şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iyi partinin kurucular kurulu ve genel idare kurulu üyesi aynı zamanda genel başkan başdanışmanı olan ve meral akşener'in sağ kolu olarak bilinen yörük ali paşa lakaplı, emekli tuğgeneral ali aydın'ın partisinden istifa etmesi ve siyasetten çekilmesi olayıdır.

  yörük ali paşa yaşadıklarını, istifasını açıklarken şu şekilde anlatmıştır.

  "fetö terör örgütü'nün milli türk subaylarının tasfiyesi amacıyla kurduğu kumpas olan; çağın iftirası balyoz davası'nda 11 şubat 2011 tarihinde tutuklandım, 32 ay cezaevinde kaldım ve 18 yıl ceza aldım. ben o buhranlı günlerde amentü'ye inancım nasıl tam idiyse; doğruların ve masumiyetimizin elbet ortaya çıkacağına, hukukun tecelli edeceğine, meslek hayatım boyunca mücadele ettiğim ve ölene kadar mücadele etmeye devam edeceğim aşağılık fetö terör örgütünün ve onun vatan haini tetkçilerinin türk milleti ve adaleti'nin karşısında hesap vereceği günlerin geleceğine olan inancım tamdı"

  yine istifası sırasında da meral akşener ve partinin fetö ile mücadelesi için şu ifadeleri kullanmıştır.

  "liderleri toplumlar ve şartlar var eder. ‘ben lider olacağım’ diyerek lider olunmaz. lider; bu stratejiyi yönetme kabiliyetine sahip olmalı, kararlı ve tutarlı olmalı, öngörüsü yüksek ve şeffaf olmalıdır. şahsi hırslarını devletin ve milletin hakikatleri önüne geçirmemelidir.

  en önemlisi ise yola çıktığı arkadaşlarını yolda bulduklarına değişirse hem yolunu hem yol arkadaşlarını kaybedeceğini unutmamalıdır.
  benim gibi fetö terör örgütünce mağdur edilen ve benle aynı hassasiyetlerle iyi parti’ye katılan bazı arkadaşlarımızın fetö ile mücadeleleri ve mağduriyetleri magazinsel siyasi söylemlerle dolgu malzemesi yapılmaya çalışılmıştır."

  kaynak

  ayrıca, seçimlerden önce "bakın bizim partide fetö ile mücadele ettiğinden dolayı içeride yatanlar var" dedikleri kim varsa, youtube kanalında paylaştıkları videoda pr olarak kullanılan hangi m.vekili adayı varsa sıralamaları nedeniyle seçilememiştir.
 • basın açıklaması esnasında sadece aa ve iha'nın olmasından kıllandığım istifa.

  https://www.haberturk.com/…ydin-istifa-etti-2057515
 • aciklamasinin ilk giriden cikarilan basi su sekildedir.

  --- spoiler ---

  aydın, “seçim sonrası 26 haziran 2018 tarihinde genel idare toplantısı akabinde sayın meral akşener yapmış olduğu basın açıklamasında, ellerinde şehit kanı bulunan hdp'yi “kürt siyasi hareketinin temsilcisi” olarak nitelendirmesi hem yüce türk milletini hem de yüce türk devletine gönülden bağlı kürt kardeşlerimizi derinden yaralamıştır. ne yazık ki bu talihsiz açıklama da şahsım gibi terörle mücadeleye yıllarını vermiş birisi adına bardağı taşıran son damla olmuştur” dedi

  --- spoiler ---
 • iyi parti macerasının da sonuna doğru gelirken siyasetin dümdüz bir şey olduğunu anlatan istifa.

  arkadaş orta okul tarih kitabında bile daha entrikalar daha akıl dolu hamleler vardı.

  ms 2018 tc’sinde ise hakkında binlerce entry girilen, her hareketi didik didik analiz edilen, arkasındaki güç merak edilen parti seçimden 2 hafta sonra sapır sapır dökülmeye, en yapılmaz denen hataları yapmaya başlıyor.

  koray aydın’ın söz sahibi olduğu dış mihrakların partisi mi olur amk ya.

  resmen son dönem türk siyasetinin en alengirli ismi bahçevelli. geri kalan dümdüz esnaf amk.