şükela:  tümü | bugün soru sor
 • algoritmanın debe'ye giren yazar seçmiş olması ile duyurulan sistem.

  yahu bu debe değil mi içinde her türlü ırkçı, faşist, uydurma bilgiler, çalıntı içerikler(fridanin parçalamış omurgası...) olan?

  yazar debelikse... tamam giy taytini gel hocam...
 • bana kafayi yedirten onay olayi

  lan siz yazar alimlarini normal bildigin duz insan beyni mantigiyla bile yapmayi dogru durust beceremiyorsunuz. hangi zekayla algoritma yazacaksiniz bana onu soyleyin bir once?
 • bugünlerde gerçekleşen toplu alımların nasıl gerçekleştiği ile ilgili bilgi veren bir moderasyon tarihçesi girdisi.

  türkçesi; toplu alımlar bir formüle göre otomatik olarak gerçekleşti demek oluyor.
 • bence çok yerinde olmakla birlikte algoritmayı hedef alacak olan siyasi ve ticari amaçlı account farm'lara karşı da bir şeyler oluğunu umuyorum.

  ayrıca algoritma onayı sadece yazar alımında değil, yazar uçurmasında da kullanılmalı. tetiği gene insan çeksin ama her gün şu kadar yazar uçurulmalı gibi bir hedef olsun ve potansiyel uçurulmalık yazarlar belirlensin.

  evet evet, çok yazar çok yazı eminim sözlük geliri için iyidir de kanaatimce sözlük arayüzü belli sayıdaki aktif yazardan fazlasını kaldıramıyor. gün gelir patlar bu, hindistan treni gibi komunite mi olur? reddit dahil her türlü sosyal ortamda kullanıcı sayısı belli bir noktaya ulaşınca o komunite de ortalamalaşıyor. reddit'te mesela özelleşmiş subredditler ünlenince comments kısmını herhangi başka bir subreddit'ten, ne bileyim /r/funny veya /r/video dan ayırt edemez hale geliyorsunuz.

  population control şart. debe yapmak iyi de, sözlüğe günde 50 entry girilmiyor ki.
 • (#64818830)

  "...algoritma onayıyla alınan yazarlardan son 3 günde 3 debe entrysi çıkmış olması da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor..." - kanzuk

  debe listesinin yazarın kalitesini belirlemekte pek etkili olduğunu sanmıyorum. boş bakınızlarla debeye girenler çok oldu bu zamana kadar.

  yoksa bu algoritma dediğiniz olay yazarların girdiği entryleri sayıp, süreyi hesaplayıp "hadi sen yazar ol" dediği basit bir şey mi? nedir, nasıl çalışır bu alım yapan algoritma?

  daha önce bu algoritmayla alakalı bir açıklama oldu mu, nasıl çalışıyor bu algoritma bilenler varsa lütfen açıklama yapsın.
 • 2 yildir onay listesinde beklerken efendi gibi ve %100 formata uygun olan ve de bilgi veren, tanım içeren entrylerimin onaylanmayip beni sıra sonuna atan bir konduktorden dolayı bu entryleri sacma sapan "we, qeertt, qwerr, vs vs" gibi yazılarla diriltmemden sonra son sıralardan beklerken bir anda yazar olmamı sağlamış olan durum.

  yani benim anladığım, her önüne gelen artık format mormat bilmeden yazar olabiliyor.

  eksi sözlük bitmiş.
 • sesli düşünelim.

  niye algoritma ve formülizasyon kasılıyor anlamıyorum, uzaya uydu fırlatmıyorsun neticede. yani alım yaparken kriter yoksa, bilmem kaç bininci sıradan içeri alıyorsan algoritmaya ne ihtiyaç var? daha doğrusu belli başlı kriterler varmış gibi düşünmemizi istedikleri için ortaya atılmış bir konsept gibi duruyor. bariz yem. geyik yapmıyorum, birisini bu şekilde 20000. sıradan içeri almak için kritere ve bekletmeye ihtiyaç yok ki. kriterlerin varsa ne diye herkesi içeri alıyorsun? kriterin yoksa niye hala dışarıda insan var?

  çaylaklık dönemi öğretici bir süreçtir, adı üstünde. çaylaklara ne öğretiliyor ki? öğretici bir düzen yok, dolayısıyla çıraklık ustalık ilişkisi yok. yazdıkları kontrol edilmedikten sonra-ki kondüktörlerden sonra kontrol edilmedikleri çok açık- ne diye bekliyorlar? samimi söylüyorum dışarıda bir kişinin bile beklemesi mantıksız şu anda.

  taktik maktik olmasın herkes rahat etsin.
 • algoritma henüz düzgün çalışmıyor olabilir. yazılım falan bildiğimden değil ama beni de onaylamış, güvenemiyorum yani.
 • yarın öbür gün ne la bu sözlüğün hali çomar dolmuş diyince biz yapmadık algoritma yaptı diyecekler. herkes götünün derdinde algoritması. hee bilgisayar basmış hee.
 • sözlüğün yeni yazar alım sistemi.

  ---kuzey kore vatandaşı mode on---

  çok süper bir uygulama, muhteşem yazarların sözlüğe girişini sağlamış şöyle ki bu binlerce yazardan üç tanesi debe'ye girmiş. açılan onlarca troll başlık da sözlüğe renk katıyor.

  ---kuzey kore vatandaşı mode off---

  daha geçen aylarda yazar yapılan çaylakların denetimi onları onaylayan kondüktörlerde olacak diye bir şeyler söylenmişti ki demek denetime ihtiyaç vardı. şimdi bir de bakıyorsunuz algoritmaya geçilmiş, peki bu alınan yazarların ve genel olarak sözlüğün denetimini kim yapacak? sanırım kafanızda geleceğe dair hiçbir plan yok tamamen günü kurtarma amaçlı hamleler yapıyorsunuz. adam hesap açıp 10 tane "khlhlkhlkhlhkgjhfhjgfdhdgfsdgfgfsgsgfs" diye entry girse ne olacak? hatta birileri bunu otomatiğe alıp onlarca hesap açıp birbirinin aynı copy paste entryler girse bunun ayırımını algoritma nasıl yapacak? yapay zeka geliştirdiniz de haberimiz mi yok?
  kondüktörler neden emekli ediliyor? adamlara yetki verip, neden sözlüğün denetimini yapmalarını sağlamıyorsunuz?
  insanlar 2-3 sene beklemesin tabii fakat foruma üye olunur gibi üye olunursa sözlük bugünleri mumla arar. hit bir yere kadar artar ama sonrası çöplük.

  ha bir de neredeyse 1 sene önce mobil uygulama yapıyoruz diye bir şeyler söylemiştiniz, yazılımcı değilim ama bir sene önce herhangi bir model iphone ile sevişmiş olsaydım şimdiye minik mobil uygulamalarımız olmuştu.
  sesiniz soluğunuz da çıkmıyor, bu kadar insan bu uygulamayı bekliyor. ücretli bile olsa millet parasını verip alacak, kaldı ki o uygulamaya bile istediğiniz şekilde reklam döşeyip çok güzel gelir de elde edebilirsiniz. lafa gelince yıl olmuş 2017, e olmuş da hani mobil uygulama?