şükela:  tümü | bugün
 • bugünlerde gerçekleşen toplu alımların nasıl gerçekleştiği ile ilgili bilgi veren bir moderasyon tarihçesi girdisi.

  türkçesi; toplu alımlar bir formüle göre otomatik olarak gerçekleşti demek oluyor.
 • yazar alımlarının otomatik olması için atılan adımların ilk meyvesi. algoritma onayıyla alınan yazarlardan son 3 günde 3 debe entrysi çıkmış olması da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor diyebilirim. algoritma halen geliştirme aşamasında ve sürekli güncellenecek.

  her şey yolunda giderse bundan sonra toplu alım yapmayacağız çünkü bizi toplu alım yapmak zorunda bırakan türden birikmeler olmayacak. bugüne kadar ve halen sözlük'e gönüllü olarak destek olan sevgili kondüktörler de -her şey yolunda giderse- bir süre sonra emekliye ayrılacaklar.

  yıl olmuş 2017, yazar olmak için 6 sene bekleyen insanlar var, zulümdür.
 • bence çok yerinde olmakla birlikte algoritmayı hedef alacak olan siyasi ve ticari amaçlı account farm'lara karşı da bir şeyler oluğunu umuyorum.

  ayrıca algoritma onayı sadece yazar alımında değil, yazar uçurmasında da kullanılmalı. tetiği gene insan çeksin ama her gün şu kadar yazar uçurulmalı gibi bir hedef olsun ve potansiyel uçurulmalık yazarlar belirlensin.

  evet evet, çok yazar çok yazı eminim sözlük geliri için iyidir de kanaatimce sözlük arayüzü belli sayıdaki aktif yazardan fazlasını kaldıramıyor. gün gelir patlar bu, hindistan treni gibi komunite mi olur? reddit dahil her türlü sosyal ortamda kullanıcı sayısı belli bir noktaya ulaşınca o komunite de ortalamalaşıyor. reddit'te mesela özelleşmiş subredditler ünlenince comments kısmını herhangi başka bir subreddit'ten, ne bileyim /r/funny veya /r/video dan ayırt edemez hale geliyorsunuz.

  population control şart. debe yapmak iyi de, sözlüğe günde 50 entry girilmiyor ki.
 • kimi onaylıyor bilmiyorum, sanırım beni unuttu.
 • (bkz: her şey onunla başladı)

  sonradan bu sisteme çok küfür edilmez umuyorum.
 • nasıl algoritma ise, sözlükte beni durduk yere beş bin sıra geriye atıvermiştir.

  algoritma mı torpil mi anlamadığım olay.
 • yarın öbür gün ne la bu sözlüğün hali çomar dolmuş diyince biz yapmadık algoritma yaptı diyecekler. herkes götünün derdinde algoritması. hee bilgisayar basmış hee.
 • hatalar olabilir, olacakta. bu gibi radikal algoritmalar gerçek sistemde denemeler yapmadan fayda veya zararları tam olarak ölçümlenemez.
  güzel bir adım atılmış, zamanla olgunlaştığı zaman sadece sözlük değil bir çok kulvarda başarıyla kullanılabilir.
  %100 performansa asla ulaşamayacağını düşünenler için ortaya bir soru çıkıyor;
  onay bekleme süresi azalacak ve kalan onaylar için kaç kişinin ne kadar mesai harcaması gerekecek?
 • yazar olmami saglayacaksa onayladigim (bkz: hede)