şükela:  tümü | bugün
 • sivil havacılık kurumu genel müdürü.
  akp'nin kıyak geçtiği yaptığı rezillikleri görmezden gelmeye devam ettiği bürokratların en hacı kılıklısı.
 • sivil havacılık genel müdürü
  shgm öncesinde tse sakarya il müdürlüğü görevinde bulunmuş ve kalite derneği başkanlığı yapmıştı. arıduru, bu dönemde, tse ile kalite derneği arasındaki para ilişkileri nedeniyle sakarya 1. ağır ceza mahkemesi'nde "zimmet, dolandırıcılık ve görevi kötüye kullanmak" suçlarından yargılanmış, ancak "delil yetersizliği"nden beraat etmişti.
  arıduru, ayrıca sakarya gümrük müdürlüğü'nde bilirkişilik yaptığı bir olayda beş yaşından büyük makinelere "beş yaşından küçük şeklinde" onay verdiği gerekçesiyle "resmi evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık" iddiasıyla yargılanmıştı.
  arıduru, shgm'ye getirilmeden önce demiryolları, limanlar ve hava meydanları inşaatı genel müdür yardımcılığı'na atanmak istenmiş, ancak ataması eski cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer tarafından iki kez veto edilince, shgm'ye vekaleten atanmıştı. arıduru, abdullah gül göreve başladıktan sonra 14 kasım'da asaleten atanmıştı.
  son olarak ısparta keçiborlu'da düşen world focus havayollarından kiralanmış atlasjet uçağının yeterli kontrollerinin yapılmadan 18 kusurla uçmasına göz yumduğu ve 57 kişinin ölümüne sebebiyet verdiği gerekçesi ile 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına karar verilmiş
  ayrıca hakkındaki haberler için
  (bkz: http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…8348284&yazarid=41)
  (bkz: http://www.airkule.com/…ault.asp?page=haber&id=3099)
  (bkz: http://www.airkule.com/…efault.asp?page=yazar&id=59)
 • genel mudurlugu zamaninda turk sivil havaciligi tarihindeki en buyuk buyumeyi yasamistir. gectigimiz hafta icerisinde siyasete atilmak icin gorevinden istifa etmistir.
 • sakarya'dan akp milletvekili adayi olacagi dusunulmektedir.