şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yerel dondurmacıları saymıyorum. sanayi tipi dondurma pazarında algida'nın türkiye'de tekel olma durumu göze çarpıyor. panda desen eski gücünde değil. ülker golf vardı. o da kayıplarda. mado , pernigotti falan onları saymıyorum. başka sanayi tipi dondurma satan marka yok. illaki algida'nın tekdüze dondurmalarına kaldık. burada büyük bir açık var bence. iyi bir marka sağlam pazar kapar algida'dan.
  • algida nın dondurma diye buz satmasından kaynaklıdır. ucuz çünkü. gerçek dondurmanın topunu alamazsın ama o paraya algidadan bir kutu dondurma aldım diyerek eve gidip buz kemiriyorsun. amaç tat almak ve serinlemek ise ve ucuza bu işi halledebiliyor isen gerisini aramazsın. o yüzden tekel adamlar.
  • hadi torku sana güveniyoruz bu sektörü de ele geçir.
    tanım: can sıkan olay, fiyatlar da arttı zaten kafalarına göre.
  • algida dondurma olsa bu önermeyi kabul ederim.
    palm yağı, glikoz şurubu, eser miktarda süt tozu ve envai çeşit aroma verici, renklendirici ve tatlandırıcılar.

tadı iğrenç bir karbonhidrat deposu.
  • tekelleşmenin en belirgin örneklerinden biridir. köy bakkalına kadar gitseniz yine de başka marka bulma şansı yoktur. kabus gibidir, mahkum eder.
  • tekel, mekel değillerdir. başarılı reklam çalışmaları meyvelerini vermiş, bu firmayı tercih edilir kılmıştır.

türk erkeğini bilinçaltından fethetmişlerdir. bu görüntüyü izleyen biz abazalar, istemsizce markete gidip algida alırız.

gelelim pandaya şuna bak amk nedir bu reklamın mesajı?

algida reklamda hedefi 12'den vurur. avucuna almayı hedeflediği kesim gelir sahibi türk erkeğidir. panda ise cebinde 2 lirayla dolanan veletlerden medet umar.
  • bu kadar butik doğal dondurmacı varken hala algida gibi yapay ve katkı maddesi içeren şeyleri dondurma diye yiyenlerin ne kadar fazla olduğunu görmemi sağlayan başlık.
  • algida çeşitli isimlerle tüm dünyada tekel gibidir...

o yüzden çok da şaaapmamak lazım. dünyada durum böyledir.

ama ülker golf'ün askeriyelerdeki ağırlığı da takdire şaheyandır.