın farkına vardığım kelime öbeği...
    (bkz: kıymalı dondurma)
  • (bkz: ask)
hesabın var mı? giriş yap