• olm şunu kabullenemeyenler var hala, üzülüyorum.
    biz gelişmiş bir ülke değiliz. gelişmeye de niyetimiz yok.
    burası dandik bir ülke. dolayısı ile hayat standartlarımız da dandik.

senin ucuz dondurma olarak hakettiğin bundan fazlası değil. aynı içerikte dondurmayı burada satmaya kalksan 8-10 tl fiyat basman lazım üzerine. onu da kimseye satamazsın. çünkü para yok. çünkü burası dandik bir ülke.
    kabullenin. hakettiğimiz bundan fazlası değil.

bu arada bu büyük dondurmacılardan birinde çalışan birinden dolaylı olarak aldığım duyuma göre diğer dondurmalarda da aynı durum varmış. buradaki direkt köpük diyorlar. marka model vermeyeyim şimdi, şu katurt kuturt yenen fallik dondurma falan dahil.
  • amerikan filmlerindeki mısır gevreklerinden de anlaşılıyor bize herşeyin en kötüsünü reva gördükleri. ama bizler aptalız ki ne hükümeti ne de bu aptal firmaları boykot edemiyoruz.
  • kendini kaf daginda gorup turkiyeyi isivcre istanbuluda zurih zaneden tiplerin hakli sersenisidir,
    bura ortadogu ve kalitesizligin buram buram koktugu her yerinden 5. dunya ulkesi gocmenlerin firladigi bir ulkeye, diger firmalar gibi en vasat en kalitesiz mallari getirecekler, ne bekliyordun...zaten adamlarin uretimi burada turkiye ve ortadogu pazarinin mallarini tr da uretiyorlar.
  • ben bunu pek çok bebek mamasında gördüm. tek bir firma var, adını yazmayayım merak eden özelden sorar. kendi yerlerine gittim, fabrikalarını, laboratuvarlarını gezdim, içeriklerini buradakiyle karşılaştırdım. içerik aynıydı. o zaman da benim kız küçüktü direkt o mamaya döndüm diğer mamalardan. zaten gittiğim mama fabrikasında anlatılan şey, "bizim önerimiz sadece anne sütü ama yetmiyorsa mama mecburi olabiliyor. yine de sütünüzü artıran yolları deneyin" oldu.
  • yetkililerin devrede, onları devreye alan da bizlerin olmasından bu durumdayız. benim memurun işini bilir, hırsız benim hırsızım, benim teroristim ıyi senin teröristin kötü diye diye götümüzde 3. göz çıkacak.

en az suçlunun algida olduğu durum.
  • unilever klasiği...
  • senin gıda mevzuatın ve uygulamaların bok gibiyse, adam enayi mi de ingiltere'de kullandığı ürünü ve tekniği sende kullansın?

böyle göte böyle yarrak afedersin.
  • dondurma yapılırken içine konulan yağların nasıl üretildiği bilinse ağza bir daha türevi sürülmez dediğim hadise.

ayrıca türk gıda kodeksi izin veriyorsa dondurma diye satılabilir, izin vermezse meyveli buz diye satılır.
  • son 4 yıldır dondurmamı hep evde kendim yaptığımdan ve her zaman taze ve tercihen organik meyve kullandığımdan beni ilgilendirmeyen durum.

size de tavsiye ederim.
  • özellikle avrupa birliği ülkelerinde bu gıda ayrımcılığı bir süredir tartışılmakta. hatta konuyla alakalı çıkmış bir yazı için tık tık
hesabın var mı? giriş yap