şükela:  tümü | bugün
 • algoritmanın debe'ye giren yazar seçmiş olması ile duyurulan sistem.

  yahu bu debe değil mi içinde her türlü ırkçı, faşist, uydurma bilgiler, çalıntı içerikler(fridanin parçalamış omurgası...) olan?

  yazar debelikse... tamam giy taytini gel hocam...
 • bana kafayi yedirten onay olayi

  lan siz yazar alimlarini normal bildigin duz insan beyni mantigiyla bile yapmayi dogru durust beceremiyorsunuz. hangi zekayla algoritma yazacaksiniz bana onu soyleyin bir once?
 • bugünlerde gerçekleşen toplu alımların nasıl gerçekleştiği ile ilgili bilgi veren bir moderasyon tarihçesi girdisi.

  türkçesi; toplu alımlar bir formüle göre otomatik olarak gerçekleşti demek oluyor.
 • bence çok yerinde olmakla birlikte algoritmayı hedef alacak olan siyasi ve ticari amaçlı account farm'lara karşı da bir şeyler oluğunu umuyorum.

  ayrıca algoritma onayı sadece yazar alımında değil, yazar uçurmasında da kullanılmalı. tetiği gene insan çeksin ama her gün şu kadar yazar uçurulmalı gibi bir hedef olsun ve potansiyel uçurulmalık yazarlar belirlensin.

  evet evet, çok yazar çok yazı eminim sözlük geliri için iyidir de kanaatimce sözlük arayüzü belli sayıdaki aktif yazardan fazlasını kaldıramıyor. gün gelir patlar bu, hindistan treni gibi komunite mi olur? reddit dahil her türlü sosyal ortamda kullanıcı sayısı belli bir noktaya ulaşınca o komunite de ortalamalaşıyor. reddit'te mesela özelleşmiş subredditler ünlenince comments kısmını herhangi başka bir subreddit'ten, ne bileyim /r/funny veya /r/video dan ayırt edemez hale geliyorsunuz.

  population control şart. debe yapmak iyi de, sözlüğe günde 50 entry girilmiyor ki.
 • (#64818830)

  "...algoritma onayıyla alınan yazarlardan son 3 günde 3 debe entrysi çıkmış olması da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor..." - kanzuk

  debe listesinin yazarın kalitesini belirlemekte pek etkili olduğunu sanmıyorum. boş bakınızlarla debeye girenler çok oldu bu zamana kadar.

  yoksa bu algoritma dediğiniz olay yazarların girdiği entryleri sayıp, süreyi hesaplayıp "hadi sen yazar ol" dediği basit bir şey mi? nedir, nasıl çalışır bu alım yapan algoritma?

  daha önce bu algoritmayla alakalı bir açıklama oldu mu, nasıl çalışıyor bu algoritma bilenler varsa lütfen açıklama yapsın.
 • 2 yildir onay listesinde beklerken efendi gibi ve %100 formata uygun olan ve de bilgi veren, tanım içeren entrylerimin onaylanmayip beni sıra sonuna atan bir konduktorden dolayı bu entryleri sacma sapan "we, qeertt, qwerr, vs vs" gibi yazılarla diriltmemden sonra son sıralardan beklerken bir anda yazar olmamı sağlamış olan durum.

  yani benim anladığım, her önüne gelen artık format mormat bilmeden yazar olabiliyor.

  eksi sözlük bitmiş.
 • sesli düşünelim.

  niye algoritma ve formülizasyon kasılıyor anlamıyorum, uzaya uydu fırlatmıyorsun neticede. yani alım yaparken kriter yoksa, bilmem kaç bininci sıradan içeri alıyorsan algoritmaya ne ihtiyaç var? daha doğrusu belli başlı kriterler varmış gibi düşünmemizi istedikleri için ortaya atılmış bir konsept gibi duruyor. bariz yem. geyik yapmıyorum, birisini bu şekilde 20000. sıradan içeri almak için kritere ve bekletmeye ihtiyaç yok ki. kriterlerin varsa ne diye herkesi içeri alıyorsun? kriterin yoksa niye hala dışarıda insan var?

  çaylaklık dönemi öğretici bir süreçtir, adı üstünde. çaylaklara ne öğretiliyor ki? öğretici bir düzen yok, dolayısıyla çıraklık ustalık ilişkisi yok. yazdıkları kontrol edilmedikten sonra-ki kondüktörlerden sonra kontrol edilmedikleri çok açık- ne diye bekliyorlar? samimi söylüyorum dışarıda bir kişinin bile beklemesi mantıksız şu anda.

  taktik maktik olmasın herkes rahat etsin.
 • (el emeği göz nuru 10 entry'mi kabul etmeyen moderatörle karşılaştırınca) saçma sapan 10 entry ile beni yazar yapan sistem. bence facia.
 • piyango degil gunde belli bir sure online olan, gunde birden cok defa sozluge giris yapan, 10larca 100lerce basliga tiklayan, 100lerce entry oylayan favorileyen, vb eylemleri yapan caylaklari onaylayan algoritmadir.

  amac sozlukte zaman gecirmeyi tesvik etmektir. bu da reklam hit gelirlerine yansimaktadir.
 • öncelikle hayırlı forumlar arkadaşlar.

  (#68106741)
  algoritmanın mantığını anlamak çok da kolay aslında, hatta şöyle söyleyebilirim, "yine şaşırtmamıştır".
  a hesabıyla aktif olarak kullanıyorsun sözlüğü , belli miktarda trafik yaratıyorsun. fakat b ile hiçbirşey yapmıyorsun. yönetim demiş ki, "b'yi yani hevesi az olanı içeri alırsak, sözlüğü aktif olarak kullanma ihtimali var, ek olarak +1 kişiden daha hit alıcaz. diğeri zaten kullanıyor, onu içeri alırsak daha fazla trafik gelmemiş olucak."
  bir alımda binlerce kişinin alındığını düşünürsek, binlerce hit fazla alabileceklerini düşünüyorlar (ki ellerindeki makro data ile ispatlanmıştır çoktan bu) . kayıpları ne? daha az içerik üretiliyor. e şu anda bile üretilen içeriğin %99'unun çöp olduğunu biliyorlar (ki ekşişeyler'i yaptılar - yapmalarını da sağlıyor bu), "içerisinden gerekli şeyleri toplamaya yetişemeyeceğimiz kadar büyük bir çöp yığınımız var zaten, daha fazlasından feragat etmekte sorun yok. hit şansımızı arttıralım daha iyi" demişler.

  zaten gurur duyulası bir algoritma olsaydı, az buçuk bi bilgi verilirdi hakkında. mesela sözlük yazarı olma konusunda en hevesli olanları seçecek bi algoritma vs gibi birşeyler söylenirdi. fakat, tahmin ettiğiniz gibi, en çok para kazanılmasını sağlayacak bir algoritma bu.

  tabiiki, her zaman olduğu gibi, bize de bok yemek düşer sevgili dostlar :)
  nasıl bir algoritma olmasını istersiniz diye soracak değiller ya.

  biz sefiller de başkasının ticarethanesine içerik üretelim işte böyle böyle.