şükela:  tümü | bugün
  • kadir topbaş'ı daha sempatik gösteren açıklama.
  • kadir topbaş 2004 yılından beri belediye başkanıydı.

13 senedir topbaş hakkında tek kötü söz söylemeyen adam bugün gelmiş konuşuyor.

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
  • --- spoiler ---
    ben 50 senedir iş hayatının içindeyim. iş yapmanın bu kadar zor olduğu bir dönem yaşamadım.
    --- spoiler ---

büyük espri yapmıştır.
  • sermayenin ahlakı olmadığının son örneğidir. sayesinde ihya olduğu adamı bi kalemde gömer işte böyle tipler.

(bkz: kral öldü yaşasın kral)
  • istanbul'a dikmedigi ağaoğlu my bilmem ne kalmayan bir müteahhidin yorumu.

daha ne olacaktı, milletin tapulu arazisini zorla elinden alıp sana mi hibe edeceklerdi?

bunu da yapsalar başka şeyler isterdin yine.
  • rte gidince arkasından nasıl konuşulacağının ön gösterimidir.
  • tam da karakterine uygun yorumdur.

http://www.hurriyet.com.tr/…-topbas-yorumu-40602087

haklı mıdır, haksız mıdır bilemiyorum ama bu yorumu yapan adam istanbul'un her yerine rant gözüyle bakan adamdır. millet fakir karanfil atıyor ben gittim gül attım diyen adamdan ne beklenir.

edit: linki açmak istemeyenler için:

'kadir topbaş gitti, çok da iyi oldu. bizim köyde bir laf vardır; 'gidenin arkasından konuşulmaz, gömün' derler. ben 50 senedir iş hayatının içindeyim. iş yapmanın bu kadar zor olduğu bir dönem yaşamadım.'
  • hıyar tipli bir kıronun etrafa salya akıtmasından başka bir şey değildir. bu kadar zor iş yapılan bir dönem görmemişmis. yedi yedi doymadı atın oğlu, boş bulduğu araziye dikmedigi bina kalmadı, utanmasa denizin ortasından imar izni isteyecek, hala çıkmış iş yapmakta zorlanıyorum diyor. böyle düzenin allah bin belasını versin lan.
  • yukarıda bir suser yazmış, ama tekrarlamadan geçemeyeceğim-içerisinde dünyanın en kısa komedi filmini barındıran açıklama.

-ben 50 senedir iş hayatının içindeyim. iş yapmanın bu kadar zor olduğu bir dönem yaşamadım.

ulan cengiz'di, limak'tı, kalyon'du derken kendi deyişinizle ülkenin,milletin amına kodunuz, hala iş yapmak çok zor diyor. yeminle delirip kafama sıkıcam.
  • sizin de 'sinirden kendimi sikesim geliyor' diyesiniz gelmiyor mu?

çapsız, eğitimsiz, seviyesiz yüzlerce binlerce insanın, genel ahlakı yerlerde süründürtürken dünyanın envai çeşit sefasını yaşaması ve bunu en rezil biçimde gösterme çabaları karşısında...

sizin de 'sinirden kendimi sikesim geliyor' diyesiniz gelmiyor mu?